Prednedávnom sme sa vybrali na Senecké jazerá, alebo ak chcete, Slnečné jazerá – sever. Jedná sa o rekreačnú oblasť v meste Senec. V ten deň sme mali cieľ navštíviť viacero miest. Dôvod, prečo sme išli práve na Slnečné jazerá, bol Country Saloon, kde sme sa chceli naobedovať. Keď som na internete hľadala, kam ísť na obed, objavila som spomínaný Country Saloon. Nakoľko sa nám tento podnik zapáčil, tak sme neváhali a zaradili sme ho do našej cesty po Bratislavskom kraji. Najprv sme sa príjemne poprechádzali popri jazere a potom sme išli na očakávaný obed.

Prečítala som si aj niečo viac o zrode Country Saloonu. Nedá mi to a musím vám pozoruhodný príbeh tejto reštaurácie spomenúť: História Country Saloonu sa začína písať ešte niekedy v roku 1998, vtedy to bol v podstate len „bufetík“ o rozlohe 24 m² na Seneckých jazerách. O rok neskôr rozšírili kuchyňu, pristavili a zastrešili terasu. V roku 2000 postavili pódium, aby mohli pripravovať program pre svojich zákazníkov. O ďalší rok neskôr kúpili vedľajší malý bufet a zrekonštruovali ho na prevádzku gofri-langoše. V roku 2002 kúpili ďalšiu prevádzku, ktorá sa zameriavala na pizzu. V 2004 kúpili konkurenčný bufet, prerobili a začali ponúkať denné menu. V roku 2006 zdvojnásobili kapacitu kuchyne. V roku 2007 ich čakala najzložitejšia rekonštrukcia, ktorá znamenala podkopanie takmer celej terasy na rozšírenie skladov, sociálnych zariadení. V roku 2009 mali prvé WC pre svojich hostí a vôbec prvú podnikovú toaletu na Slnečných jazerách. V roku 2011 nainštalovali prvé kachle na vyhrievanie terasy, aby sa dalo vonku sedieť aj počas chladných dní. Taktiež postupne uzatvorili a zateplili terasu a spustili ústredné kúrenie. V roku 2013 do Country Saloonu dotiahli plyn. Podkopali aj poslednú časť terasy, aby mali dostatok miesta na chladiace a mraziace technológie. O rok neskôr spojili prevádzky gofri-langoše a pizzeriu v jednu prevádzku a vybudovali plnoautomatické toalety. V roku 2015 zasa rozšírili terasu a vybudovali otvorenú terasu s posuvnými izolovanými oknami a pódiom pre kapely. V roku 2017 prikúpili vedľajšiu prevádzku Pečená ryba. Napokon v roku 2018 po takmer 20 rokoch od otvorenia to chcelo zásadný reštart. Preto kompletne zbúrali všetky svoje prevádzky okrem podzemných priestorov a otvorenej terasy a postavili úplne nový Country Saloon. Tento jedinečný Country Saloon vznikol vďaka rodinným úsporám a, samozrejme, veľkého nadšenia celej rodiny. Rodinným podnikom zostal dodnes. Dokonca proces celej rekonštrukcie prebiehal bez akýchkoľvek cudzích prostriedkov. No čo na to poviete, celkom zaujímavý príbeh, však? Až som celkom zvedavá, čo v Country Saloone vymyslia v nasledujúcich rokoch.

Dovolím si povedať, že Country Saloon je veľmi pekná a štýlová reštaurácia s veľkou terasou. Country Saloon je zariadený moderne v drevenom prevedení v kombinácii s tehlou. Ja osobne mám tento štýl veľmi rada. Jednoducho povedané, reštaurácia je zariadená v country štýle. Je očividné, že použili kvalitný a pevný materiál. Veľmi sa mi páčia tanky na pivo, ktoré sa v priestoroch Country Saloonu nachádzajú a dodávajú jej šmrnc. Reštaurácia má kapacitu až 400 ľudí. Ani deti sa určite nebudú nudiť, lebo na rozľahlom ihrisku nájdu všetko možné. Spoločenská sála na poschodí poskytuje okrem kompletného vybavenia pre všetky druhy súkromných aj firemných udalostí aj prekrásny výhľad na Slnečné jazerá. Jazerá sú však pekne vidieť aj z terasy. Celá reštaurácia je presklená a svetlá. Dokonca sa vo vnútorných priestoroch nachádza aj malé jazierko. Dizajn reštaurácie je naozaj krásny.

Zakladateľ Country Saloonu už v roku 1998 dôrazne stanovil filozofiu podniku: poctivé jedlo, poctivý personál, poctivá robota. Veľmi oceňujem, že v tejto prevádzke nepoužívajú žiadne polotovary. Každý deň okrem nedele im vozia čerstvú zeleninu, 3x týždenne im vozia čerstvé ryby a mäso. Napríklad chlieb, knedle a cestoviny si pripravujú sami vo vlastnej kuchyni. Čapujú prémiové, nepasterizované pivá Gambrinus a Pilsner Urquell priamo z tankov. V tejto prevádzke majú naozaj širokú ponuku jedál, nápojov a dezertov, čiže vyberie si určite každý. My sme si dali obedové menu, a to konkrétne vývar, jasmínovú ryžu a grilované kuracie mäso s parmazánovou omáčkou. Nakoľko jasmínová ryža nepatrí k mojím obľúbencom, objednali sme si aj jedny domáce steakové hranolky. Poviem vám, bolo to veľmi chutné a dokonca som aj trošku ryže zjedla. No a ako by to vyzeralo, keby som si k dobrému obedu neobjednala kávu. Vsadila som na Espresso Lungo v hodnote 1,70€. Espresso Lungo servírujú v bielej šálke s vlastným štýlovým logom, cukrom, sladkosťou, s pohárom teplej a s pohárom studenej vody na striebornom podnose. Podávajú kávu talianskej značky Lavazza. Káva bola dobrá. Taktiež personál bol milý, len sme čakali trošku dlhšie na čašníčku, ale celý následný servis bol rýchly a systematický. Keď budem najbližšie na Seneckých jazerách, určite zakotvím aj v Country Saloone.

Adresa: Slnečné jazerá – sever 2467, 903 01 Senec

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 9:30 – 0, Pia – So: 9:30 – 2, Ne: 9:30 – 0

Country Saloone hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 1-

Country Saloone celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476c9ce8bbb2a5e7%3A0xdfc21e18cbedd2d6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPOL85-unedeu9JNrZtwpWtBhxuITs9ALQ0oY4V%3Dw242-h160-k-no!5sCountry%20Saloone%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPOL85-unedeu9JNrZtwpWtBhxuITs9ALQ0oY4V&sa=X&ved=2ahUKEwi-uery26fqAhUHTcAKHW4WBZ4QoiowCnoECCIQBg