Skvost v srdci Vysokých Tatier:

Ak hľadáte miesto, kde sa spája kulinárske umenie s neodolateľnou atmosférou Vysokých Tatier, reštaurácia a bar Spitz je tým správnym miestom pre vás. Tento výnimočný podnik sa nachádza na adrese Starý Smokovec 62, priamo v útulnom penzióne Tatrasport Zampa. Je to ideálna destinácia pre turistov i domácich, ktorí hľadajú kvalitné jedlo a pohodlie v jedinečnom horskom prostredí. Podnik je združením rodinných prevádzok, pre ktoré je práca zároveň vášňou. Každá ich prevádzka je jedinečná, ponúka iný zážitok a odlišný gastronomický štýl, pričom každá z nich má svoju unikátnu atmosféru. To, čo ich spája, je láska k jedlu a túžba poskytovať kvalitné služby.

Šarmantný exteriér a útulný interiér

Exteriér reštaurácie Spitz okamžite upúta pozornosť svojou tradičnou horskou architektúrou. Budova je zasadená do nádhernej prírody Vysokých Tatier a obklopená zeleňou, čo jej dodáva autentický a príjemný vzhľad. V prednej časti sa nachádza priestranná terasa, ktorá je ideálna na letné posedenie pod holým nebom. Večerné osvetlenie terasy vytvára romantickú atmosféru, kde si hostia môžu vychutnať jedlo a nápoje pri jemnom svetle lampiónov. Drevo a prírodné materiály použité v exteriéri budovy dotvárajú celkový dojem horského útočiska. Interiér reštaurácie Spitz je rovnako očarujúci ako jej vonkajšia časť. Po vstupe vás privíta teplé a príjemné prostredie, kde dominujú drevené prvky, ktoré vytvárajú atmosféru tradičnej horskej chaty. Veľké okná poskytujú nádherný výhľad na okolitú prírodu a zároveň umožňujú prenikanie prirodzeného svetla do miestnosti. Pohodlné stoličky a veľké drevené stoly sú navrhnuté tak, aby hostia mohli stráviť dlhé hodiny v pohodlí a pohode. V centre interiéru nájdete krb, ktorý počas zimných mesiacov poskytuje teplo a útulnosť, pričom dodáva priestoru jedinečný šarm. Jedným z najzaujímavejších prvkov na terase je vyhrievaný stôl. Tento unikátny stôl je vybavený ohniskom, ktoré poskytuje príjemné teplo a vytvára nezabudnuteľnú atmosféru. Hostia si môžu posedieť okolo tohto stola a vychutnávať si jedlo v teple aj počas chladnejších večerov, ktorých je vo Vysokých Tatrách celkom dosť.

Bohatá ponuka

Jedálny lístok reštaurácie Spitz ponúka široký výber predjedál, hlavných jedál a dezertov, ktoré sú pripravované z čerstvých a kvalitných surovín. Na svoje si tu prídu milovníci mäsa, rýb, vegetariáni aj vegáni. Každé jedlo je pripravené s dôrazom na detail a chuť, čo robí z každej návštevy nezabudnuteľný gastronomický zážitok. Nápojový lístok v reštaurácii Spitz je pestrý a dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších hostí. Medzi alkoholickými nápojmi nájdete široký výber koktailov. Víno je zastúpené bielymi, červenými aj ružovými vínami. Pre milovníkov piva je pripravená ponuka lokálnych remeselných pív a tradičných slovenských značiek. Destiláty ako whisky, vodka, rum, gin a tequila sú samozrejmosťou. Pre tých, ktorí preferujú nealkoholické nápoje, je k dispozícii široký výber káv a čajov. Nealkoholické koktaily sú skvelou voľbou pre tých, ktorí si chcú dopriať osviežujúci nápoj bez alkoholu. K dispozícii sú aj čerstvo vylisované ovocné šťavy, domáce limonády rôznych príchutí a tradičné nealkoholické nápoje ako Coca-Cola, Fanta či Sprite. Pri našej návšteve sme si objednali cappuccino, ktoré bolo skutočným zážitkom. Bolo pripravené z kvalitných kávových zŕn, ktoré boli čerstvo zomleté a precízne extrahované. Výsledkom bola bohatá a aromatická káva, ktorú dopĺňala krémová mliečna pena na vrchu. Cappuccino bolo servírované v elegantnej šálke a jeho lahodná chuť nás presvedčila o vysokej úrovni starostlivosti a profesionality personálu. Či už hľadáte miesto na romantickú večeru, rodinný obed alebo len príjemné posedenie s priateľmi, Spitz je tou správnou voľbou. Navštívte reštauráciu Spitz v Starom Smokovci a presvedčte sa sami o jej jedinečnosti.

Adresa: Starý Smokovec 62, 062 01 Vysoké Tatry-Starý Smokovec – Pension Tatrasport Zampa

Reštauráciu Spitz hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Reštauráciu Spitz celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Re%C5%A1taur%C3%A1cia+Spitz&oq=Re%C5%A1taur%C3%A1cia+Spitz&aqs=chrome..69i57j46i175i199i512j0i22i30j0i512i546l3j0i546i649.832j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8