Začiatkom jesene zvyknem chodievať na pár dní do Vysokých Tatier za turistikou a oddychom. Niekedy sa mi podarí Tatry navštíviť ešte aj v zime alebo na jar. Jednoducho Tatry sú mojou srdcovou záležitosťou. Samozrejme, že som si v Tatrách obľúbila aj viacero kaviarní. K mojim obľúbencom patrí jednoznačne J&T Banka Café v Starom Smokovci, o ktorej vám dnes napíšem niečo viac. Keď sa túlam Tatrami, túto kaviareň naozaj nemôžem obísť.

Len pre zaujímavosť, už to bude nejaký ten piatok, čo som navštívila aj kaviareň J&T Banka v Bratislave. Kaviareň J&T Banka Café sa nachádza na Dvořákovom nábreží v Starom Meste, a to konkrétne v priestoroch River Parku. Kaviareň sa využíva predovšetkým na stretnutie bankárov s klientmi. Interiér kaviarne je zariadený exkluzívne, moderne a vkusne. Veľkou zaujímavosťou je obrovská kvetinová stena. Produkty sú naozaj kvalitné a obsluha je na profesionálnej úrovni. Prekvapil ma napríklad aj tablet na stoloch. Na stole bola použitá ako dekorácia rezaná kvetina v malom poháriku. Cappuccino z ponuky bolo výborné, podávané so sušienkou a pohárom vody. Priestor je bezbariérový, čo tiež považujem za veľké plus. Musím však byť úprimná, že na mňa táto kaviareň pôsobí až priveľmi formálne. Je vhodná skôr na pracovné stretnutia.

Poďme sa z nášho hlavného mesta presunúť opäť do Vysokých Tatier. Keby to takto jednoducho išlo aj v reálnom živote, však? J&T Banka Café v centre Starého Smokovca, tak to je naozaj moja šálka kávy. Zámerom J&T Banka Café bolo spojiť formálny svet financií s prostredím elegantnej a predovšetkým útulnej kaviarne, kde okrem stretnutí s rodinou alebo priateľmi vybavíte aj všetko potrebné ohľadom vašich financií. Pridanou hodnotou tejto kaviarne je nádherná príroda, v ktorej sa nachádza. Častými návštevníkmi kaviarne sú turisti alebo kúpeľní hostia. Kaviareň disponuje peknou terasou, ale ja sa vždy rada posadím do vnútorných priestorov kaviarne. Táto kaviareň v porovnaní s tou bratislavskou pôsobí neformálnejšie. V kaviarni sú biele kožené a veľmi pohodlné kreslá a sedačky doplnené o tmavohnedý stôl. Celkovo interiér kaviarne je ladený v bielych a tmavohnedých farbách. Tento kontrast pôsobí veľmi luxusne. Kaviareň je rozdelená na viac miestností, pričom naše obľúbené miesto je pri barovom pulte, človek tak nadobúda pocit, že je priamo v centre diania. Ak však máte chuť na trošku súkromia, odporúčam vám vybrať si inú miestnosť. Kaviareň je pekne dotvorená knihami, rôznymi kvetinovými aranžmánmi, vankúšmi, obrazmi, soškami a inými dekoráciami. Táto kaviareň dodáva pocit, že ste sa ocitli niekde v obývačke. Po náročnej turistike je to miesto ako stvorené pre relax.

Vždy keď sme v J&T Banka Café, objednávame si cappuccino, pretože je naozaj vynikajúce. Podávajú kávu značky Lamborghini. Tonino Lamborghini je veľmi známa a tradičná talianska značka. Jedná sa o veľmi kvalitnú značku kávy. Kávička v tejto kaviarni je síce o niečo drahšia, ale chutí svetovo. Cappuccino servírujú v čiernej šálke s logom Lamborghini na striebornom podnose s pohárom vody a drobnou sladkosťou. Okrem skvelých kávových nápojov majú v ponuke alkoholické a nealkoholické nápoje, víno, zákusky a tiež niečo dobré do žalúdka. Taktiež musím pochváliť obsluhu, ktorá bola vždy veľmi milá a usmiata. Až budete v Starom Smokovci, určite si bežte vychutnať šálku prvotriednej kávy alebo iného obľúbeného nápoja do J&T Banka Café. Už teraz sa neviem dočkať nášho jesenného pobytu vo Vysokých Tatrách a, samozrejme, šálky kávy v tejto jedinečnej kaviarni.

Adresa: Starý Smokovec 38, 062 01 Vysoké Tatry-Starý Smokovec

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia: 9 – 17, So – Ne: Zatvorené

J&T Banka Café hodnotím: personál = 1-, káva = 1, prostredie = 1-

J&T Banka Café celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x473e23f14af38ce9%3A0xf72a5ec4ea3a1890!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMhYjgLnH-t09cvcPM4KUrRxxaApFgz3kyM9bJk%3Dw213-h160-k-no!5sj%26t%20banka%20smokovec%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMhYjgLnH-t09cvcPM4KUrRxxaApFgz3kyM9bJk&sa=X&ved=2ahUKEwiS77_7uvfpAhXE2KQKHaBUBCcQoiowCnoECBQQBg