Cofeeshop Company je sieť, ktorá zavítala aj do košického OC Optima – sídli hneď vedľa vnútorných detských preliezok a tak si môžu rodičia chlípať svoju obľúbenú kávu a pritom sledovať svoj neposedný drobizg.

Groovy 70’s

Napriek tomu, že pôvodom ide o rakúsku spoločnosť, v interiéri je citeľný americký nádych. A nie len tak hocijaký – hnedé, okrové a červené farby, vlnivé línie miesto ostrých, materiály – to všetko nás odkazuje na sedemdesiate roky v USA. Už chýba len disko v jukeboxe. Oceňujem, že sa interiér nesie v jednom vyhradenom koncepte a nemiešajú sa rôzne štýly. Moja šálka kávy to avšak nie je – priestor mi príde málo kreatívny a trochu zastaralý. „Ale veď si vravel, že sa to nesie v sedemdesiatych rok…“ Psst! Vysvetlím – táto kaviareň už tu stojí desať rokov bez pozmenenia a každodenné premávky zákazníkov ju pochopiteľne opotrebujú. Nevravím, žeby sa tu vyskytovali defekty ako popraskaná koža, či omietka, no stále to tu je akoby vyblednuté, bez duše.

Subjektívne vnímam ako problém to, že kaviareň nie je plne separovaná od zvyšku obchodného centra – je len akoby vo výklenku na ulici. Určite so mnou budú nesúhlasiť mamy, ktoré práve vďaka tejto absencií bariér môžu dozerať na hrajúce sa deti.

Vo veľkom štýle

To, že sa jedná o medzištátnu spoločnosť sa odrazilo ako v dizajne lístku, tak aj v estetike objednaných nápojov, ale pekne po poriadku. Výber je tu naozaj slušný – klasické kávy v 2-3 veľkostiach, ale nechýbajú ani špeciality. Moccacino s bielou alebo tmavou čokoládou, espresso con panna alebo barista special – tajomstvo pána baristu alebo mačka vo vreci. Cappuccino, latté ale aj spomínané moccacino vám vedia pripraviť aj v osviežujúcej ľadovej variante. Pre ne-kávičkárov ponúkajú čokoládu, mliečne shakes (napríklad oreo), teplé i ľadové čaje, chai latté, no proste majú tu kadečo. Aby zamiešali kartami ešte viac, nerozhodného zákazníka zneistia aj sezónnymi limitkami. Na zahryznutie nám vedia ponúknuť sladké i slané dobroty. Ohľadom ponuky sa nedá mať výhrady!

Možno som si mal dať nejaké netradičnú špecialitku, ale pána beka, toho dňa som tak túžil po obyčajnom cappuccine! Počúvaj hlas svojho žalúdka – a tak mi o pár minút na stole pristálo jedno sympatické cappuccinko. Pena bola sprvu tak hustá, žeby sa s ňou človek mohol aj oholiť, problémom však bolo, že vydržala asi tak dlho ako pekné počasie v apríli. Chuť? Mliečna, extrémne mliečna! Kvôli tomuto laktózovému šialenstvu sa len ťažko dala s istotou potvrdiť chuť kávovej zmesky, no neprerážala tu žiadna kyslosť, horkosť, nič. S neistotou si dovolím tvrdiť, žeby šlo o lahodné cappuccino, nebyť nadmernej mliečnej zložky. V každom prípade si neviem predstaviť, ako tu môže chutiť latté. Kávová zmes: Schärf

Ako bonus vám prinášam aj informácie o ľadovom čaji, s ktorým som si obohatil vtedajšie kávičkovanie. Naservírovaný bol ozaj luxusne, esteticky som si pošmakol a vlastne aj chuťovo to bolo príjemné. Nič nezabudnuteľné, ale stále potešujúce.

Obsluha bola fajn, nemám žiadne výhrady.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 3/5
  • Káva: 3/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 3,5/5

Coffeeshop company je taká priemerná kaviarnička, ktorá vám náladu isto neskazí a ak si vyberiete dobre, budete mať aj uspokojené chuťové poháriky. Dizajnovo to nie je klenot obchodného centra, no strategická poloha umožňuje rodičom bezbariérove pozorovanie svojich ratolestí, čo isto ocenia. Deti sa vyšantia a dospelí sa zatiaľ osviežia v tomto stánku relaxu pre vyčerpaných rodičov. Moje odporúčanie je preto práve nasmerované na mladé rodinky. Cenovo sa tu pohybujeme na „zahraničnej“ úrovni, tj siahnite po drobné hlbšie do peňaženky.

Coffeeshop Company

Atrium Optima, Moldavská cesta 32, 040 11 Košice Juh

https://www.google.sk/maps?q=coffee+company&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjt99PVvJzbAhUSJVAKHeFsDGQQ_AUICigB