PREČO PRÁVE SEM?

Nech ste kdekoľvek v Lučenci, nikdy nie ste príliš ďaleko od tohto miesta s jedinečnou atmosférou. Vďaka svojej polohe v strede mesta priamo na námestí v OC Galéria sa stala táto vynikajúca kaviareň a cukráreň pre každého veľmi známa a medzi ľuďmi populárna. Dnes som si tam šiel vychutnať svoju šálku kávy ja a rád by som všetkým kávičkárom priblížil moje dojmy.

PRVÝ DOJEM JE DÔLEŽITÝ

Exteriér je v lete vybavený posedením so slnečníkmi, v zime vás zahreje interiér s príjemnou atmosférou. Pri popíjaní vašej obľúbenej kávy máte výhľad na mestské námestie, a široké okolie mesta. Ak však preferujete tento čas stráviť inak, je dostupné pripojenie Wi-Fi a taktiež široký výber dennej tlače. Už pri prvom pohľade na interiér uvidíte, že nejde o žiadny zastaraný podnik a vôbec sa tam vďaka obrovským skleneným oknám necítite ako v pivnici. Prvky ako pult meniaci farby dodávajú tejto kaviarni moderný vzhľad.

VÝBER S VEĽKÝM „V”

Personál mi neprišiel ničím výnimočný, mal som pocit akoby si len plnili svoju prácu bez nejakého veľkého nadšenia. Príjemnejšie ma prekvapil jedálny a nápojový lístok plný sladkých potešení. Milovníci čokolády si tu určite prídu na svoje. A nie len oni. Nedala sa prehliadnuť ani široká ponuka čajov, limonád alebo koktejlov. V letných mesiacoch tu dominuje pestrý výber zmrzliny.

ŠUP-ŠUP KU KÁVIČKE

Dal som si klasicky veľké espresso s mliekom. Prišlo na drevenom podnose sprevádzané pohárikom s vodou, mliekom osobitne a dvoma sáčkovými cukrami ich vlastnej značky „MOJA SRDCOVKA”. Ľudí, ktorých zaujíma zdravšia životospráva by určite zaujal fakt, že cukor nebol biely, ale trstinový. Káva chutila aj vypadala výborne. Jediná vec, ktorá mi k nej chýbala bol keksík, čo je však ospravedlniteľné ohľadom celkovej úrovne podniku, ktorá je naozaj vysoká. Hneď po dopití bol obsluhou uprataný stôl. Prejdime k cenám. Sem sa jednoducho nedá chodiť denne za cieľom potešiť sa zákuskom, alebo inou dobrotou. Na toto sú ceny dané dosť vysoko. Ale občasná návšteva s týmto cieľom vám určite bude pravidelne spríjemňovať život. Ak ste kávičkár a ide vám len o to, aby ste si vychutnali svoju dennú šálku kávy, Flamengo je jednoducho stvorené pre vás.

cof

HODNOTENIE

Prostredie: 5/5
Káva: 4/5
Personál: 3/5
Celkovo: 4/5

 

Značka kávy: Bazzara