Keby ste sa chceli vydať po stopách Mórica Beňovského tak, ako sme to urobili aj my, museli by ste začať vo Vrbovom. Ako iste viete, Móric Beňovský sa v roku 1746 narodil práve v mestečku Vrbové ležiacom len kúsok od okresného mesta Piešťany. Gróf Móric Beňovský bol okrem iného cestovateľ, dobrodruh, plukovník francúzskej armády, veliteľ poľskej armády, rakúsky vojaka, samozrejme, kráľ Madagaskaru. Taktiež bol prvý Európan, ktorý sa plavil v severnom Tichom oceáne. Je autor memoárového diela Pamäti a cesty. Vo Vrbovom nájdete jeho rodný dom. Šľachtická kúria Beňovských sa nachádza v centre mesta na ulici nesúcej cestovateľovo meno. Na budove je umiestnená pamätná tabuľa venovaná Beňovskému. Len kúsok od jeho rodného domu v malom parčíku objavíte jeho pamätník. Počas týchto našich potuliek Vrbovým sme narazili na zaujímavú kaviareň Kuut Creative café, tak sme tam zašli na kávičku.

Do Vrbového sme sa síce vybrali za históriou, ale Kuut Creative café nás veľmi rýchlo vrátila do prítomnosti, pretože má veľmi zaujímavý a zároveň moderný koncept. Kuut Creative café konkrétne nájdete na Námestí Slobody. Pri vstupe do kaviarne vás privíta pekný barový pult. Kaviareň pôsobí malo, ale opak je pravdou, pretože v skutočnosti disponuje viacerými miestnosťami, čo však objavíte, až keď pokračujete do jej zadných priestorov. Usadili sme sa v zadnej miestnosti v kreslách s guľatým stolom. Sedenie bolo nižšie, ale vcelku pohodlné. Z miestnosti, v ktorej sme sa posadili, sa dá ísť do ďalšej miestnosti, ktorá sa v čase našej prítomnosti ešte dorábala. Síce ma zo začiatku celkom vyrušovala práca majstrov, ale po čase som to vôbec nevnímala. V letných mesiacoch sa kaviareň ešte rozrastie o letnú terasu, takže kaviareň má dostatočnú kapacitu. Priestor prevádzky je zariadený rôznorodo. Nájdete tu stoly a stoličky rôznych tvarov a veľkostí. Na fasáde kaviarne, ako aj vo vnútorných priestoroch sú použité dlaždice. Miestnosť zdobia kvety vo vázach, črepníková zeleň, kaktusy, obrazy, sviečky a iné dekorácie. Táto kaviareň má svoj šmrnc.

Za malú nevýhodu považujem, že nemajú k dispozícii nápojový lístok. Ale všimla som si, že v prvej miestnosti mali napísanú ponuku na dlaždiciach, čo je celkom dobrá vychytávka. Tak sme si objednali cappuccino, veď tým sa nedá väčšinou nič pokaziť. Len nás čašník upozornil, že vzhľadom na to, že prišlo viac zákazníkov naraz, bude naša objednávka dlhšie trvať. Oceňujem, že sme boli upozornení a čašník bol celkovo milý. Výberom cappuccina sme urobili dobre. Káva bola výborná a lahodná. Prekvapilo ma, že servírujú kávu z trenčianskej pražiarne Coffee Sheep. Táto pražiareň ponúka kvalitnú jednodruhovú 100% Arabicu. Taktiež sa mi pozdáva, že Kuut Creative café vsadili na lokálnych dodávateľov a podporili tak slovenský trh. V ponuke majú nealkoholické a alkoholické nápoje, široký výber káv, dezerty, ale tiež domáce pagáčiky a praclíky. Svoju kávu sme si vychutnali pri tónoch príjemnej hudby. Keď si, samozrejme, odmyslím ruch z prerábania. Kávu sme išli zaplatiť k barovému pultu, kde nás zlákali pagáčiky a praclíky, tak sme si ich zakúpili. Len ma trochu zarazilo, že nám ich čašník nemal do čoho zabaliť, ale nakoniec sa vynašiel. Po zaplatení našej objednávky som zistila, že cappuccino stálo len 1,60€. Mimochodom, slané pečivo sme hneď v aute zjedli a musím poznamenať, že bolo výborné. Cez Vrbové síce jazdíme pravidelne, ale nemali sme doteraz veľa dôvodov sa tu zastavovať. No po objavení tejto kaviarni sa vo Vrbovom určite zastavíme častejšie.

Adresa: Námestie slobody 264/27, 922 03 Vrbové

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7 – 22, Pia: 7 – 0, So: 10 – 0, Ne: 9 – 21

Kuut hodnotím: personál = 2, káva = 1, prostredie = 2

Kuut celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476cab358794564b%3A0x9d1ce4e9fb9be52f!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOJe-n0Rb1u-MQK6xk2u-wcMKXx-qyNUZ4yb5p7%3Dw213-h160-k-no!5skuut%20vrbove%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOJe-n0Rb1u-MQK6xk2u-wcMKXx-qyNUZ4yb5p7&sa=X&ved=2ahUKEwi77N-pnMLoAhWNZMAKHQFSBPcQoiowCnoECBUQBg