Na Laurinskej ulici v Bratislave nájdete väčšie množstvo kaviarní, do ktorých môžete zájsť počas prechádzky starým bratislavským mestom a Urban House určite patrí medzi tie, do ktorých sa vám zájsť rozhodne oplatí. V prvom rade toto miesto odporúčame ako vynikajúce prostredie pre vaše vysunuté pracovisko. Aj napriek tomu, že väčšinou je toto miesto plné, nepôsobí hlučne, a to vďaka obrovskému priestoru.

Prostredie a dojem

Čo je skvelé, v kaviarni nájdete snáď všetky druhy stolov. Samozrejme, málokedy je voľný ten stôl, ktorý by ste si predstavovali, najmä v popracovnom čase, kedy sa tu stretáva množstvo ľudí, aby prehodilo pár slov. V každom prípade, nájdete tu stolíky, pri ktorých sa dá stať, stoly so štýlovými drevenými barovými stoličkami, gauče a malé stolíky alebo aj klasické stoly a stoličky. Všetko vo veľmi štýlovom tak trochu hipster drevenom štýle.

Takmer hneď po príchode vás prekvapí príjemná obsluha, ktorá vám prinesie pohár vody. My sme ho dostali takmer okamžite, a to bola kaviareň úplne plná. Takže palec hore za logistiku.

Káva a obsluha

Musím povedať, že obsluhu hodnotím na výbornú. Chodili k nám priebežne, objednávka bola vybavená rýchlo a okrem iného nám nezabudli priebežne dolievať do pohára aj čistú vodu. Obsluha bola okrem toho veľmi príjemná a pohodová. V tejto kaviarni sa častokrát konajú aj dobré prednášky alebo koncerty, čiže sa pokojne môže stať, že v nej ostanete aj zopár hodín.

Ak máte radi zdravé alebo aspoň menej tradičné jedlá, v tejto kaviarni sa zbláznite od radosti. Nájdete tu fantastický výber šalátov, nátierok, dezertov, aj hlavných jedál na štýl svetovej kuchyne, ako je napríklad Chilli con carne, burgre, ramen, a podobne. Upozorňujem – jedlo nie je síce úplne najlacnejšie, ale na druhej strane, stojí skutočne za ten pôžitok. Okrem toho, kaviareň ponúka aj raňajky ku rannej káve, takže Urban House môžete navštíviť naozaj kedykoľvek.

Toto miesto nepatrí možno medzi tie úplne najtypickejšie, ak si chcete prísť vychutnať iba kávu. Avšak v kombinácii s celkovým dojmom z celého prostredia bude určite na vašom zozname v užšom výbere.

Celkové hodnotenie

Buď ho milujete alebo nenávidíte. Urban priestory sú iné a nadčasové, pre niekoho však môžu budiť dojem miesta, ktoré je plné komunistického nábytku. Mne sa tento koncept však veľmi páči, a preto ho odporúčam. Jediný čierny bod je za ceny, chápem, že Urban House je na jednej z najdrahších bratislavských ulíc, ale bolo by príjemnejšie, ak by ceny boli o niečo nižšie.

Hodnotenie:

Prostredie: 5/5

Káva: 4/5

Personál: 5/5

Celkovo: 4/5

Adresa: Laurinská 14, Bratislava

https://goo.gl/maps/dyhSQ1z7TPq