Malebný Hlohovec:

Naše dobrodružstvo nás zaviedlo do mesta Hlohovec situovaného v srdci regiónu Dolné Považie. Hlohovec, známy svojou historickou atmosférou a kultúrnymi pamiatkami, ponúka ideálne prostredie na pokojnú prechádzku mestom. Po vychutnaní si krás mesta sme sa rozhodli naobedovať a dopriať si šálku voňavej kávy v Hoteli Jeleň, ktorý sa nachádza na živom Námestí svätého Michala. Hotel Jeleň je známy nielen svojimi ubytovacími kapacitami, ale aj širokou škálou služieb, ktoré robia z každej návštevy nezabudnuteľný zážitok. Hotel ponúka útulnú reštauráciu, kde sa môžu hostia pohodlne usadiť a vychutnať si rôznorodé pokrmy z domácej aj medzinárodnej kuchyne. Na prízemí sa nachádza aj kaviareň s priateľskou atmosférou, kde sme si dali chrumkavú pizzu a lahodné espresso. Pre milovníkov aktívneho odpočinku je k dispozícii bowlingová dráha a vonkajšia terasa na grilovanie, ktorá je ideálna pre letné večery.

Kaviareň hotela Jeleň

Hotel Jeleň sa nachádza v okúzľujúcej ružovej budove s historickým šarmom priamo v srdci Hlohovca. Vstup do hotela zdobí nápis “HOTEL JELEŇ” spolu s logom jeleňa, ktoré podčiarkuje lovecký motív charakteristický pre celý hotel. V kaviarni na prízemí hotela sme si našli miesto na posedenie, kde interiér pôsobí útulne a priateľsky s modernými čiernymi stolmi a stoličkami. Priestor je dobre osvetlený a ponúka pokojné prostredie pre oddych pri šálke kávy alebo pohári vína. Celkové usporiadanie a dekorácie kaviarne poskytujú ideálnu atmosféru pre oddych.

Gastronomická ponuka

Hotel Jeleň svojim hosťom ponúka bohatý jedálny lístok, ktorý uspokojí aj tie najnáročnejšie chute. V menu nájdete široký výber jedál od klasických hamburgerov až po šaláty a cestoviny. Pre najmenších je pripravené detské menu s obľúbeným kuracím mäsom. Milovníci talianskej kuchyne si môžu vybrať z rôznych druhov cestovín. Pre tých, ktorí dávajú prednosť ľahším jedlám, sú v ponuke rôzne druhy šalátov. Hotel Jeleň svojim návštevníkom ponúka nielen tradičné slovenské a medzinárodné jedlá, ale aj rôzne druhy pizze, ktoré si môžete vychutnať v ich reštaurácii. Pokiaľ ide o kávu, Hotel Jeleň servíruje široký výber kávových nápojov, ktoré uspokoja každého milovníka kávy. Či už uprednostňujete silné espresso, jemné cappuccino, alebo voňavé latte, môžete si byť istí, že každá šálka kávy je pripravená so starostlivosťou a odbornosťou. Na obed sme si v Hoteli Jeleň dali chutnú chrumkavú pizzu, ktorá bola práve tak akurát dozlatista upečená s bohatou vrstvou čerstvých surovín. K tomu sme si dali espresso, ktoré bolo intenzívne a aromatické, presne tak, ako má dobré espresso chutiť. Hotel Jeleň servíruje kávu značky Smit&Dorlas, ktorá je známa svojou vysokou kvalitou a bohatou históriou. Táto spoločnosť bola založená v roku 1822 v Holandsku a odvtedy sa zaviazala k ponuke prémiových zmesí kávy, ktoré sú vyberané z najlepších kávových plantáží po celom svete. Smit&Dorlas je známe svojím remeselným prístupom k praženiu kávy, čo zaisťuje vynikajúcu chuť a arómu každej šálky. Ich produkty sú obľúbené medzi znalcami kávy vďaka konzistentnej kvalite a jedinečným profilom chutí, ktoré ponúkajú. Po strávení príjemného popoludnia v prostredí Hotela Jeleň plného chutných pokrmov a nezabudnuteľných zážitkov, sme sa rozhodli tento kút Dolného Považia opustiť. S pocitom plným spokojnosti a obohatení o nové spomienky na vynikajúcu gastronómiu a pohostinnosť hotela sme sa vybrali smerom domov.

Adresa: Námestie svätého Michala 1, 920 01 Hlohovec

Hotel Jeleň hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Hotel Jeleň celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?gs_ssp=eJzj4tFP1zc0rCgqyDAvyjVgtFI1qDAxN0syTTQ1SUszNTZKSjO1MqhIMTYwsEw0S7IwSjEwMEs19BLNyC9JzVHISs1JPdqhkJGTn5FflpoMAFIZF7g&q=hotel+jele%C5%88+hlohovec&oq=Hotel+Jele%C5%88&aqs=chrome.1.69i57j46i175i199i512i664i665l2j0i512l3j0i22i30l3.2242j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8