Pred istým časom sme navštívili jedno mesto ležiace na brehoch rieky Váh s prívlastkom „mesto ruží“. Viete, o ktorom okresnom meste píšem? Áno, uhádli ste, jedná sa o Hlohovec. Do Hlohovca sme sa predovšetkým vybrali pozrieť Vlastivedné múzeum. Toto múzeum dávam do pozornosti, pretože je veľmi zaujímavé, určite stojí za zmienku a, samozrejme, za návštevu. Vlastivedné múzeum v Hlohovci bolo založené už v roku 1959. Patrí k typickým regionálnym múzeám vlastivedného charakteru. V múzeu je inštalovaných viacero stálych expozícií. Najpočetnejšie sú zbierky z oblasti entomológia. Milovníci histórie si tu isto prídu na svoje. Múzeum má sídlo v objekte františkánskeho kláštora, ktorý dal postaviť Vavrinec Ujlakiv roku 1492. Kláštor je dnes národnou kultúrnou pamiatkou. Po prehliadke tohto nášho kultúrneho dedičstva sme sa poprechádzali po Hlohovci a naše kroky smerovali ako inak, než do kaviarne na kávičku.

Objavili sme kaviareň Coffee Berry, ktorá brány svojim hosťom prvýkrát otvorila v roku 2010. Táto kaviareň je zašitá v jednej nenápadnej uličke neďaleko námestia. Ulica nesie názov podľa Kapitána Nálepku. Budovu kaviarne by som však ani zďaleka nenazvala nenápadnou. Nakoľko sa jedná o modernú stavbu v bielo-červenej farbe a vedú do nej tri schody. Tu mi napadla znelka z jedného českého seriálu Hospoda: „Do našíhospůdky vedou jen třischůdky. To je ten důvod, má milá, že já tam raz dva třijsem. Z ténaší hospody stoupajítři schody. To je ten důvod má milá, že sejde tak těžkoven.“ Dosť bolo poézie, pokračujem v recenzii na spomínanú kaviareň. Tak ako vonkajšia fasáda, tak aj interiér kaviarne je ladený do červeno-bielych farieb.

O tom, že je Hlohovec prezývaný ako mesto ruží, svedčia aj aranžmány z umelých ruží vystavených po celej kaviarni. Aspoň v čase našej návštevy tomu tak bolo. Samozrejme, kaviareň svoje dekorácie obmieňa podľa aktuálnosti ročného obdobia alebo sviatkov. Zaujal ma aranžmán položený na stole, kde boli ruže uložené v korune. Barový pult je obložený kamenným obkladom a na stene za ním sa vyníma veľký nápis Coffee Berry. Na sedenie sú použité červené kreslá s guľatým čiernym stolom alebo biele kreslá s hnedým stolom. Na dekoráciu priestoru sú použité obrazy s kávovou tematikou. Nakoľko sme sa usadili vo vstupnej miestnosti pri barovom pulte, iné priestory tejto kaviarne sme si pozrieť nestihli. Ale viem, že disponuje napríklad aj letnou terasou. Na mňa prostredie tejto kaviarne pôsobilo veľmi príjemne.

Objednali sme si cappuccino, ktoré bolo dobré. Kávičku nám priniesli na striebornom podnose vo veľkej bielej šálke s pohárom vody a keksom. Servírujú taliansku kávu značky LAVAZZA. Taktiež ponúkajú široký výber kávových nápojov, horúcu belgickú čokoládu, čaj, nealkoholické a alkoholické nápoje, ale tiež čerstvo pečené zákusky z vlastnej prevádzky. Obsluha v kaviarni bola taktiež zdvorilá a ochotná, takže ja som celkovo bola spokojná. Ak by som mala dať kaviarni hviezdičky, tak by som jej dala 4/5. Výber tejto kaviarne bola dobrá voľba a taktiež potulky Hlohovcom vo mne zanechali pekný dojem. Takže ak bývate v okolí Hlohovca a nebudete vedieť, čo s načatým dňom, dávam vám do pozornosti kaviareň Coffee Berry.

Adresa: Kpt. Nálepku 1222, 920 01 Hlohovec

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7:30 – 21:30, Pia -7:30 – 0, So: 10 – 0, Ne: 10 – 21:30

Coffee Berry hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Coffee Berry celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b5a54e683b07f%3A0x75b8154da9874e94!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMDCYVfx2dpRMqDE4DVhYQSYzFY32qNg1loFs34%3Dw284-h160-k-no!5sCoffee%20Berry%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMDCYVfx2dpRMqDE4DVhYQSYzFY32qNg1loFs34&sa=X&ved=2ahUKEwjViZromcLoAhXXi1wKHYNuARoQoiowCnoECBYQBg