Ďalšia zo série vydarených kaviarní a občerstvenia v Bratislave, ktorá je konečne niečo iné. Štúr Café bola jedna z prvých kaviarní a občerstvenia svojho druhu v Bratislave. Pokia Štúr Café nepoznáte, charakterizuje retro nábytok a hlavne vtipný jedálny a nápojový lístok v štýle štúrovskej slovenčiny. Táto sieť má už pomerne veľké množstvo kaviarní po Bratislave a očividne úspešné.

Prostredie a celkový dojem

Táto kaviareň je veľmi príjemná. Bude sa vám z nej dobre pracovať alebo si tu aj posedíte s priateľky. Ale ak mám povedať pravdu, celkový pocit z nej nie je tak dobrý ako z iných kaviarní v štýle urban. Čiže mierne sklamanie. Nie je to nič špeciálne, iba to, že to tu až tak nedýcha atmosférou. Ale tisíc ľudí, tisíc chutí.

V kaviarni si posedíte pri klasických stoloch v štýle retro alebo aj na štýlových pohovkách. Zariadeniu sa naozaj nedá nič vytknúť, je veľmi pekné. Rovnako sa kaviareň snaží o veľmi konzistentnú komunikáciu naprieč sociálnymi sieťami a weboch, čo vidno aj vo vnútri kaviarne, či už na jedálnom a nápojovom lístku alebo na zariadení.

Z obsluhy som mala pravdupovediac zmiešaný pocit. Nie, že by bola zlá, ale chýbal mi všeobecne väčší záujem o zákazníka.

Káva, nápoje a jedlo

Jednoznačne bohatý výber. Či už čo sa týka kávy, čajov, limonád alebo jedla. Káva, ktorá sa tu podáva pochádza z Guatemaly a Kolumbie, je jemná a jemne horká. Fajn, ale nič špeciálne. Ku káve je podávaný aj pohár vody. Trošku mi chýba malý koláčik ku káve, aspoň pre efekt a dojem. To len potvrdzuje fakt, že táto kaviareň nedáva zákazníkovi nič extra, čo možno iné kaviarne robia.

Na druhej strane, pokiaľ hľadáte miesto, kde si okrem kávy dáte aj koláčik, zákusok či ľahkú večeru, kaviareň Štúr je vhodné miesto, ktoré pravdepodobne splní vaše očakávania. V ponuke dńa sú zväčša rôzne druhy zákuskov či torty a rôzne druhy originálnych a zdravých jedál od nátierok cez šaláty až po polievky. Na druhej strane, či iné, čo by ste nenašli v iných kaviarňach a reštauráciách v štýle urban.

Celkové hodnotenie:

Neurazí, nenadchne. Kaviarne Štúr sú síce populárne, ale popri iných kaviarňach tohto typu stranu, ktoré sú v servise a v ponuke lepšie, dojem trochu zaostáva. Je však celkom možné, že pokiaľ nie ste zvyknutý na takúto kaviareň, bude sa vám v nej veľmi páčiť.

Hodnotenie:

Prostredie: 4/5

Káva: 4/5

Personál: 3/5

Celkovo: 3,5/5

Adresa: Štúrova 8, Bratislava

https://goo.gl/maps/68NGzVcfA2K2