Ako správny metalista som musel pri svojej návšteve Innsbrucku podstúpiť púť do rockovej Mekky s celosvetovým menom – Hard Rock Cafe. Keď som na tento podnik natrafil pri svojej urban-turistike, bolo rozhodnuté – toto je miesto, kde chcem nechať svoje eurá výmenou za šálku kávy.

Rockoví rytieri

Budova, v ktorej pobočka sídli, patrí medzi architektonické klenoty tohto tirolského mesta. Celé centrum dýcha stredovekou atmosférou a ani Hard Rock Cafe nie je výnimkou – masívne múry v spojení s vlajkami a štítmi nám odkazujú na časy, kedy v podniku sedeli rytieri ovešaní železom. Dobu dávno minulú nám tu dnes pripomína len metalová subkultúra, ktorej zbraňou už nie je meč, ale gitara. Každá pobočka Hard Rock Cafe je svojská a originálna. Oceňujem, že dizajnéri vyťažili zo stredovekého miestneho ducha maximum a rytiersku tematiku pretavili do mnohých detailov. Ako príklad môžem uviesť toalety, kde miesto klasických panáčikov stoja rytier a rytierka, opierajúci sa o svoje gitary. Zvyšok je ladený do temných a ponurých farieb, ktoré lichotia tunajším rockerom. Aj keď vo mne miestny interiérový dizajn nespôsobil katarziu emócií, ako skalný fanúšik undergroundovej muziky som ocenil všetky artefakty rockových velikánov, ktorými boli ovešané steny kaviarne.

Kde mlieko tieklo potokom

Od podniku, ktorý sa teší celosvetovému menu a pôsobí ako „kaviareň“ som očakával istú alternatívu svetoznámeho Starbucks. Po vzhliadnutí menu mi však bolo do smiechu – espresso, cappuccino, latte a nič a viac. Žeby boli všetky tie vydumance so šľahačkou a troma sirupmi pre drsných rockerov príliš zmäkčilé? Chabý výber káv však vykompenzovala košatá ponuka alkoholu a miešaných drinkov. Typické brunche tu naberajú ďaleko ťažší kaliber, keďže svoju kávičku viete doplniť pikantnými krídelkami alebo poriadne tučným hamburgerom. Všetky tieto distraktory som však rýchlo zmietol zo stola a od čašníka som si vypýtal obyčajné cappuccino a latte.

Prvý pán na holenie bolo cappuccino, ktorého pena bola síce nízka, no poriadne hustá a krémová. Chuťovo mi pripomínala smotanu. Samotná káva bola paralyzovaná výrazným mliečnym komponentom, čím pripomínala silnejšie latté. Pozostatky bôbov, ktoré dokázali v tomto laktózovom opojení stimulovať moje chuťové poháriky, hodnotím viac-menej pozitívne – žiadna horkosť, žiadna kyslosť.
Latté bolo ešte mliečnejšie, ako sme aj mohli očakávať, no fungovalo to. Lahodný drink s kávovým závanom si isto obľúbi nie jeden labužník, ktorý momentálne nepotrebuje nakopnúť kofeínom. Mlieko, ktoré používa Hard Rock Cafe, je pomerne výrazné a to nemusí vyhovovať každému zákazníkovi. Žeby ho do kávy „načapovali“ priamo z tirolskej kravičky? Kávova zmes: Hornig.

Očný kontakt

Obsluha bola celkomv pohode, no upútať jej pozornosť bol ozaj tvrdý oriešok. Pán vrchný sa úspešne vyhýbal očnému kontaktu, no bezprostredné zízanie a hypnotizovanie ho nakoniec privábili. Pri platení sa celý tento scenár zopakoval a obávam sa, že sa pánovi čašníkovi o mojom intenzívnom pohľade ešte aj snívalo.
Hodnotenie:
• Prostredie: 4/5
• Káva: 4/5
• Personál: 3/5
• Celkovo: 4/5
Je v záujme každého rockera, aby svojou návštevou poctil každé Hard Rock Cafe, na ktoré pri svojich potulkách svetom natrafí. V mojom zozname mám už Innsbruck odškrtnutý a odchádzam s dobrým pocitom, že som si splnil svoju metalovú povinnosť. Ak však nepatríte medzi túto kultúru, Hard Rock Cafe vás pravdepodobne až tak nenadchne. Slabý výber káv, priemerná kvalita a ceny… také rakúske! Azda najväčším pozitívom tohto podniku je príjemné spojenie stredovekej atmosféry so svetom Rock’n’Rollu, ktoré činí toto miesto špeciálnym.

 

Hard Rock Cafe

Maria-Theresien-Straße 16, 6020 Innsbruck, Rakúsko
https://www.google.sk/maps?q=hard+rock+cafe+innsbruck&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwi59PbywLLdAhXSKlAKHU_YAuEQ_AUICigB