Na Trenčíne ma najviac fascinujú historické uličky a rôzne krásne romantické zákutia. Jednou z takýchto uličiek je aj ulica Farská. Farská ulica sa nachádza v mestskej časti Stred a je nazvaná podľa fary. Farská ulica je jedna z najstarších a najkratších ulíc Trenčína. Práve v tejto uličke sme natrafili na pizzeriu Castello. Pizzeria Castello bola otvorená v roku 2002 ako prvá a najväčšia pizzeria v historickom centre mesta Trenčín. Pizzeria Castello sa nachádza vedľa Mestského úradu. Od mája do konca septembra je k dispozícií posedenie na obľúbenej letnej terase. Terasa ponúka jedinečný výhľad na Farský kostol Narodenia Panny Márie z roku 1324 a taktiež môžete obdivovať Farské schody. Kryté renesančné Farské schody boli postavené v roku 1568. Vašej pozornosti určite neunikne ani Kostol sv. Františka Xaverského, ktorý bol vybudovaný v rokoch 1653 – 1657. Tento výhľad na historické skvosty Trenčína je na nezaplatenie.

Pizzeriu Castello spoznáte podľa zladeného interiéru v talianskom štýle. Reštaurácia je zariadená pekne, no s nádychom retra. Jednoducho, tých 18 rokov je v reštaurácii cítiť. Exteriér podniku je zariadený ratanovým nábytkom. Terasa je krytá a chráni tak zákazníkov pred slnečnými lúčmi, ale aj nepriaznivým počasím. Vnútorné priestory reštaurácie sa rozprestierajú na prízemí a aj na poschodí. Drevený nábytok dopĺňajú tehlové steny a barový pult obložený tehlou. V miestnosti nájdete krb, rustikálne lampy, obrazy, črepníkovú zeleň a iné dekorácie. Na stene ma zaujala tapeta, na ktorej bolo vyobrazené koloseum. Castello má taliansky šmrnc.

Usadili sme sa na letnej terase. Na obed sme si vybrali z denného menu pizzu a brokolicovú polievku. Čašníčka nás ale upozornila, že príprava pizze bude trvať asi hodinku, že majú veľkú objednávku na pizze z jednej firmy, a preto sa príprava predĺži. Tak sme sa rozhodli, že sa pôjdeme zatiaľ poprechádzať k Trenčianskemu hradu a vrátime sa o hodinku. Pravdupovediac, prechádzka bola skvelá a obed nám o to viac chutil. Okrem výbornej pizze a cestovín majú v ponuke rôzne druhy šalátov, mäsitých aj bezmäsitých jedál. Jedlo pripravujú podľa originálnych receptúr a používajú vždy čerstvé a kvalitné suroviny. Z nápojového lístka si môžete vybrať kávové, alkoholické a nealkoholické nápoje. Obsluha bola veľmi milá a príjemná, aj keď trošku roztržitá a pomalšia. Personál by sa mal viac zaujímať o hostí sediacich na terase. Po dobrom obede sme si objednali presso v hodnote 1,60€. V podniku pripravujú čerstvo praženú kávu PAGANINI. Káva bola v pomere Arabica 75% a Robusta 25%. Chuť charakterizuje tmavá čokoláda s esenciami kandizovaného ovocia. Konkrétne PAGANINI je vhodná na perfektné a jemné cappuccino. Presso bolo servírované na striebornom podnose v čiernej šálke s pohárom vody, cukrom a napolitánkou. Káva bola dobrá. V Castello vám pripravia firemné akcie, rodinné oslavy, stretnutia a iné spoločenské udalosti. V Castello sa budete cítiť ako v pravej talianskej domácej reštaurácii, len ten šum mora chýba.

Adresa: Farská 45/2, 911 01 Trenčín

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 10 – 21, Pia – So: 10 – 22, Ne: 11 – 21

Pizzeriu Castello hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Pizzeriu Castello celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x4714a188df3a6183%3A0xd0ae2071bb2d128a!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNhQNICCv08vsu4F6eKvPsEHC94f4TI95HLhYqx%3Dw240-h160-k-no!5spizzeria%20castelo%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNhQNICCv08vsu4F6eKvPsEHC94f4TI95HLhYqx&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjIspz5u9PxAhVwwIsKHf4ODIIQoiowG3oECEkQAw