Po večernej prechádzke Starým Smokovcom sme sa zastavili v Libertin Brasserie na šálku kávy. Libertin Brasserie je vkusná a štýlová reštaurácia, ktorú nájdete v rezorte Hrebienok. Hrebienok Rezort ponúka ubytovanie v moderných a elegantných apartmánoch priamo v srdci Vysokých Tatier. Jedná sa jednoznačne o najmodernejší komplex v Starom Smokovci. Nájdete tam všetko na jednom mieste. Hrebienok Rezort ponúka jedinečné scenérie tatranských hôr. Miesto, kde sa spája elegancia, komplexné služby a relax na jednom mieste. Na svoje si v rezorte prídu rodiny s deťmi, ale tiež ľudia, ktorí hľadajú súkromie a pokoj. A práve v tomto úžasnom rezorte sa nachádza Libertin Brasserie.

Možno vás zaujíma čo znamená Libertin Brasserie? Libertinizmus sa dá zhrnúť do jedného slova: Sloboda, voľnomyšlienkarstvo, sloboda slova, myslenia, mravov, názorov. Sloboda je jednoducho duchom tejto reštaurácie. Brasserie je slovo belgického pôvodu a znamená hostinec, ktorý je menej formálny ako reštaurácia, ale oproti kaviarni alebo bistru v nej nájdete chutne pripravené teplé a studené jedlá, syry, lokálne špeciality samozrejme s kvalitným pivom alebo vínom k tomu.

Libertin Brasserie je jedinečným spojením reštaurácie, kaviarne a bistra. Pri vstupe vás privíta príjemná hudba a tiež očaria dizajnové doplnky. Veľmi ma zaujali obrazy so živým machom. Vďaka dizajnu si v interiéri tohto podniku každý nájde svoj priestor na oddych. V miestnosti na mňa urobila dojem hra svetiel. Výrazným a zároveň dominantným prvkom v miestnosti boli krásne žlté pohovky a kreslá. Priestor dekorovali svietniky, lampy, lustre, obrazy, črepníková zeleň, palma a veľa iného. Reštaurácia je krásne presklená. Libertin Brasserie disponuje krásnou letnou terasou, ktorá je zariadená ratanovým nábytkom. V tejto reštaurácii sú srdečne vítané aj vaše deti. Po rodinnom výlete vo Vysokých Tatrách sa môžete osviežiť obľúbeným drinkom a pritom sa dívať na svoje ratolesti, ako šantia na detskom ihrisku pri terase. Reštaurácia Libertin Brasserie neponúka len jedinečnú atmosféru, ale tiež originálne chuťové zážitky.

Libertin Brasserie sa riadi krédom: „Život je príliš krátky na to, aby sme pili zlé víno.“ Preto majú pre svojich hostí pripravenú ponuku výborných vín. Špecializujú sa na ponuku kvalitných vín, ktoré získavame priamo od vinárov z prémiových viníc. Vždy sú si preto istí, že vo svojej ponuke majú len prvotriedne vína najvyššej kvality. Ponuka vín je dôkladne premyslená a vyberaná. Ponuka pozostáva z luxusných vín z najoceňovanejších slovenských viníc. Vďaka tomu je víno v Libertin Brasserie potešením a pôžitkom. Okrem vína majú v ponuke aj kvalitnú kávu, čaje, pivo, veľký výber alkoholických a nealkoholických nápojov, miešaných nápojov, zákuskov, sladké dezerty či pochutiny k vínu. Radi pre vás pripravia degustáciu podľa vášho priania, ku ktorej vám ponúkajú aj možnosť cateringu. Jedálny lístok je zložený zo šalátov, cestovín, polievok, hlavných jedál, jedál pre deti, obložených chlebíčkov, tatarákov a veľa iného. Z bohatej ponuky sme si vybrali cappuccino v hodnote 3,30€. Ceny v reštaurácii sú pochopiteľne dosť vysoké. Cappuccino bolo servírované na čiernej tácke v čiernej elegantnej šálke s logom podniku, cukrom a pohárom vody. Kávička bola vskutku vynikajúca. V reštaurácii pripravujú kávu značky Love Coffee – čerstvo pražená káva pod Tatrami. Tento podnik je ideálnym miestom pre osobné aj pracovné stretnutia, ale aj menšie oslavy, posedenia či firemné večierky, alebo len posedenie s priateľmi. Príjemné prostredie na úrovni dopĺňajú vždy príjemne naladení čašníci. Personál v tomto podniku má mnohoročné skúsenosti. Vďaka ich ostrieľanosti v odbore vám vždy vedia poradiť tak, aby presne vyhoveli vašim chuťovým pohárikom. V Libertin Brasserie sa mi páčilo a som nadšená, že som tento podnik mohla navštíviť.

Adresa: Starý Smokovec 18100, 062 01 Vysoké Tatry – Starý Smokovec – Rezort Hrebienok

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 11 – 0

Libertin Brasserie hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Libertin Brasserie celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x473e230c7abe3747%3A0xffe152ed210d641e!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOZvCvzSyLVlLbbcDx4L9oQwU_KZ0nJzAMHi7pC%3Dw240-h160-k-no!5sLibertin%20Brasserie%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOZvCvzSyLVlLbbcDx4L9oQwU_KZ0nJzAMHi7pC&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiFpf2Nh67vAhWtlIsKHQQ6D7oQoiowEnoECCMQAw