Vo Zvolene sme objavili unikátnu kaviareň City Caffe & cocktail bar. Podnik nájdete priamo v centre Zvolena, konkrétne na Námestí SNP s popisným číslom 30. Zvolen je jedno z najstarších miest Slovenska. Vedeli ste? Toto mestečko krásne dopĺňa táto moderná kaviareň. Obľubujem prepojenie minulosti so súčasnosťou. V City Caffe sa ľudia veľmi radi stretávajú so svojimi priateľmi pri prekrásnej scenérii mesta. Miesto ako stvorené pre tých, ktorí milujú očarujúce výhľady, skvelé nápoje, pohodovú hudbu, ale aj príjemné posedenie pri obľúbenom drinku. Pokiaľ budete čítať ďalej, určite mi dáte za pravdu, že toto jedinečné miesto sme nemohli obísť.

V City Caffe sa môžete skvelo zabaviť napríklad aj počas tematických večerov. Personál starostlivo vyberá toho správneho interpreta, DJ-a taktiež témy večernej zábavy. City Caffe si zakladá na kvalitné značky, o čom svedčí aj ich nápojový lístok. V kaviarni majú v ponuke samozrejme kávu, všetky kávy vedia pripraviť aj v bezkofeínovej verzii. Kávu pripravujú talianskej značky Caffé Vero. Spoločnosť Caffé Vero bola založená niekedy na začiatku 90. rokov vďaka vízii rodiny Vicente Franchetto, ktorá priniesla svetu jednu z talianskych slávnych tradícií: Talianske ESPRESSO. Firma sa nachádza v severnom meste Vicenza. Jedným z tajomstiev tejto firmy pre vysokokvalitnú a jedinečnú produkciu je dokonalá rovnováha medzi zručnosťou a aplikáciou najnovších technológií. Samozrejme, dôležitý je výber najlepších kávových zŕn a neustále sledovanie v laboratóriách zabezpečuje, aby surovina bola v dokonalej v kvalite. Taktiež ponúkajú skvelú horúcu čokoládu kvalitnej slovenskej značky LYRA, ktorá je ručne vyrábaná z kakaa Fino de Aroma, ktorú si sami spracujú od oberania zo stromov až po praženie a výrobu kakaovej hmoty. Fino de Aroma sa pestuje predovšetkým v Kolumbii, Peru, Ekvádore a Venezuele. Široká ponuka je obohatená o nealkoholické nápoje, z ktorých vám personál veľmi rád ponúkne FENTIMANS. Jedná sa o prírodný bylinný nápoj vynikajúcej kvality s viac ako 100-ročnou tradíciou. Obsahuje len prírodné zložky od špecializovaných dodávateľov. Ak však máte chuť na niečo ostrejšie, vyskúšajte FENTIMANS GINGER BEER, ktorý sa vyrába podľa originálneho receptu – korene zázvoru sa pomelú sa následne sa vložia do medenej parnej kade a nechajú sa povariť, pričom sa uvoľní ich aróma. Nakoniec sa pridajú rôzne bylinky a prírodné arómy. V ponuke nesmie chýbať: Pivo, Víno, Šampanské, Whisky, Rum, Gin, Brandy, Vodka, Tequila, Destiláty, Vermuty, Likéry a samozrejme Koktaily od výmyslu sveta, o čom napokon vypovedá aj samotný názov podniku. Na pochutenie si môžete dať zákusky, pannini, slané pochutiny a aj zmrzlinu. Z danej špičkovej ponuky sme nakoniec neodolali cappuccinu v hodnote 2€. Káva bola servírovaná v bielej šálke s logom spoločnosti Caffé Vero. Ku kávičke nám priniesli pohár vody, cukor a malú sladkosť. Káva bola výborná a výhľad z letnej terasy bol jednoducho neopísateľne krásny.

City Caffe je moderný a nadčasový podnik s obrovskou kapacitou. Interiér kaviarne je vskutku impozantný. Vo vnútorných priestoroch ma zaujali obrazy, tehlová stena, vitrína s vínom, kožené kreslá, pohodlné sedačky, knihy, osvetlenie a veľa iného. Aj napriek tomu, že terasa je zariadená jednoducho, je veľkolepá, nakoľko ponúka úchvatné výhľady napríklad pri západe slnka. Napokon musíte do City Caffe prísť a posúdiť sami.

Adresa: Námestie SNP 30, 960 01 Zvolen

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 10 – 20, Pia: 8:30 – 2, So: 10 – 2, Ne: 12 – 22

City Caffe hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

City Caffe celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47153827bf6529cb%3A0xef3100e5b09213fc!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPQFUVB174y1oA2XWjxf0M1twB2Ie8jX7XiNSlM%3Dw128-h160-k-no!5sCity%20Caffe%20%26%20cocktail%20bar%20vo%20Zvolene%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPQFUVB174y1oA2XWjxf0M1twB2Ie8jX7XiNSlM&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjWkL-Ao9b6AhVzQPEDHYpSAM0Qoip6BAhoEAM