Cestou z Betliara sme sa zastavili v Rožňave. Ako malé dievča som mala kamarátku, ktorá pochádzala priamo z Rožňavy, ale presťahovala sa do môjho rodného mesta a stali sa z nás susedky. Vždy o Rožňave tak pútavo rozprávala, že som mala pocit, že musím toto mesto navštíviť. V tej dobe tam žila ešte jej babička a kamarátka sľúbila, že ma tam raz zoberie na prázdniny. No zo sľubu zostal len sľub. Tak som sa do Rožňavy o niekoľko rokov neskôr zašla pozrieť. Rožňava je okresné mesto ležiace v Košickom kraji. Rožňava ma ako mesto až tak veľmi nenadchlo, aj keď uznávam, že majú pekné námestie. No príroda a okolie Rožňavy je priam rozprávkové. Poprechádzali sme sa mestečkom a zašli sme si na obed a šálku kávy do reštaurácie Castello.

Cafe Restaurant Castello nájdete na Námestí baníkov 13 v srdci Rožňavy. Hovoríme o talianskej reštaurácii. Táto reštaurácia spája kulinárstvo so športovými aktivitami. Castello je veľký a priestranný podnik. Hneď ako vstúpite do reštaurácie, čaká na vás pekná terasa s kapacitou 50 hostí. Ďalšiu terasu s veľkým detským kútikom nájdete, keď prejdete cez dlhú úzku chodbu. Takéto posedenie s kútikom pre deti ocenia predovšetkým rodičia, lebo kým sa deti hrajú, rodičia sa môžu najesť alebo vypiť svoj obľúbený nápoj. Vnútorné priestory ponúkajú sedenie pre cca 70hostí. V reštaurácii majú aj bowling, ktorý sa nachádza v peknom do detailu premyslenom prostredí s dvomi dráhami a profesionálnym biliardovým stolom. Je to miesto s kapacitou 40 miest a je ako stvorené na rôzne akcie, oslavy a teambuildingy. K tomuto podniku neodmysliteľne patrí tiež penzión Luxury, ktorý je vhodný pre turistov alebo tiež pre obchodných cestujúcich. Penzión ponúka kvalitu za veľmi prijateľné ceny. Sedeli sme na vstupnej terase, ktorá bola zariadená dreveným nábytkom a doplnená o veľmi veľa zelene. Terasa pôsobila veľmi pokojne. Na stoloch bola porcelánová váza s kvetmi. Interiér reštaurácie som si nemala možnosť veľmi popozerať, ale bol zariadený pekne a ladený do tmavohnedých farieb. V reštaurácii Castello sa nám páčilo.

Jedálny lístok pozostáva z jedinečných kombinácií. V reštaurácii sa snažia používať tradične domáce suroviny. Ponúkajú predjedlá, polievky, vegetariánske jedlá, jedlá pre deti, denné menu a veľa iného. Z nápojov majú v ponuke alkoholické, nealkoholické, kávové nápoje a vraj skvelé pivo a špičkové víno z rôznych kútov sveta. Z danej ponuky sme si objednali vysmážaný syr a opekané zemiaky.  Za negatívum považujem, že na jedlo sme čakali o niečo dlhšie, ale jedlo bolo chutné. V reštaurácii bolo celkom dosť ľudí, ale personál sa snažil každému vyjsť v ústrety. Siahli sme aj po káve. Oslovilo nás espresso lungo. Káva bola servírovaná na striebornej tácke v bielej šálke s cukrom, mliekom a horúcou vodou. Chýbalo mi trochu vody na zapitie a malá sladká drobnosť ku kávičke. Káva bola dobrá a vyvážená. Prekvapilo ma, že v podniku servírujú slovenskú kávu značky Kaffa. V reštaurácii sme sa cítili príjemne, takže s pokojným svedomím odporúčam.

Adresa: Námestie baníkov 13, 048 01 Rožňava

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia: 7:30 – 22, So: 11:30 – 22, Ne: 11:30 – 21

Cafe Restaurant Castello hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Cafe Restaurant Castello celkovo hodnotím známkou: 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Cafe+Restaurant+Castello+Roznava&sca_esv=ed313d50f24d50b8&ei=PPvpZcqINMCTi-gPsOCRkAQ&udm=&ved=0ahUKEwjKltWu2OKEAxXAyQIHHTBwBEIQ4dUDCBA&uact=5&oq=Cafe+Restaurant+Castello+Roznava&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiIENhZmUgUmVzdGF1cmFudCBDYXN0ZWxsbyBSb3puYXZhMgYQABgWGB5IsVhQjQNYyVVwAngAkAECmAGZAaABtg2qAQQ2LjEwuAEDyAEA-AEB-AECmAILoAKTCagCCsICDRAAGIAEGIoFGEMYsAPCAgoQABiABBgKGLADwgIWEC4YgAQYChjHARivARjIAxiwA9gBAcICChAAGIAEGIoFGEPCAg0QLhiABBgKGMcBGK8BwgIHEAAYgAQYCsICExAAGIAEGIoFGEMY6gIYtALYAQLCAhAQLhgDGI8BGOoCGLQC2AEDwgIQEAAYAxiPARjqAhi0AtgBA8ICBRAAGIAEwgIFECEYoAHCAgUQIRifBcICBxAhGAoYoAGYAwmIBgGQBhS6BgYIARABGAi6BgQIAhgHugYECAMYCpIHAzMuOKAHuKkB&sclient=gws-wiz-serp