Pre kávičkára je základnou fyziologickou potrebou pravidelná dávka kofeínu. Základ Maslowovej pyramídy sa v nás ozýval i v rozprávkovej Barcelone, kde sme sa rozhodli vyskúšať coffee tourism a ochutnať, či do Španielska dovážajú chutnejšie kávové bôby ako na Slovensko.

Urbanistická klasika

Kaviareň hneď upútala svojim atraktívnym dizajnom – ikonická trikolóra farieb čiernej, bielej a prírodného dreva sa tu spája a vytvára štýlový súčasný mestský brloh. Striktná dominancia spomínanej palety sa premieta na širokom spektre použitých materiálov, ktoré ľudské oko zasypávajú príťažlivými vizuálnymi podnetmi. Trochu raw, trochu geometrické, trochu retro – všetko čo by mohol kávičkár roku 2018 hľadať. Nádych ulice Brooklynu sa tu premieta v sivej dlažbe, ktorá navodzuje dojem betónového chodníka a street atmosféru tu umocňujú lavice z drevených paliet. Menším tŕnikom v oku pre mňa boli umelé kvetiny, ktoré mohli byť kľudne nahradené živými rastlinkami.

Medová aróma

V Brooklyn Café nájdeme kopu kávových klasík, odrodových káv, široké spektrum čajov a pre hladošov aj nejaký ten sladký či slaný brunch (tých bagetiek tam bolo ozaj hojne). Chudobné študentské vrecko sa však uspokojilo len s espressom a americanom, od ktorých sme očakávali nadpozemský výkon. Slovenský xenocentrizmus a.k.a. „všade lepšie ako doma“ sa zlomil v momente prvého uchlípnutia. Espresso malo síce peknú sýtu farbu, no o chuti sa to povedať nedalo – vodnatosť je predsa pri espresse učinená katastrofa! Čo sa samotnej chuti týka, kávičku by ocenili len tí, ktorí preferujú vysokú aciditu. Tých, ktorí majú z kyslej kávy vyhádzané pupenčeky ako ja, však táto šálku kofeínu nenadchne. Zážitok nezachránila ani ľahká medová aróma…

Americano vyhralo boj s nadmernou aciditou a oproti espressu nepôsobilo tak kyslo. Jeho aróma bola podstatne výraznejšia a takisto sa umocnil aj medový nádych tunajšej kávy.

Nezabudnite si slovník!

Brooklyn Café funguje na princípe samoobsluhy a tak je interakcia s personálom pomerne skromná, čo je veľkou výhodou pre samotnú obsluhu. Ich úroveň angličtiny je chabá, čo im avšak pri vykonávaní práce vôbec neprekáža – svojimi milými a charizmatickými úsmevmi doženú nedostatky cudzieho jazyka raz-dva!

Hodnotenie:

  • Prostredie: 3,5/5
  • Káva: 3/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 3,5/5

Tak takto dopadol náš španielsky coffee turizmus! Ani zďaleka nešlo o najlepšie kávy, ktoré nám prebehli tráviacim traktom, no cestovateľský zážitok nám taktiež neskazili. Level Brooklyn Café výrazne zvyšuje atraktívny interiér, ktorý však takisto nie je eňo-ňuňo na 100 percent – podniku by som odporučil vybalancovať doplnky tak, aby ani jeden roh neostal „holý“. Ďalším „skrytým“ mínusom, ktorý sa odzrkadlil v mojom hodnotení prostredia sú špinavé toalety, ktoré by v takto sympatickej kaviarni ozaj nemali čo hľadať.

Brooklyn Café

Carrer d’Europa, 28, 08028 Barcelona, Španielsko

https://www.google.sk/maps?q=barcelona+brooklyn+cafe&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiog_2c6YjeAhWSEVAKHWkaCIIQ_AUIDygC