Rožňava sa rozprestiera v regióne Gemer, v Rožňavskej kotline. Z južnej strany mesto obkolesuje nádherný Slovenský kras, zo severu úpätia Volovských vrchov. Tak uznajte sami, že príroda v tomto regióne je vskutku čarovná. Po poznávacej prechádzke Rožňavou a dobrom obede sme sa vybrali na šálku kávy. Zaujala nás kaviareň sídliaca priamo v parku s príznačným názvom Parkafe. Naozaj by bola veľká škoda tento Rožňavský skvost obísť.

Parkafe kaviareň je krásna kaviarnička ukrytá priamo v parku na ulici Cyrila a Metoda s popisným číslom 105/2. Podnik je v peknom prostredí obklopený zeleňou a stromami. Parkafe ponúka príjemnú atmosféru. Kaviareň je veľmi štýlovo zariadená. Parkafe je síce malá kaviareň, ale ponúka dostatok miest na sedenie. Kaviareň taktiež disponuje letnou terasou, takže o nedostatok miesta núdza naozaj nie je. Terasa navyše ponúka krásne výhľady a sedenie priamo v lone prírody. Počas našej návštevy sa na terase vyhrievalo krásne ryšavo-biele mačiatko. Podľa môjho názoru išlo ale skôr o štamgasta ako o náhodného hosťa. Tehlovú stenu nenájdete len na fasáde budovy, ale aj v jej interiéri. Taktiež sa mi páčilo, že kúsok prírody preniesli aj do vnútorných priestorov. Miestnosť je zariadená masívnym dreveným nábytkom a doplnená o hnedé a čierne pohodlné kreslá. Celkovo farebné odtiene v miestnosti sú veľmi príjemné a ladené do zemitých farieb, čo sa do tohto priestoru dokonalo hodí. Kaviareň je obohatená o rôzne dekorácie. Zhotovenie barového pultu sa mi veľmi páčilo, v strede pultu bol veľký nápis s názvom kaviarne a po bokoch sa nachádzal živý mach, ktorý bol zasklený a aj prekrásne vysvietený. Naozaj musím uznať, že tento barový pult bol jedinečný.

Kaviareň Parkafe má celkom bohatú ponuku. Ponúkajú kávové, alkoholické a nealkoholické nápoje, raňajky, koláčiky, zákusky, dezerty, sladké a slané menu. Dokonca som na ich FB stránke videla v ponuke zabíjačkový tanier, slepačí vývar, kapustovú polievku, kurací šalát, kuracie stripsy s hranolkami a veľa iného. Ja som z ponuky bola milo prekvapená. My sme boli po obede, tak sme siahli len po cappuccine. V podniku ponúkajú kávu talianskej značky Bazzara. Talianska pražiareň kávy Bazzara je malým rodinným podnikom zameraným na praženie kávy najvyššej kvality. Cappuccino sme dostali klasicky na striebornom podnose v krásnych pestrofarebných šálkach spolu s vodou, keksíkom, trstinovým a bielym cukrom. Káva bola výborná a vyvážená. Personál bol taktiež veľmi milý.

No a čo ešte viac dodať je asi už len to, že: Toto sú presne tie kaviarne, ktoré majú v sebe niečo viac, a to ja zbožňujem. Tieto miesta vo vás zanechajú krásne a neopísateľné spomienky aj dlho po tom, ako ste ich navštívili. Presne tak, ako niektorí ľudia, s ktorými sa stretnete. Keby sa dalo, tak premiestnim celú túto kaviareň aj s jej okolím niekde, kde by som to mala na skok. Ak by ma vietor niekedy zasa odvial do Rožňavy, Parkafe kaviareň by bola moja prvá voľba.

Adresa: Cyrila a Metoda 105/2, 048 01 Rožňava

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7 – 17 , Pia: 7 – 21, So: 9 – 21, Ne: Zatvorené

Parkafe hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

Parkafe celkovo hodnotím známkou: 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Parkafe&oq=Parkafe&aqs=chrome..69i57j46i175i199i512j0i30l3j0i10i15i30j0i5i10i30l2j0i10i30l2.2042j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8