Raz v lete sme sa po práci vybrali na malý výlet do Hlohovca. Bolo to také milé a príjemné spestrenie pracovného týždňa a bežných povinností. Okresné mesto Hlohovec leží v Trnavskom kraji. Hlohovec sa nachádza na brehoch rieky Váh. Prvá písomná zmienka o meste sa nachádza v Zoborskej listine z roku 1113. Do Hlohovca nás zaviedol predovšetkým Hlohovský zámok. Kedysi na jeho mieste stál Hlohovský hrad. Posledný šľachtický rod Erdődyovcov prebudoval tento stredoveký hrad z 13. storočia na honosné sídlo. Zámok je bezpochyby najvýznamnejšia historická pamiatka mesta a jednoznačne poteší všetkých milovníkov starých čias.

Po prehliadke tohto unikátneho zámku sme sa poprechádzali zámockým parkom a rozhodli sme sa, že pôjdeme niekam na dobrú kávu. Tak sme autom pokračovali do centra mesta, aby sme pohľadali nejakú zaujímavú kaviarničku. Na prvý pohľad nás oslovila La Caffetteria, ktorá sa nachádza na ulici Podzámska. Kaviareň La Caffetteria je nový štýlový podnik. Kaviareň je síce maličká, ale ukrýva vo dvore zaujímavú letnú terasu. Samozrejme sme neodolali a usadili sme sa vonku. Do záhrady sme prechádzali cez interiér kaviarne, tak som si stihla túto miestnosť prezrieť. Vnútorný priestor kaviarne je zariadený moderne, ale je doplnený o starodávne kúsky. Hneď pri vstupe do kaviarne ma okúzlili dve elegantné béžové kreslá. Tieto kreslá boli doplnené o stôl, ktorý bol vlastne šijací stroj, na ktorom bola položená nádherná modrá kanvička s kyticou červených ruží. Za týmto čarovným miestom bola ponechaná pôvodná tehlová stena, čo kaviarničke dodávalo historickú atmosféru. Na tejto tehlovej stene bol vytvorený obrys zámku, čo teda považujem za úžasnú vychytávku. V miestnosti bol drevený barový pult, vitrína so zákuskami, okrúhle stoly, kreslá, gitara, hodiny, police s kávou, črepníková zeleň, vázy s rôznymi kvetmi, vankúše a rôzne drobnosti. Záhrada bola síce zariadená jednoduchšie, ale veľmi pekne. Na terase nájdete záhradný nábytok, veľkú hojdačku a predovšetkým veľa zelene, kvety, lucerny, v drevených črepníkoch boli muškáty. Letnú terasu zdobili drobné dekorácie, ako napríklad kanvičky, džbánky, vázy, svetielka. Zaujali ma vedrá a stoličky, v ktorých boli vysadené levandule. Majitelia jednoznačne fantázii medze nekládli. Na stene bola zavesená čierna tabuľa, kde bola napísaná ponuka nápojov. Aj napriek tomu, že stoličky neboli veľmi pohodlné, sedelo sa nám príjemne. Človek sa cítil takmer ako doma na záhrade.

Jediný nedostatok, ktorý musím tejto roztomilej kaviarničke vytknúť, je, že sme celkom dlho čakali na obsluhu. A taktiež celý následný servis trval veľmi dlho. Čašníčka však bola milá a priateľská. Objednali sme si cappuccino a limonádu, ktorá bola krásne pripravená. Cappuccino bolo servírované v hnedej šálke s pohárom vody. Cena za cappuccino bola 1,80€. Pripravujú kávu značky CAFFÉ GALLIANO. Jedná sa prémiovú značku kávy, ktorá pochádza z malej talianskej pražiarne. Príbeh tejto značky sa začal písať od roku 1975. Vtedy Galliano Bungo upražil vo svojej garáži svoje prvé zrnká kávy. Proces spracovania kávy Galliano sa od tej doby samozrejme plne zmodernizoval. Zmesi kávy Galliano sú pripravené z vybraných zŕn arabiky a robusty najvyššej kvality, ktoré ocenia aj ozajstní znalci kávy. V La Caffetteria ponúkajú široký výber káv, alkoholické a nealkoholické nápoje, limonády, remeselnícke pivo, víno, raňajky, dezerty a veľa iného. V tejto kaviarni sa mi veľmi páčilo, a preto ju vrelo odporúčam.

Adresa: Podzámska 41/12, 920 01 Hlohovec

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8 – 16, Pia – 8 – 22, So: 9 – 23, Ne: Zatvorené

Kaviareň La Caffetteria hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Kaviareň La Caffetteria celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b5bcf493109e9%3A0xa7cdac5c45f51f5e!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMj54w9nmFPWytfGABWDSfDoNLRBYa8OlMNp5CH%3Dw366-h160-k-no!5sKaviare%C5%88%20La%20Caffetteria%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMj54w9nmFPWytfGABWDSfDoNLRBYa8OlMNp5CH&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjazaSW68vtAhURsaQKHQB_B0QQoiowCnoECBsQAw