Druhú májovú sobotu sme sa vybrali na výlet. Naším cieľom bol Malkia Park, ktorý sa nachádza v dedinke Orechová Potôň. Hlavným poslaním Malkia Parkuje poskytovať útočisko predovšetkým mačkovitým šelmám, ktoré pôvodní majitelia už nechceli alebo sa už o ne nemohli starať. Zvieratá pochádzajú z cirkusov, zoologických záhrad, zookútikov, ale aj od súkromných osôb. Postupom času však k mačkovitým šelmám pribudlo veľa ďalších druhov zvierat, ako sú opice, medvede, kopytníky, vtáctvo a podobne. Filozofia Malkia Parku sa mi veľmi páči. Cestou sme sa ešte zastavili v Jelke pozrieť vodný kolový mlyn. A po prehliadke Malkia Parku sme pokračovali do Gabčíkova prezrieť si vodné dielo. Po tomto peknom a zároveň náročnom výlete sme si chceli oddýchnuť pri šálke dobrej kávy, tak sme zavítali do kaviarne Castle.

Castle Coffe & Bar je situovaná v centre mesta Gabčíkovo. Kaviareň Castle je súčasťou obchodnej pasáže. Budova tejto obchodnej pasáže je zmodernizovaná, jej fasáda má bielo-oranžovú farbu. Najviac sa mi páčia biele stĺpy, ktoré krásne dotvárajú celú budovu. Tento podnik sa nachádza na Športovej ulici. Z jej letnej terasy vidíte priamo na supermarket Tesco. Za veľkú výhodu považujem, že sa dá zaparkovať priamo pred kaviarňou. No my sme si to však nevšimli a zaparkovali sme pri Tescu, ale to tiež bolo veľmi blízko. Kaviareň Castle ma príznačný názov, pretože leží v tesnej blízkosti Amadeovského kaštieľa. Jedná sa o renesančný, neskôr barokovo-klasicisticky upravený kaštieľ, postavený na mieste vodného hradu. Obklopuje ho krásny zámocký park. Len ma mrzí, že sme sa nestihli ísť poprechádzať do parku. V čase našej návštevy sa nedalo kvôli opatreniam sedieť vo vnútorných priestoroch, tak sme sa posadili na letnú terasu. Aj napriek tomu, že bola terasa malá, voľné miesto sme si na nej našli. Na terase sa nachádzajú ratanové stoličky s guľatým stolom, ale musím podotknúť, že stoličky boli dosť ošarpané a pôsobili staro. Celkovo by si terasa zaslúžila vymeniť nábytok, pretože uberá celej kaviarni na atraktivite. To je veľká škoda, nakoľko kaviareň má veľký potenciál. Z terasy sme ale mali pekný výhľad na sochu, okolo ktorej bola krásna výsadba a lavičky. Mne sa výhľad na tento, povedzme mini parčík, veľmi páčil.

Obsluha bola milá, ale pomalšia. Ponukový lístok bol na stole, takže sme mali dostatok času si ho v pohode popozerať. Objednali sme si cappuccino značky Caffé New York. Musím sa priznať, že s touto značkou kávy som sa stretla prvýkrát. Cappuccino mi veľmi chutilo, tak som si o tejto skvelej kávičke našla nejaké informácie. História tejto značky siaha niekde až do roku 1930, kedy UgoIncerpi zakúpil v talianskom kúpeľnom mestečku Montecatini Terme prvý stroj na praženie kávy. Majiteľ baru New York chcel svojim hosťom, ktorí prišli na kúpeľnú liečbu pripraviť čerstvú kávu. Chýry o výbornej káve sa čoskoro rozšírili a skvelá značka bola na svete. Spoločnosť New York preslávilo logo s černošskou ženou na obale kávy, ktoré sa stalo rodinnou tradíciou a zostalo až dodnes. Dokonca káva Caffé New York bola v roku 2002 magazínom Gourmet ohodnotená ako najlepšia káva na svete. Uznávam, že kaviareň Castle si vybrala prvotriednu kávičku. Cappuccino bolo servírované v malej, ale milej šálke na striebornom podnose s pohárom vody, cukrom a keksom. Kaviareň má v ponuke rôzne kávové, alkoholické a nealkoholické nápoje a, samozrejme, niečo dobré na zahryznutie. Ja som s návštevou tejto kaviarne bola spokojná, takže určite odporúčam.

Adresa: Športová 4295/8, 930 05 Gabčíkovo

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7:30 – 21, Pia – So: 7:30 – 2, Ne: 7:30 – 21

Castle Coffe hodnotím: personál = 2, káva = 1-, prostredie = 3

Castle Coffe celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b9ba62ca1d68f%3A0x444e5d4cc20dfd78!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNvYulpGKhEeJImwNIiLXYN9vEbJzUy8gXRWIqO%3Dw213-h160-k-no!5sCastle%20Coffe%20gabcikovo%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOMsl2iiViAXHJyGe8hbcU0agm8zGPeyCNT5qx3&sa=X&ved=2ahUKEwiAhaThpvLpAhWyQkEAHSSYCZwQoiowE3oECBIQBg