Navštívili sme znovuotvorenú kaviareň Cafe Mon Bijou, ktorá sa nachádza v pokojnom prostredí Piešťanského parku. Cafe Mon Bijou nájdete konkrétne na ulici Beethovenova. Ulica je pomenovaná podľa nemeckého skladateľa Ludwiga van Beethovena, ktorý, pravdepodobne, navštívil Piešťany v roku 1802 pri príležitosti pobytu v Dolnej Krupej. Naproti tejto pozoruhodnej kaviarničke Cafe Mon Bijou sa nachádza významná kultúrna pamiatka Kúpeľná dvorana. Neďaleko kaviarne sa vypína slávny, ale žiaľ chátrajúci Hotel Slovan. Kaviareň sa síce rozprestiera v tichej lokalite, ale stačí urobiť len zopár krokov a razom sa ocitnete v ruchu pešej zóny. Takže Cafe Mon Bijou má skutočne skvelú polohu.

Cafe Mon Bijou opäť otvorili 3.7.2020. Kaviareň objavíte v nádhernom historickom objekte. Budova je bielo-oranžovej farby, má štukatérsku výzdobu a je obrastená brečtanom, to jej dáva romantický výzor. Kaviareň má taktiež krásny historický interiér. V miestnosti je starodávny nábytok. Priestor je ladený v odtieňoch oranžovej. Nájdete v nej krásne krištáľové lustre, obrazy, zrkadlá a iné dekorácie. Na stenách je prekrásna pásikovaná tapeta. Cafe Mon Bijou má peknú, i keď maličkú letnú terasu. Táto terasa však ponúka nádherné scenérie. Na terase sa nachádza záhradný nábytok, črepníková zeleň, črepníkové kvety, lampy, sviečky, malé látkové obrusy. Na guľatých stoloch boli vázy s poľnými kvetmi. Terasa je obklopená parkom, to jej dodáva veľmi príjemnú a súkromnú atmosféru.

Vonku bolo krásne letné počasie. Tak sme sa usadili na letnej terase, aby sme si tento letný čas vychutnali. V kaviarni Cafe Mon Bijou sme boli viackrát, keď mala ešte predchádzajúceho majiteľa. Po príchode nového majiteľa sa nezmenil názov kaviarne a aj zariadenie zostalo takmer rovnaké, ale služby sa jednoznačne zlepšili. Dokonca kávička je neporovnateľne chutnejšia. Z danej ponuky sme sa rozhodli pre cappuccino v hodnote 2,10€. Cappuccino chutilo naozaj vynikajúco. Káva bola naservírovaná na striebornom podnose v bielej jednoduchej, ale zároveň elegantnej šálke, s pohárom vody, cukrom a kúskom kúpeľnej oplátky. Nakoľko sa kaviareň nachádza v kúpeľnom mestečku, nápad s kúpeľnou oplátkou považujem za veľmi dômyselný. Kaviareň ponúka exkluzívnu kávu od spoločnosti J.J. Darboven. Prezentovaná značka je vhodná aj pre náročných labužníkov. J.J. Darboven bola založená ešte v roku 1866 v nemeckom meste Hamburg. V kaviarni teda ponúkajú výbornú kávičku, tiež alkoholické a nealkoholické nápoje, víno, pivo, destiláty, domáce limonády, teplé nápoje, čerstvé a domáce koláče, sladké a slané francúzske palacinky, panna cottu, domácu Sacher tortu, crèmebrûlée a veľa iných dobrôt. Raňajky v Cafe Mon Bijou pozostávajú z espressa s maslovým croissantom nuttela/džem, s muffinom alebo so zapekaným šunkovo-syrovým toastom. V kaviarni pracuje priateľský a zhovorčivý personál. Na tejto terase by som vydržala sedieť celé hodiny. Verím, že sa tejto znovuotvorenej kaviarni bude výborne dariť. Cafe Mon Bijou rada znovu podporím svojou návštevou.

Adresa: Beethovenova 1798/16, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny: Po – Ne: 10 – 22

Cafe Mon Bijou hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 2

Cafe Mon Bijou celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b548500e00505%3A0xd135f1d39fbe5b95!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMhOd8h3QNH54TdsaFceTIjaKU5j4Vi75rRmQ6a%3Dw221-h160-k-no!5sCafe%20Mon%20Bijou%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMhOd8h3QNH54TdsaFceTIjaKU5j4Vi75rRmQ6a&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwj8r_u8k6HtAhVL8OAKHdpFD_QQoiowCnoECBEQAw