Na danú reštauráciu sme narazili úplnou náhodou. Počas dlhej cesty do nášho hlavného mesta Bratislava, sme si samozrejme robili prestávky, väčšinou na benzínkach. Pri poslednej zastávke na benzínke sme si všimli, že hneď vedľa nej sa nachádza reštaurácia s názvom Hot Pot.  Keďže sme boli po takmer šesť hodinovej jazde autom, samozrejme nám všetkým vyhladlo. Rozhodli sme sa ju vyskúšať. Úprimne povedané, nečakala som od danej reštaurácie veľa, nakoľko sa nachádza priamo pri diaľnici D1. Poznám pár takýchto podnikov a ide väčšinou, čo sa týka vzhľadu a stravy o takú „školskú jedáleň“.

Exteriér reštaurácie bol veľmi pekne navrhnutý. Reštauráciu obklopovali steny z tehál a veľké okná. Musím sa priznať, exteriér tejto budovy sa veľmi podobá na môj najobľúbenejší podnik v mojom rodnom meste Rožňava. Vďaka tomuto som sa na reštauráciu začala pozerať inými očami.

Po príchode dovnútra som zostala milo prekvapená. Interiér bol v celku pekne zariadený, dostatočný počet miest na sedenie a dokonca každé oddelené sieťovou drevinou pre väčšie súkromie. Interiér bol ladený zväčša do svetlých farieb a všade dominovali drevené motívy. 

Veľmi sa mi páčilo, že na každom stole bol čerstvý tulipán. Kedže to bola reštaurácia pri diaľnici, mali to veľmi pekne zariadené. 

Čo sa týka objednávky, objednávka sa vykonáva samostatne a to pri pultoch. Ponukový lístok sa na stoloch nenachádza ale nachádza sa nad pultom. Ponuka káv bola na samostatnom plagáte ale výber bol naozaj veľmi, veľmi slabý. Keď chcem ale hľadať dajaké pozitívum, tak mali v ponuke len tie kávy, ktoré ja pravidelne pijem a čo je hlavné, vedela som o akú kávu sa jedná. Veľa krát sa mi stalo, že aj pri luxusnejších kaviarňach nikde nebola uvedená značka kávy, čo je podľa mňa dosť veľká chyba. Takže to nebola úplná katastrofa. Objednávka prebieha tak, že si vyberiete na čo máte chuť a posúvate sa pomaly k pokladni, kde vás čaká účet. 

Čo sa týka stravy, ktorú je nutné „live“ pripraviť, v tom prípade Vám ju obsluha donesie k Vášmu stolu.

Zhodou náhod sme si všetci vybrali už hotové jedlá a nápoje. Čiže sme nemuseli čakať, ale rovno sme sa mohli pustiť do jedla.

Čo sa týka stravy, na moje prekvapenie bola veľmi chutná a určite ňou nešetrili. Porcia bola poriadne veľká.  Osobne som si dala len polievku ale nemala som jej čo vytknúť. Ostatní kamaráti boli taktiež veľmi spokojní.

Samozrejme som si po dlhej ceste neodpustila šálku kávy. Už na plagáte som videla o akú značku kávy sa jedná. Hot – Pot Reštaurácia ponúkala značku kávy Segafredo: Espresso, Cappuccino, Late Macchiato, horúca čokoláda a bola možnosť kávy zo sebou.

Čašníčka mi omylom kúsok kávy vyliala. Nehodnotím to negatívne, môže sa to stať, ale predsa mi mohla aspoň utrieť šálku.

Značku kávy poznám veľmi dobre, nakoľko sa v kaviarňach vyskytuje pomerne často. Táto značka kávy ma ešte nesklamala a inak to nebolo ani v tomto podniku. Káva bola veľmi dobrá, nebola horká ani silná. Tak akurát pre mňa na „oživenie“ z tej cesty.

Po konzumácií sme odniesli tácky s nádobím do stojanu.

Ceny boli prijateľné nato, že sa reštaurácia nachádza rovno pri diaľnici. Platili sme v hotovosti. Podnik je nefajčiarsky a cez letné obdobie ponúka vonkajšie posedenie spolu s ihriskom pre deti. Príjemná obsluha. Hudba nehrala nahlas ale primerane. V reštaurácií sa nachádza toaleta. Adresa:  Červeník, D1, 920 42 Červeník.   Otváracie hodiny sú každý deň rovnaké a to od 8-22.

Úprimne povedané ma Hot – Pot Restaurant milo prekvapila. Myslím si, že som tu nebola posledný krát.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 2.

Celkovo hodnotím reštauráciu Hot – Pot dobre a to známkou 2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Hot+Pot/@48.465587,17.7400362,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476b59fa05c2ecdb:0x490e18b47f554d7a!8m2!3d48.4655835!4d17.7422249