Keď poviem Komárno, asi sa každému hneď vybaví najcharakteristickejšia atrakcia Nádvorie Európy. Alebo žeby nie? Nádvorie Európy je námestie v Komárne. Na tomto námestí je umiestnených okolo 40 budov, postavených v mierke jedna ku jednej. Tieto stavby reprezentujú stavebné slohy a architektúru typickú takmer pre všetky európske štáty. Obdivovať a ak chcete aj porovnávať, môžete budovy z Talianska, Vatikánu, Írska, Islandu, Transylvánie, Grónska alebo z Walesu. Oddýchnuť si môžete na lavičkách pri fontáne s názvom Milénium. Okrem pestrofarebných budov možno pozorovať aj sochy patrónov Európy, ako napríklad Panny Márie, Márie Terézie, Mateja Korvína, sv. Štefana a iných. Tieto sochy dotvárajú atmosféru nádvoria. Nádvorie Európy patrí medzi obľúbené zastávky turistov, ktorých lákajú nielen budovy a sochy, ale taktiež pôvabné prostredie doplnené o zeleň. Ja osobne mám toto unikátne námestie veľmi rada. No bez dobrej šálky kávy by sa mi tento výlet skoro ani nerátal.

Na Nádvorí Európy sme boli zatiaľ len dvakrát, no vždy sme navštívili Monarchia Café. Ale jedným dychom však musím dodať, že od našej poslednej návštevy prešiel už nejaký ten piatok. Raz sme sedeli v interiéri kaviarne a druhýkrát sme sa zase usadili v exteriéri kaviarne na miniatúrnej terase. Obidve tieto miesta majú svoje čaro, takže sa ani neviem rozhodnúť, kde sa sedelo lepšie, nakoľko útroby kaviarne sú krásne a štýlovo zariadené. A zasa vonkajšie priestory ponúkajú úžasné výhľady na tento unikátny stavebný komplex. Monarchia Café je jedinečne zariadená kaviareň. Barový pult isto neprehliadnete, pretože sa nachádza naproti vstupným dverám. Steny v miestnosti sú obložené tehlami. Nachádzajú sa tu krásne klenbené steny, ktoré priestoru pridávajú na vznešenosti. Jedným slovom – nádhera. Ani som nevedela, kam sa mám pozerať najprv. Kaviareň dekorovali rôzne obrazy, lampy a rôzne iné dekorácie. Posadiť sa môžete na prízemí alebo na poschodí. Usadiť sa môžete do pohodlných kresiel a pri šálke vášho obľúbeného nápoja sa nechajte zviesť príjemnou atmosférou.

Musím poznamenať, že personál v tejto kaviarni bol vždy veľmi príjemný. Aspoň my sme mali len takúto dobrú skúsenosť. Bolo vidieť a cítiť, že si svojho zákazníka vedia vážiť. Objednali sme si cappuccino. Kávu servírujú na striebornom podnose so sušienkou. Ku káve mi chýbal pohár vody, čo by v kaviarni už malo byť akousi samozrejmosťou. Na pene cappuccina bola škoricou vytvorená šálka kávy. Vyzeralo to veľmi vkusne a zároveň musím taktiež oceniť kreativitu personálu. Cappuccino bolo veľmi dobré. Pripravujú kávu značky Illy. Obchodná značka Illy je vyrábaná od roku 1933 v talianskom Terste. Z ponuky si môžete vybrať kávu a veľa iných alkoholických a nealkoholických nápojov. Ak vás bude naháňať chuť na niečo sladké, okúsiť môžete z ich chutných zákuskov a dezertov. Tešiť sa tu tiež môžete na rôzne koncerty, výstavy alebo aj workshopy. V Monarchia Café môžete stráviť príjemné chvíle so svojimi blízkymi, priateľmi alebo obchodnými partnermi. Uznajte sami, že vypiť si kávičku v tomto jedinečnom prostredí je balzamom na dušu.

Adresa: Nádvorie Európy 61, 945 01 Komárno

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – So: 8 – 21, Ne: 10 – 21

Monarchia Café hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 1

Monarchia Café celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476bad544d569ef1:0x5d83a76d2e5790a8!3m1!7e115!4shttps://lh5.googleusercontent.com/p/AF1QipObXubhNeMdW1A4ZfCNIkNJbKpr8eMXnqmu5G6Q%3Dw90-h160-k-no!5smonarchia+cafe+komarno+-+H%C4%BEada%C5%A5+Googlom&imagekey=!1e10!2sAF1QipObXubhNeMdW1A4ZfCNIkNJbKpr8eMXnqmu5G6Q&sa=X&ved=2ahUKEwi-y5nqlsLoAhWSQEEAHYGcD7EQoiowCnoECBUQBg