Už dlhšiu dobu, som počúvala z každej strany samú chválu na novootvorenú kaviareň Caffe Sana. Samozrejme som ju musela ísť otestovať. Vedela som o tejto kaviarni aj skôr, ale nakoľko sa nachádza ďaleko od môjho bydliska, tak som návštevu stále posúvala a odkladala.

Kaviareň Caffe Sana sa nachádza na konci mesta Rožňava, pri čerpacej stanici Slovnaft. Nachádza sa priamo pod lesom a je ju dobre vidieť už od hlavnej cesty. Je to výborné miesto pre každého, kto si chce oddýchnuť pri šálke dobrej kávy v prírode. Nakoľko sa nachádza blízko čerpacej stanici, tak si myslím, že nejeden človek uprednostní kávu v tejto kaviarni pred tou na čerpacej stanici.

Kaviareň Caffe Sana je luxusná, menšia kaviareň s výhľadom na mesto Rožňava. Ponúka vonkajšiu letnú terasu s detským ihriskom a s umelým trávnikom. Nakoľko pri mojej návšteve bolo pekné počasie, tak dovnútra sme ani nešli ale usadili sme sa na terase. Exteriér nesklamal. Nad vchodom bol veľký názov kaviarne Caffe Sana. Bok kaviarne bol taktiež zaplnený rôznymi ponukami. Konečne kaviareň, ktorá nie je nudná a nebojí sa zaplniť steny. Letná terasa pozostávala s približne 7-8 stolov so stoličkami a dáždnikmi.

Na každom stole sa nachádzal ponukový lístok s popolníkom. Ako prvé čo sa mi nepáčilo, bola úvodná strana ponukového lístka. Väčšina kaviarní, ktoré som navštívila nemajú na úvodnej stránke ponukového lístka názov kaviarne, čo mne osobne veľmi chýba. Dizajnovo bol ponukový lístok pekný, prehľadný a jednoduchý. Klasika čierny text na bielom podklade s jemnými prehľadnými ilustračnými obrázkami. 

Kaviareň ponúka rôzne druhy káv, miešané nápoje, čaje, alkoholické a nealkoholické nápoje, zákusky, torty, paniny atď. Sklamalo ma, že kaviareň neponúka limonády, ale pevne verím, že v blízkej budúcnosti ich do ponuky zaradia. Značka kávy je neznáma, nenašla som o nej nič ani v nápojovom lístku, ani na šálke ani na webovej stránke. Predpokladám ale, že kaviareň ponúka značku kávy Tchibo Sana.

Personál nás prišiel obslúžiť s úsmevom a s dobrou náladou. Nestihla som si prezrieť celý nápojový lístok, ale keď som zistila, že limonády nie sú v ponuke, tak klasicky nasleduje Espresso s mliekom. Kamarátka si objednala nealkoholické mojito.

Po krátkej chvíli sme mali objednávku pre nami. Kávu som dostala klasicky na striebornom podnose spolu s kávou v bielej šálke, vodou, mliekom, cukrom a vo veľmi pekne zabalenom keksíku s odkazom „Ďakujeme“. Mojito bolo tiež klasicky vo vysokom sklenenom pohári a podľa slov kamarátky bolo veľmi chutné. Káva bola taktiež veľmi chutná a lahodná. Nepamätám sa, kedy som naposledy pila takúto dobrú kávu. Presne podľa môjho gusta.

Interiér kaviarne bol veľmi pekný. Videla som ho až keď sme išli vyplatiť účet v hotovosti. Tlmené svetlá, červené kožené stoličky a vysvietený bar. Jednoducho luxusná kaviareň. Vo vnútri je zákaz fajčenia. Jedinú nevýhodu vidím v tom, že počas zimy, keď bude letná terasa zatvorená tak priestor bude príliš malý pre všetkých záujemcov. Ale nepredbiehajme.

Kaviareň ponúka Wifi pripojenie aj toaletu. Hudbu bolo počuť slabo, nakoľko hrala len vo vnútri a bolo ju počuť len cez otvorené dvere. Ceny sú veľmi prijateľné. Pri kaviarni sa nachádza aj menšie parkovisko. Otváracie hodiny kaviarne sú nasledovné: Po-Št=8-22, Pia=8-24, So=10-24, Ne=14-22. Adresa je: Krásnohorská 65, 048 01 Rožňava.

Celkový dojem z kaviarne bol veľmi dobrý. Príjemné prostredie, chutné nápoje, výhľad na mesto a milý personál.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Caffe Sana veľmi dobre a to známkou 1.

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Caffe+Sana/@48.6582155,20.5454822,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473fafa08bcbc497:0xe8f2b24d8d7921d4!8m2!3d48.6582155!4d20.547671