Jedno sobotné doobedie sme navštívili Snack & Coffee Bar U Cvrčka v Gbeloch. Pre zaujímavosť, Gbely je malé 5-tisícové mestečko ležiace v okrese Skalica v Trnavskom kraji. Toto mesto je známe predovšetkým ťažbou ropy. Ak by ste však rozmýšľali, prečo ísť práve do Gbiel, jednoznačne odporúčam prechádzku na Ostrý vrch (255 m). Jedná sa o nevysoký kopec vypínajúci sa nad južnou časťou mesta. Na kopci je vybudovaný fotogenický drevený prístrešok a nájdete tam aj drevený kríž. Ja osobne na Ostrý vrch veľmi rada chodím, nakoľko ponúka nádherné scenérie a výhľady na okolie. A ak už budete v Gbeloch, tak určite zájdite na drobné občerstvenie do nového podniku Snack & Coffee Bar U Cvrčka.

Snack & Coffee Bar U Cvrčka sa nachádza na ulici Jilemnického. Snack nájdete hneď vedľa 4-podlažnej tehlovej budovy bývalého Parného mlyna Štefana Pilárika. Spomínaná prevádzka ponúka taktiež úžasný pohľad na dominantu mesta Gbely. Touto dominantou je rímskokatolícky kostol sv. Michala Archanjela. Je to neskoroklasicistická stavba postavená v rokoch 1846 – 1852. V rámci tohto mestečka má Snack & Coffee Bar u Cvrčka veľmi dobrú lokalitu. Poďme sa ale pomaly presunúť do vnútorných priestorov kaviarne. Snack & Coffee Bar U Cvrčka je síce menšia prevádzka, ale pôsobí veľmi priestranne. Priestor je zariadený pekne a útulne. Dominantným prvkom miestnosti je bezpochyby pekný barový pult. V miestnosti objavíte veľký stolný futbal, šípky, knihy, spoločenské hry, časopisy a veľa iného. Za maličký nedostatok musím označiť prevedenie stropu, ale to je naozaj len nepatrný detail. Na jednej strane steny je použitá pekná tapeta s motívom farebných bubliniek. Veľké okná vpúšťajú do miestnosti dostatok denného svetla. V tejto kaviarni sa človek cíti príjemne.

Nás do tejto krásnej kaviarničky zaviedla predovšetkým chuť na kávu. Lenže keď sme vstúpili, pani majiteľka nám oznámila, že o 11.hodine zatvára. A keďže do 11.hodiny chýbalo už len zopár minút, tak sme sa s ľútosťou zbierali na odchod. No príjemná a ochotná pani majiteľka nám povedala, že to nevadí, že ona nás aj napriek tomu obslúži. Samozrejme, som zostala veľmi milo prekvapená. Musím povedať, že doteraz som sa s takouto ústretovosťou nestretla, aby nás niekto obslúžil v čase zatvárania prevádzky. Tak sme sa s neskrývanou radosťou usadili k veľkému guľatému stolu do veľmi pohodlných stoličiek. Objednali sme si viedenskú kávu, 2x cappuccino, limonádu s citrónom, čerstvé jahody so šľahačkou a mini veterník. Ďalším prekvapením boli naozaj ľudové ceny. Pre predstavu, cappuccino stálo 1,30€ a viedenská káva 1,50€. Ak by ste si však povedali, že ceny sú na úkor kvality, veľmi by ste sa mýlili. Výborná kvalita ponúkaného sortimentu sa totižto skutočne nedá poprieť. V tejto kaviarni podporujú predovšetkým lokálnych dodávateľov. Káva bola prekrásne servírovaná v bielej porcelánovej šálke na zaujímavom a zároveň krásnom podnose s pohárom vody a napolitánkou. Kávička bola vynikajúca a lahodná. Jej chuť ma doslova dostala a musím sa priznať, že až takto dobrú kávu som nečakala. Musela som sa pani majiteľky spýtať, akú značku kávy v ich podniku servírujú. Ostala som udivená, keď som sa dozvedela, že kávu kupujú od miestneho dodávateľa – Pražiareň kávy Morbi. Káva bola konkrétne Brasil 100% Arabica s chuťou čokolády a orieškov. Káva mala krásnu vôňu a úžasnú chuť. Výborné a okulahodiace mini veterníky a rôzne cheesecaky dodáva miestna cukrárka – MimiVe Cakery s.r.o. Snack & Coffee Bar U Cvrčka ponúka palacinky, waffle, gaštanové pyré so šľahačkou, čerstvé ovocie so šľahačkou, bagety, toasty, párky v rožku, obložené žemle, tortily a rôzne šaláty. V ponuke majú taktiež limonády s čerstvým ovocím alebo citrónom, rôzne kávové a nealkoholické nápoje. Na barovom pulte som si všimla aj pochutiny, akými sú napolitánky, čokolády, ale aj produkty Mixit – müsli, oriešky, tyčinky, lyofilizované ovocie a podobne. Je vidieť, že v spomínanej prevádzke kladú dôraz na kvalitné, chutné, lokálne produkty a prvotriedne služby. Snack & Coffee Bar U Cvrčka ma očaril a určite tam prídem aj niekedy v blízkej budúcnosti.

Adresa: Jilemnického 708/42, 908 45 Gbely

Otváracie hodiny sú nasledovné:

Po – Pia: 7 – 10, 13 – 17

So: 7 – 11, 13 – 21

Ne: Zatvorené

Snack & Coffee Bar U Cvrčka hodnotím: personál = 1+, káva = 1, prostredie = 1-

Snack & Coffee Bar U Cvrčka celkovo hodnotím známkou 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476ccd297cc39921%3A0x5ada72d4fe605174!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipP2qmvcyT2sQO5IyI9hEvDZg2-Xx7izBLEwqq0j%3Dw120-h160-k-no!5sSnack%20%26%20Coffee%20bar%20U%20Cvr%C4%8Dka%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipP2qmvcyT2sQO5IyI9hEvDZg2-Xx7izBLEwqq0j&sa=X&ved=2ahUKEwj8_aSX2qfqAhWNN8AKHdXZDgkQoiowE3oECA8QBg