Do Trenčína ma zaviedla návšteva lekára. Nakoľko som v tento májový deň mala zároveň aj narodeniny, tak som si povedala, že spojím príjemné s užitočným a narodeniny v Trenčíne patrične oslávime. Po lekárskej prehliadke sme sa vybrali na potulky mestom. Nohy nás viedli do centra mesta. Počasie nebolo veľmi priaznivé, tak sme zakotvili v DUBAI CAFE na šálku kávy, aby sme sa trošku zahriali a načerpali energiu.

DUBAI CAFE nájdete priamo na Mierovom námestí. Mierové námestie je hlavné námestie v historickom centre, v mestskej časti Stred. Nad námestím sa pyšne vypína majestátny Trenčiansky hrad. Trenčiansky hrad je dominantou nielen Trenčína, ale aj celého Stredného Považia. Hrad je národnou kultúrnou pamiatkou. Pre DUBAI CAFE sme sa rozhodli predovšetkým kvôli krytej a vyhrievanej terase. Z terasy sa naskytá prekrásny výhľad najmä na Kostol sv. Františka Xaverského. Jedná sa o jezuitský, neskôr piaristický kostol, ktorý bol vybudovaný v rokoch 1653 – 1657 v ranobarokovom štýle podľa vzoru kostola sv. Františka Xaverského vo Viedni. Terasa je zariadená ratanovým nábytkom. Taktiež na terase nájdete deky, vankúše a elektrické ohrievače. Interiér kaviarne, ako aj jej samotný názov, majú exotický nádych. Vnútorné priestory sú zariadené pekne a moderne. No na môj vkus je priestor ladený v tmavých farbách. Na letnej terase sa nám však sedelo príjemne.

DUBAI CAFE je kaviareň a kokteilový bar. Je to miesto ako stvorené pre milovníkov rôznych miešaných nápojov a vodnej fajky. V ponukovom lístku nájdete široký výber kávových, nealkoholických a alkoholických nápojov. Ku kávičke si môžete objednať dezert podľa aktuálnej ponuky. Objednali sme si cappuccino v hodnote 2,20€. Cena za cappuccino verzus kvalita sa mi zdala neprimeraná. Prihliadam však na skutočnosť, že kaviareň sa rozprestiera v historickom centre mesta. V podniku servírujú kávu značky Caffé Molinari. Obchodné korene rodiny Molinari siahajú niekde do začiatku 19. storočia. V roku 1911 rodina Molinari otvorila svoj Bar Molinari vo Via Emilia v centre mesta Modena. Kaviareň rodiny Molinari bola preslávená ako miesto stretávania sa intelektuálov v Modene. Je zaujímavé, že Bar Molinari sa stal známym a zapísal sa do histórie s moderným názvom „bar“. Sláva baru povzbudil rodinu, aby zriadila výrobu praženej kávy. V roku 1944 začali Giuseppe a jeho synovia nakupovať zariadenia na výrobu kávy. V roku 1955 vzrástla výroba kávy Molinari a spoločnosť sa doteraz nachádza v historickom centre mesta Modena na Via Modonella. Ako už bolo naznačené, káva ma veľmi neohúrila. Cappuccino bolo dobré, ale to je tak všetko, čo môžem povedať. Cappuccino zahaľovala klasická pena so škoricou. Káva bola servírovaná v šálke s logom spoločnosti Caffé Molinari, s cukrom a drobnou sladkosťou. Za nedostatok považujem, že sme ku káve nedostali pohár s vodou. Obsluha bola milá, ale chýbal jej akýsi šmrnc. Keď budem nabudúce v Trenčíne, svoj obľúbený kávový nápoj isto okúsim v inej kaviarničke. No teraz už pokračujeme na obedové menu do pizzerie Castelloa tentokrát dajme šancu pressu.

Adresa: Mierové námestie 6, 911 01 Trenčín

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 9 – 22, Pia – So: 9 – 1, Ne: 9 – 22

DUBAI CAFE hodnotím: personál = 2-, káva = 2-, prostredie = 2

DUBAI CAFE celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x4714a1892218d0f7%3A0xe1f5fbe395473b8b!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOqGmsHXtXHb4U9_j5EJWbAnbRSveLJNIgS2ldF%3Dw284-h160-k-no!5sdubai%20cafe%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOqGmsHXtXHb4U9_j5EJWbAnbRSveLJNIgS2ldF&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwj9qqjWtNbxAhUT7aQKHWs-BrgQoiowE3oECEIQAw