Dávno sme sa nepozreli do mesta Prievidza. Mesto Prievidza. O tom sa hovorí všeličo a určite ste počuli aj tú pesničku o tom, aká je toto diera. A asi aj je. Ale je tu pár miest, ktoré za to skutočne stoja. A máme tu aj pár kaviarní. Ja vás dnes zoberiem do Kozlovne, ktorá vyzerá super. Nachádza sa na kraji centra. Nájdete ju za Kauflandom pri Bojnickej ceste. Takže nemáte šancu zablúdiť, lebo ju je vidieť z každej strany. A to je jej hlavný prínos a plus! Na prvý pohľad vyzerá ako nejaká krčma. Ono, tak na poly aj je. Ale v skutočnosti tam robia skvelú kávu! A to prostredie? Veď uvidíte neskôr v článku.

Ako som spomínala vyššie, tak dnes vás beriem do kozlovne. Nedajte sa odradiť prostredím vonku. Je to na hlučnej ulici a pôsobí to viac ako krčma, no opak je pravdou. Vnútri sa nachádza miesto, ktoré má fakt pekné prostredie. Všade okolo máte drevo, kozla a podobne. Takže má to takú drevársku, dedinskú atmosféru. Možno pre to je to tak vyhľadávané miesto. Je to veľmi útulné, príjemné miesto, ktoré je fakt priestranné. V ponuke tam nie je detský kútik, no nie je to nejaké miesto, kde by ísť nemohli.

V ponuke sa nachádza alko, nealko, ale aj skvelá káva. Káva je tma výborná a opäť máte na výber z niekoľkých možností. Áno, nie je to ako kaviareň, kde máte 50 možností, no niekedy je menej viac. A je to pravda. Káva tu bola výborná. My sme si dali klasiku, capuccino, keďže sme chceli vyskúšať skutočne ako to chutí.

dav

Obsluha bola veľmi príjemná. Chvíľu sme čakali, lebo nejako nestíhali, hoci tam bolo málo ľudí. Napriek tomu to nebolo niečo, čo sa nedalo prežiť. Bolo to takých 15 minút. Potom prišla obsluha, nejako nemala ochotu poradiť, no my sme si vybrali bez problémov. Musím uznať, že mohli mať lepší deň, resp. náladu. Je mi jasné, že nie každý má svoj deň každý deň, no ak pracujem s ľuďmi, tak by som sa mala snažiť. Kávu, objednávku priniesli potom veľmi rýchlo.

Tak poďme hodnotiť. Ako v škole, takže jednotka je najlepšie. Káva je za mňa na jednotku, fakt bola výborná. Vzhľadom na to prostredie, tak bola výborná. Ceny sú tam primerané, žiadne drahoty. Prostredie sa mi veľmi páči, lebo toto je jednoducho môj štýl. Takže tam jednotka s hviezdičkou. Obsluhu by som zhodnotila na dvojku, trojku, lebo tam by sa dalo popracovať na tom a mohlo by to byť úplne inak. Čo si budeme hovoriť, pokazili mi náladu. Takže pre to. Ale to neberie nič na chuti tej kávy, tá bola výborná. Treba ale rátať s tým, že je to pomaly v centre, takže ľudia tam chodia. Je to vhodné podľa mňa aj pre starších ľudí, rodiny. Určite nie na prácu alebo učenie. Takže  za mňa celkovo podnik má dvojku! Odporúčam, no treba brať ohľad aj na tie mínusy… Verím tomu, že nie každému sadne aj to prostredie, keďže drevo a takýto štýl nie je moc obľúbený, no mám pocit, že sa dostáva do trendov! A to je výborné!

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Kozlovna+u+Zlat%C3%A9ho+Kozla/@48.7758825,18.6058023,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714dce84ffcb471:0x72613e24756f589!8m2!3d48.775879!4d18.607991