Košice Mesto s obchodným centrom, ktoré sa ku môjmu domovu nachádza najbližšie. Obchodné alebo nákupné centrum Optima v Košiciach navštevujem pomerne často. Popri návšteve rôznych obchodov sme si s priateľom všimli, že sa otvoril nejeden nový obchod. Oboch nás najviac zaujala novootvorená kaviareň Club and Cafe. Samozrejme sme boli uťahaný z nákupov, tak sme si urobili pauzu na kávu.

Kaviareň Club and Cafe pôsobila už na prvý pohľad luxusne. Pred kaviarňou sa nachádzali 2 nefajčiarske stoly s krásnymi farebnými sedačkami. Po vchode do kaviarne nás okamžite zaujal veľmi pekne vysvietený bar a rovnako aj veľký vysvietený rám nad barom, ktorý menil farbu podľa baru. Menili sa všetky farby dúhy. Čo sa mi veľmi páčilo bol čierny stop, na ktorom boli malé led svetielka. Vyzeralo to krásne, ako nočná obloha plná hviezd. Steny boli tmavé a celkovo celý interiér bol v tlmených farbách a svetlách. Celý tmavší dizajn oživili krásne sedačky zelenej a žltej farby. Usadili sme sa do rohu. Musím podotknúť, sedačky boli veľmi pohodlné.

Lámala som si hlavu nad tým, prečo sa kaviareň volá Club and Cafe. Prečo Club? Ale potom som si všimla, že na konci kaviarne sa nachádzajú dvere do inej miestnosti, presnejšie do herne. Musím pochváliť nápad. Výborne rozložený a využitý priestor. Nepočula som žiadny krik ani zvuky automatov, za čo som rada.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok. Bol taktiež v tmavých farbách v kombinácii so zlatou. Vyzeral veľmi luxusne. Bol dizajnovo veľmi pekne spravený. Na pravej strane sa nachádzala ponuka a na druhej ilustračný obrázok. Kaviareň ponúka rôzne druhy káv, čaje, nealko a alko nápoje a čo sa mi veľmi zapáčilo bolo, že si viete namiešať limonádu podľa predstáv.

Pár minút po našom príchode nás prišla obslúžiť čašníčka. Bola veľmi milá, priateľská a usmievavá. Podľa môjho názoru bola oblečená trochu vyzývavo ale nakoľko je možnosť že pracuje aj ako krupierka, tak je to pochopiteľné.

Na našu objednávku sme dlho nečakali. Objednali sme si Caffe Latte s príchuťou karamelu, ľadovú kávu a ružový tonic. Obe kávy vyzerali veľmi dobre, boli krásne vidieť aj prechody. Čo sa týka Latte, bolo chuťovo veľmi dobré s príjemnou príchuťou karamelu na jazyku. Doniesli nám ho na klasickom striebornom podnose vo vysokom sklenenom pohári spolu s vodou, cukrom a keksíkom. Ľadová káva vyzerala ešte lepšie, a to aj vďaka domácej šľahačke. Ľadová káva chutila taktiež dobre ale cítila som v nej jemne trpkú chuť. Doniesli nám ho rovnako na klasickom striebornom podnose spolu s vodou, cukrom a keksíkom ako Latte. K tonicu sa vyjadrovať nejdem lebo je to hotový kúpený produkt.

Kaviareň ponúka značku kávy Hardy Coffee Company.  Spoločnosť Caffè Hardy sa stará o vynikajúcu kvalitu kávy v milánskych domácnostiach už celé generácie.

Účet sme platili priamo pri stole a to v hotovosti ale je možnosť platby aj kartou. Ceny boli veľmi prijateľné. Hudba hrala súčasné hity. Fajčenie je v interiéri dovolené, nefajčiarske stoly sa nachádzali len pred kaviarňou.

Otváracie hodiny kaviarne sú nasledovné: Po-Ne=9:00-02:00. V kaviarni sa nachádza WIFI pripojenie. Adresa je: Moldavská cesta 32, 040 11 Košice.

Celkový dojem z kaviarne bol veľmi dobrý. Príjemné prostredie a chutné nápoje.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Club and Cafe veľmi dobre a to známkou 1.

 

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Atrium+Optima/@48.6952884,21.2351141,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473ee01cd0e3558f:0xfbe71e82328a7b8!8m2!3d48.6952884!4d21.2373028?dcr=0