Ak ste fanúšikom sladkých koláčikov a dezertov, v Bratislave nájdete zázrak, ktorý sa volá La Donuteria. A môže sa veľmi ľahko stať, že sa stanete závislými. Tento veľmi príjemný koncept, ktorý je viac-menej celko unikátny, funguje fantasticky. A navyše, je celkom nový, a preto aj ešte akýsi neopozeraný. Táto kaviarňo-cukráreň je unikátna tým, že ponúka okrem kávy aj domáce a chuťovo fantastický donuty.

A aké je prostredie kaviarne?

Veľmi príjemné. Celá komunikácia kaviarne je v príjemných pastelových farbách či už online alebo aj naživo. Je maličká, ale napriek tomu z nej nemám stiesnený pocit. Cez leto tu funguje aj malá teraska, kde sa naozaj príjemne sedí. Dolu sa nachádzajú dva malé stolíky pre dve osoby a na poschodí aj ďalšie. V každom prípade, väčšina ľudí si skôr sem prichádza vyzdvihnúť svoj donut a menej sem chodia na kávičku.

A čo obsluha a káva?

Všetko naozaj veľmi domyslené, pretože je vidno, že La Donuteria si dáva záležať na svojom výzore aj komunikácii. Neviem, odkiaľ vyberajú sympatickú obsluhu, ale vždy je tu niekto mladý a milý. Nechýbajú obrandované trička s milými heslami ako: „Homemade with Love“, a podobne, vtipné ružové zásterky a rozkošné šálky na kávu.

Ku káve dostanete aj malý koláčik, čo mi trochu chýbalo, je pohár vody, ktorý už vo väčšine kaviarní považujeme za samozrejmosť. Ale ani to výrazne neubralo z príjemného pocitu. Do toho v kaviarničke hrá príjemná hudba, takže či už na raňajky, alebo na olovrant, posedenie tu bude vždy veľmi príjemné. Čo musím ešte vyzdvihnúť, La Donuteria si naozaj dáva záležať na komunikácii. Majú aj fantastický Instagram a aj stránku na Facebooku. Na týchto dvoch sociálnych sieťach sa vždy dozviete aktuálnu ponuku, ktorá sa každý týždeň mení. Teda minimálne čo sa týka šišiek. Čo sa týka cien, cena kávy je veľmi podobná ako kdekoľvek inde v Starom Meste Bratislavy a cena donutov sa pohybuje od 2,30 do 2,90 € za kus.

Káva je veľmi chutná a opäť niečo originálne. Káva značky 9 grams sa dokonca praží na Slovensku. Okrem kávy tu nájdete aj čaje značky Tafelgut. Ďalší palec hore

Celkové hodnotenie?

Pokiaľ máte radi spojenie kávy a niečoho sladkého k tomu, tak určite odporúčame. Táto kaviareň je nám veľmi sympatická už len celým svojím prístupom k zákazníkom a komunikáciou. Pretože tak by to malo byť. Pokiaľ sem budete mať záujem zavítať, odporúčame vám najprv si pozrieť stránku La Donuteria na Facebooku, kde nájdete aj aktuálnu ponuku šišiek, pretože inak hrozí, že si nebudete vedieť vybrať. J

Hodnotenie:

Prostredie: 4/5

Káva: 4/5

Personál: 5/5

Celkovo: 4/5

Adresa: Šafárikovo námestie 7, Bratislava

https://goo.gl/maps/LnszE8vB9dC2

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKávička u Marcelky
Ďalší článokŠtúr Café v Bratislave