K našim obľúbeným podnikom vo Vysokých Tatrách jednoznačne patrí Degustačný Bar R. Jelínek. Degustačný Bar a špecializovanú predajňu R. Jelínek nájdete hneď pri Grandhoteli v Starom Smokovci. Grandhotel Starý Smokovec píše svoj príbeh už od roku 1904. Napriek pohnutým časom a dvom svetovým vojnám Grandhotel dodnes patrí k neodmysliteľnej súčasti Starého Smokovca. Priamo pri hoteli má stanicu pozemná lanovka na Hrebienok, vďaka tomu má hotel výbornú východiskovú polohu pre turistov vo Vysokých Tatrách. Uznajte sami, že predajňa R. Jelínek si pre svoje pôsobenie v Starom Smokovci našla skutočne skvelé miesto.

Výroba páleniek vo Vizoviciach má dlhoročnú tradíciu. Prvá písomná zmienka o existencii pálenice sa nachádza v urbári vizovického panstva z roku 1585. Rodina Jelínkovcov prišla do Vizovíc v roku 1880. Výroba slivovice vďaka štátnym dotáciám nadobudla na význame od začiatku 19. storočia. Spoločnosť si počas svojej histórie prešla poriadny kus cesty. Presuňme sa ale do nedávnej minulosti, kedy spoločnosť RUDOLF JELÍNEK v roku 2003 vysadila vlastné sady a naviazala na sadársku tradíciu v mene tej najkvalitnejšej slivovice. Vďaka veľmi vhodným klimatickým podmienkam sa práve v tejto oblasti mimoriadne darí ovocným stromom, a to predovšetkým slivkám. Okrem sušených sliviek a lekvárov patrí k poznávacím znameniam kraja aj typická vôňa slivovice. Klasický destilát zo sliviek je dodnes vlajkovou loďou spoločnosti.

Aj napriek tomu, že destiláty nie sú práve mojou šálkou kávy, Degustačný Bar R. Jelínek si ma svojím dekórom získal. Predajňa je moderná a štýlovo zariadená, a taktiež ponúka príjemné prostredie na posedenie s možnosťou ochutnať veľké množstvo tradičných výrobkov RUDOLF JELÍNEK. Vstupná strana budovy R. Jelínek je presklená, vďaka čomu sa dovnútra dostáva dostatok denného svetla. Bočné steny budovy sú precízne skombinované kamenným obkladom a tehlou. Vnútorné priestory predajne odrážajú jej zameranie – v interiéri sa objavujú motívy predovšetkým sliviek, ovocných stromov a destilačných kotlov. Použitie prírodných materiálov a kovu evokuje tradíciu, kvalitu a poctivosť. Na stropoch sa nachádzajú krásne drevené trámy. Veľmi ma zaujal barový pult, na ktorom boli nalepené kávové zrná. Podnik disponuje aj peknou letnou terasou, ktorá ponúka pekné pohľady na Starý Smokovec.

Špecializovaná predajňa R. Jelínek ponúka najširšiu ponuku výrobkov od spoločnosti R. JELÍNEK na území Slovenska. Vo vkusne zhotovených regáloch nájdete výber tých najlepších ovocných destilátov od tradičného výrobcu, netradičné destiláty, likéry a veľa iného. Predajňa ponúka špecializovaný predaj celého portfólia RUDOLF JELÍNEK a distribuovaných značiek na jednom mieste s možnosťou ochutnávky. V ponuke nájdete tiež produkty týchto svetoznámych značiek: Metelka, Albert Michler Distillery, STROH, Saint James a iné. Ponúkajú tiež profesionálne riadené degustácie s odborným výkladom. Pre firmy alebo súkromné akcie je možno pripraviť špeciálnu ponuku s netradičným programom. Musím pochváliť originálne prevedenie ponukového lístka. Z danej ponuky sme si vybrali cappuccino v hodnote 2,30€. Síce cena je aj s vysokohorskou prirážkou – Tatry sú Tatry, ale chuť cappuccina nesklamala. Kávička bola veľmi dobrá a lahodná. Pripravujú kávu od obľúbenej rakúskej značky Julius Meinl. Káva bola servírovaná na striebornom podnose v bielej elegantnej šálke s logom spoločnosti Julius Meinl. Ku káve podávajú pohár s vodou, cukrom a napolitánku. V ponuke majú tiež nealkoholické nápoje, teplé nápoje, limonády, domáci ľadový čaj a veľa iného. Musím uznať, že aj obsluha v podniku bola milá a profesionálna. Degustačný Bar so špecializovanou predajňou R. Jelínek vo Vysokých Tatrách ešte určite niekedy navštívime.

Adresa:  Starý Smokovec 22/22, 062 01 Vysoké Tatry-Starý Smokovec

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 9 – 18

Degustačný Bar R. Jelínek hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1

Degustačný Bar R. Jelínek celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x473e23f136dd2911%3A0x11f1d566d5d6f499!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipONtIFDsioM363qqOEeqBsIc3vnY4AGyfzwNzOk%3Dw284-h160-k-no!5zRGVndXN0YcSNbsO9IEJhciBSLiBKZWzDrW5layAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipONtIFDsioM363qqOEeqBsIc3vnY4AGyfzwNzOk&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwizvqD7td_uAhUMoRQKHZfTA_cQoiowE3oECB8QAw