Rožňava, tkz. mesto s výhľadom je malé okresné mesto. Pre mňa, ako pre kávičkárku je horšie nájsť v ňom kaviareň, ktorú by som ešte nenavštívila. Samozrejme mám v meste Rožňava svoje kaviarne na ktoré nedám dopustiť, ale skrátka som chcela vyskúšať niečo iné.

Kamarátka, s ktorou som momentálne vtedy trávila svoj čas mi navrhla, aby sme sa išli pozrieť do kaviarne s názvom Joker Club. Nebola som veľmi nadšená, nakoľko som tam už raz bola a necítila som sa dobre z hľadiska viacerých faktorov, napr. zorganizovanie celkového interiéru alebo personál. Kamarátka ma predsa len presvedčila, povedala mi, že to od vtedy už vynovili.

Kaviareň sa nachádza pri nákupnom centre Kaufland, čiže strach o parkovanie môžeme vylúčiť. 

Exteriér sa nijako veľmi nezmenil až na veľkú vysvietenú tabuľu s názvom Joker Café. Pred samotnými dverami sa nachádzal malý vianočný stromček. Nebol extra krásny, ale potešilo, nakoľko som blázon do Vianoc. Pri vstupe je nutné zazvoniť, keďže je to kaviareň spojená s herňou.

Po príchode som skamenela. Interiér bol naozaj prerobený asi až od základov. Kaviareň bola veľmi útulná a čo je najlepšie a pre mňa dosť podstatné, hracie stroje boli oddelené červeným závesom. Celá kaviareň bola ladená do tmavých farieb ako bordová a tmavo sivá. Bar a ostatné príslušenstvo ako sedačky, boli rovnako tmavé a to čierne a kožené. Stôl vzbudzoval dojem farebného dreva. V rovnakých farbách boli aj doplnky ako napríklad vankúše.

Kaviareň bola na prvý pohľad menšia. Poskytovala posedenie rovno pri bare na barových stoličkách a k dispozícií boli ďalšie tri stoly. Všimla som si, že kaviareň má ešte jednu miestnosť. V tej som žiaľ nebola ale podľa predtuchy si myslím, že v tej miestnosti sú k dispozícií ďalšie tri stoly. Kaviareň ponúka cez letné obdobie aj posedenie na letnej terase.

Po usadení som si zobrala do rúk ponukový lístok. Bol jednoduchý, vo formáte A4. Pôsobil dojmom starého papiera spolu s obyčajným čiernym písmom. Vedela by som si predstaviť aj krajší nápojový lístok ale bolo na ňom všetko dôležité a hlavne bol prehľadný.  Ceny boli veľmi, veľmi prijateľné. Dlho som nikde nevidela napríklad Espresso len za 1€.

Po krátkej chvíli ku nám prišla čašníčka. Bola v celku príjemná a slušne nás obslúžila.

O niekoľko minút sme mali svoju objednávku pred nami. Kamarátka si objednala ovocný čaj a ja klasicky Espresso s mliekom.

Espresso som dostala na klasickej striebornej tácke spolu s mliekom a mandľou v čokoláde so škoricou. Cukor sa nachádzal na každom stole a to biely aj hnedý. Veľmi sa mi páčil hrnček spolu s podnosom, ktorý som dostala. Bol biely so zrnkami kávy. Vyzeralo to veľmi dobre.

Značku kávy som nezistila, nakoľko sa nenachádzala ani na nápojovom lístku ani na hrnčeku. Nerozumiem, prečo väčšina kaviarní neuvádza značku kávy. Myslím si, že je to dosť podstatná vec. No nič, ale káva bola veľmi dobrá. Bola príjemná, nebola horká a pila sa výborne.

V kaviarni bola veľmi dobrá atmosféra. Nechcelo sa mi z nej ani odísť. Príjemné posedenie pri dobrej šálke kávy. Nakoniec sme sa ale podvíhali a išli sme účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. Pri odchode sa nám personál slušne odzdravil.

Kaviareň je nefajčiarska. Hudba nehrala nahlas ale primerane. V kaviarni sa nachádza toaleta aj wifi. Adresa:  Šafárikova 2253, 048 01 Rožňava.   Otváracie hodiny sú každý deň rovnaké a to 9-0.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Joker Café veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Joker+Club/@48.6500682,20.5235425,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473fa5829bc28f0f:0x38d1687d9fb3f102!8m2!3d48.6500682!4d20.5257312

 

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHot Pot – Restaurant
Ďalší článokKOZLOVŇA PRIEVIDZA