Centrum Považia – mesto Trenčín sa rozprestiera pod veľkolepým Trenčianskym hradom. Kráľ Žigmund Luxemburský v roku 1412 Trenčín povýšil na slobodné kráľovské mesto. Trenčín je krajské mesto s bohatou históriou a s pestrým kultúrnym a spoločenským životom. Trenčín jednoznačne patrí medzi moje obľúbené mestá na Slovensku. Do Trenčína a okolia rada chodím na výlety, prechádzku, nákupy a v neposednom rade obľubujem trenčianske kaviarničky. V Trenčíne sa nachádza veľa kaviarní, ktoré stoja za zmienku. Jednou z nich je bezpochyby aj kaviareň Caffé & Crepes, do ktorej vás dnes zavediem.

V tento spomínaný deň nás do Trenčína zaviedli pracovné povinnosti. Pracovné a zároveň upršané poobedie sme si spríjemnili pri šálke kávy v kaviarni Caffé & Crepes, ktorá sa nachádza na Mierovom námestí 1. Pre zaujímavosť, Caffé & Crepes nájdete aj na Štrbskom plese. Do kaviarne Caffé & Crepes  sme zašli, lepšie povedané zabehli, skôr náhodne. Vonku lialo, tak sme vbehli do prvej kaviarne, ktorá sa nám ponúkla. A v konečnom dôsledku musím poznamenať, že to bolo dobré rozhodnutie. Jedná sa o malú, ale útulnú a štýlovú kaviarničku v priamom centre mesta. Už samotný názov prezrádza, že kaviareň je spojená s palacinkárňou. Kaviareň Caffé & Crepes v Trenčíne otvorili 26.12.2019. Kaviareň je síce zariadená moderne, ale priestor dopĺňajú starožitné obrazy. V miestnosti sa nachádzajú vitríny, v ktorých sú umiestnené fľaše s vínom a alkoholom, bylinkové zmesi, káva, hrnčeky a taktiež dekorácie. Zaujalo ma, že v tejto malej kaviarničke vytvorili priestor pre deti v podobe pekného detského kútika. Cez veľké presklené okná sme  mohli sledovať meniacich sa ľudí na Mierovom námestí. V letných mesiacoch táto kaviareň disponuje terasou, ktorá ponúka výhľad priamo na dominantu mesta, ktorou je Trenčiansky hrad.

Z ponukového lístka sme si vybrali cappuccino v hodnote 2,10€. V tejto kaviarni si potrpia na kvalitné a lokálne suroviny, čo sa pochopiteľne odzrkadľuje na konečnej cene. Kávičku pripravujú v kvalitnom kávovare La Cimbali M 100. Káva má aj vďaka nemu hustú konzistenciu. Pripravujú vlastnú výberovú kávičku 100% Arabicu. Cappuccino bolo veľmi chutné a krémové. Za príplatok vám vedia kávu pripraviť bezkofeínu a bezlaktózy, poprípade so sójovým mliekom. Kávu servírujú v modernej farebnej šálke na striebornom podnose s pohárom vody a napolitánkou. Pokiaľ si chcete osladiť život, na stole nájdete hnedý a biely cukor. Aj keď pijem kávu bez cukru, veľmi oceňujem, že má zákazník možnosť výberu. V ponuke majú rôzne alkoholické, nealkoholické a teplé nápoje. Palacinky pripravujú v sladkom a aj v slanom prevedení. Slanú palacinku ponúkajú napríklad s kozím syrom, vlašskými orechmi, provensálskym korením, granátovým jablkom + môžete si vybrať rukolu alebo špenát. Sladkú palacinku pripravujú napríklad s čučoriedkami a s vanilkovým krémom alebo tvarohovú s horúcim lesným ovocím. Ako som sa mohla presvedčiť na vlastné oči, palacinky skvelo vyzerajú a určite aj vynikajúco chutia. V tejto kaviarni si veľmi potrpia na zdravé raňajky v podobe napríklad pohánkovej alebo ovsenej kaše s orieškami a veľkým množstvom ovocia. Ďalej ponúkajú bylinkové čaje, rôzne kávy, alkoholické a nealkoholické nápoje, raw koláče, dezerty, zmrzlinový pohár, mini veterníky a veľa iného. Personál v Caffé & Crepes je veľmi ochotný. Ak ma hra osudu opäť zaveje do tejto palacinkárne, určite neodolám a ochutnám ich vyhlásenú palacinku. Len neviem, či slanú alebo sladkú?

Adresa: Mierové námestie 1, 911 01 Trenčín

Otváracie hodiny: Po – Ne: 7:30 – 20

Caffé & Crepes hodnotím: personál = 1, káva = 2, prostredie = 2

Caffé & Crepes celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x4714a10de3c43641%3A0x3eda3479766e8678!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOD0-6_zW70hsLDh5iUMW_Cka0y4FO-cu46HTRI%3Dw120-h160-k-no!5zQ2FmZsOpICYgQ3JlcGVzIHYgVHJlbsSNw61uZSAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOD0-6_zW70hsLDh5iUMW_Cka0y4FO-cu46HTRI&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjd4tSPkKHtAhXF8OAKHZdlD8gQoiowCnoECBYQAw