Niekdajšie košické kasárne sa pred rokmi prerobili na centrum kultúry s výstižným názvom – Kulturpark. Odvtedy sa v týchto priestoroch koná kvantum podujatí a ľudia tu radi trávia čas – prinajmenšom robením si selfie v miestnom urbanistickom prostredí. Keď už ľudia zo všetkého toho kultúrneho vyžívania sa vysmädnú, môžu zájsť do kaviarne Papa, ktorá sa nachádza v jednom z pavilónov patriacich pod komplex.

Keď budúcnosť je dnes

Architektúra celého Kulturparku sa nesie v znamení urbanistického minimalizmu – čisté línie, minimum farieb a vzorov, ostré uhly. Papa samozrejme musí do konceptu zapadať a tak sa divák môže už zvonku pokochať jej dizajnom – kaviareň vyzerá ako kváder zložený zo zrkadiel (aby sme sa mohli upraviť pred robením si tých selfie?). Interiér by sa dal zhrnúť slovom hi-tech. Na tunajšom dizajne si isto pošmakne nejeden fanúšik sci-fi kinematografie alebo počítačový nadšenec. Nájdeme tu výhradne studené farby –  primárne ide o nesmrteľnú čiernobielu klasiku + ich potomkovia v podobe 50+ odtieňov sivej. Kaviareň je teda priateľská k farboslepým a psom; teda až na ten krikľavo zelený a cyklamenový akcent. Čo sa jednotlivých štruktúr týka, dominujúcim materiálom je tu betón, ďalej chróm či plast. Milovníci drevených štruktúr nebudú nadšení. Kaviarni dávam bod za kreativitu a jedinečný štýl, no vzápätí ho beriem späť za následovné – celá táto hi-tech koncepcia pôsobí chladno, neútulne, nedomácky a evokuje skôr kanceláriu IT firmy.

Kreatívne menu

K dizajnu lístkov sa nezvyknem vyjadrovať, no tieto ma ideou fakt dostali – ide o obyčajné stvrdené papiere v tvare komixových bublín. Ako originálne! Prejdime na obsah – limonády, nealko, kávičky pre mamičky aj detičky a niečo dobré do žalúdka. Okrem koláčov vás prekvapia aj obľúbené panini. Navyše je vedenie dostatočne inovatívne a sem-tam prináša nejakú sezónnu hitovku.

Rozhodol som sa ochutnať ich espresso lungo. Ostal som veľmi sklamaný, stalo sa presne to, čo mi dokáže pokaziť náladu najviac – príliš vodnaté! Nastavte si tie kávovary, zbytočne znehodnocujete zmesku! Okrem H2O, ktorá v mojom nápoji dominovala sa na moje chuťové poháriky prebíjala nepríjemná kyslá pachuť, zjavujúca sa po prehltnutí. Nuž dobre, toho dňa som si nepochutil. Značka: Lavazza.

Tak akurát

Hovorím o obsluhe – i milá, i rýchla, i v pohode. Neudeľujem jej žiaden superlatív, na hodnotenie kaviarne nemá veľký vplyv.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 3,5/5
  • Káva: 2/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 3/5

Dnešná návšteva Papa ma akosi neohúrila. Káva nic moc a interiér chladný. Nemôžem sa zbaviť pocitu viny, že som si tu nedal nejaký brunch – pravdepodobne by to zvýšilo hodnotenie. Pozitívom sú ozaj nízke ceny – hneď tá káva chutila kúsok lepšie! Možno raz príde deň, kedy sem opätovne naklušem po vytúžené panini, dnes to však nebude – a pravdepodobne ani zajtra nie.

Kaviareň Papa

Kukučínova 2, 040 01 Juh

https://www.google.sk/maps?q=papa+cafe+kulturpark&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwilhdiktZzbAhUEEVAKHaYgB4gQ_AUICygC

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokIKEA cafébar Innsbruck
Ďalší článokSaint Coffee Košice