Nie je žiadne tajomstvo, že sa vo Zvolene nachádza divadlo Jozefa Gregora Tajovského. Jedná sa o profesionálne činoherné divadlo. Divadlo JGT sídli v impozantnej budove bývalého Hotela Grand. Hotel bol postavený ku koncu 19. storočia. V rokoch 1987 až 1994 prešla budova rozsiahlou rekonštrukciou. A prečo spomínam práve toto divadlo? Pretože nás uchvátila terasa Divadelnej reštaurácie a nedalo sa inak, ako si tam sadnúť na voňavú kávičku.

Akýmsi mottom Divadelnej reštaurácie je, že: „Zo všetkých lások najúprimnejšia je láska k jedlu.“ (George Bernard Shaw). Síce sa neodvratne blížila zatváracia doba, ale pani čašníčka nás bez najmenšieho zaváhania a s radosťou obslúžila. V reštaurácia ponúkajú denné menu, špeciality z grilu, burgre, vafle, zákusky, alkoholické, nealkoholické a teplé nápoje, rôzne kávy a veľa iného. Taktiež zabezpečujú bezplatný rozvoz jedál v rámci Zvolena alebo si môžete svoje jedlo vyzdvihnúť priamo v reštaurácii. Z danej ponuky sme si objednali cappuccino v hodnote 1,90€. Zaujala ma značka kávy, ktorú som dovtedy nepoznala – Cipolla Caffe. Cappuccino bolo vskutku výborné. Kávu servírovali na striebornom podnose vo výraznej červenej šálke s červenou podšálkou s bielym a trstinovým cukrom. Musím byť úprimná a dodať, že ku káve mi chýbal pohár s vodou a sladká drobnosť. Ako mi neskôr prezradil internet, Cipolla Caffe je pražiareň z Banskej Bystrice, čiže oceňujem výber lokálneho dodávateľa. Za zmienku stojí príbeh pražiarne, ktorý si mi tak páčil, že si ho dovolím citovať priamo z ich stránky: „Začiatky našej pražiarne boli podobné ako u iných. Najprv sme kávu milovali. Neskôr sme spoznávali rôzne chute producentov kávových zŕn z exotických krajín, a začali sme rozoznávať skryté esencie arómy. Po niekoľkých rokoch spolupráce s inými pražiarňami sme dospeli k rozhodnutiu, že jediná cesta k dokonalému poznaniu odrôd kávy je vlastná pražiareň. Preto od roku 2011 pražíme odrodové kávy z celého sveta a vytvárame zmesi presne podľa chutí našich zákazníkov doslova na mieru.“A teda musím uznať, že na kávičke to bolo jednoznačne poznať.

Terasa divadelnej reštaurácie je zariadená pomerne jednoducho s ratanovým nábytkom. Čierny nábytok vytváral dokonalý kontrast s červenou ružou plávajúcou v sklenenom pohári a červenou šálkou odrážajúcou sa v skle stola. Taktiež táto terasa ponúka prekrásne výhľady. Interiér kaviarne som si ale prezrieť nestihla. Divadelná reštaurácia ponúka svoje reprezentatívne priestory pre usporiadanie firemných osláv, narodeninových osláv, rodinných osláv, svadieb. Vhodné aj na promócie, stužkové slávnosti, krsty kníh a CD. Reštaurácia poskytuje kompletný servis a catering. Pripravujú rôzne občerstvenie, coffee breaky, obedy, bufetové stoly a podobne. Rozmiestnenie stolov je variabilné podľa potreby klienta. Výhodu je tanečný parket s LED osvetlením. Tento podnik taktiež ponúka reprezentatívne priestory pre kongres, školenie, firemné prezentácie, semináre. K dispozícii má dve samostatné miestnosti pre 20 a 55 miest. Kongresové miestnosti je dokonca možné aj spojiť. Jedná sa o zrenovované a modernizované priestory v roku 2019. Podľa potreby vedia poskytnúť audiovizuálnu techniku ako je notebook, prezenter, projektor, mikrofón a veľa iného. Ak by som sa nabudúce zasa prechádzala uličkami Zvolena, isto Divadelnú reštauráciu opäť navštívim.

Adresa: Divadelná 1727/3, 960 01 Zvolen

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia: 9 – 14:30, So – Ne: Zatvorené

Divadelnú reštauráciu hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Divadelnú reštauráciu celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x4715382649a26111%3A0xe48ce21ef3616130!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNUV2PavQlGaBrzPqYeaL0uKVJ8YUINgFabPmXK%3Dw284-h160-k-no!5zRGl2YWRlbG7DoSByZcWhdGF1csOhY2lhIHZvIFp2b2xlbmUgLSBIxL5hZGHFpSBHb29nbG9t!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNUV2PavQlGaBrzPqYeaL0uKVJ8YUINgFabPmXK&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjnsZmPhZ37AhWTSPEDHSsmDXcQoip6BAhSEAM