Po dlhom čase sme sa vybrali na výlet do Bojníc. Bojnice sú kúpeľné mesto v Trenčianskom kraji. Nakoniec Bojnice sú tak známe, že ich nie je ani potrebné zvlášť predstavovať. Samozrejme sme navštívili aj dominantu tohto mesta, ktorou je Bojnický zámok. Bojnický zámok je romantický zámok s čiastočne ponechaným pôvodne gotickým a renesančným základom hradu. Zámok je postavený na travertínovej skale a tvorí ho vnútorný a vonkajší hrad s tromi nádvoriami. Za Národnú kultúrnu pamiatku bol vyhlásený v roku 1970. Po prehliadke tohto rozprávkového zámku sme pokračovali do ZOO. Národná zoologická záhrada Bojnice je najstaršou a zároveň najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Svoje brány pre verejnosť prvýkrát otvorila 1. apríla 1955. V Bojnickej zoologickej záhrade objavíte nespočetné množstvo rôznych zvierat a atrakcií. Tento pekný a poučný výlet sme zakončili pri šálke kávy v Starom Dome.

Starý Dom je rodinná reštaurácia. Reštauráciu a kaviareň Starý Dom nájdete na Hurbanovom námestí. Toto námestie je situované priamo v centre mesta. Po okrajoch sa nachádzajú historické budovy. Stredový pás ulice je ohraničený stromami a je vyhradený pre oddychovú zónu s lavičkami. Po oboch stranách námestia vedie cesta. Táto reštaurácia sa ukrýva v starom, ale krásne zrekonštruovanom dome s veľkými oknami. Vďaka tomuto modernému preskleniu sa do podniku dostáva dostatočné množstvo slnečných lúčov. Reštaurácia disponuje letnou terasou, ktorá ponúka priamy výhľad na Bojnický zámok. Pokiaľ niekto uprednostňuje komornejšiu atmosféru, vo dvore nájdete ďalšiu veľkú terasu a detské ihrisko. Usadili sme sa na letnej terase, pretože nás zlákal krásny výhľad na zámok. Interiér reštaurácie som si pozrela, ako sa povie, z rýchlika, ale zaujali ma tehlové steny, na ktorých boli rôzne obrazy. Vnútorné priestory boli zariadené pekne. Terasa je zariadená čiernym záhradným nábytkom. Pred slniečkom nás chránili veľké biele slnečníky.Terasu dekorovali črepníkové kvety a črepníková zeleň. Letná terasa svojim návštevníkom ponúka skvelý relax a oddych.

Prišiel nás obslúžiť priateľský a vkusne oblečený čašník. Z danej ponuky sme si vybrali viedenskú kávu v hodnote 2€ a cappuccino v hodnote 2,20€. Pripravujú kávu značky Grand Milano. Káva Grand Milano je jedinečným výsledkom odborných znalostí a poznatkov majstrov v pražení kávy. Vďaka tejto unikátnej zmesi inšpirovanej milánskou kultúrou budete môcť zažiť exkluzívnu chuť pravého espressav klasickom talianskom štýle. Nezabudnuteľný zážitok pre skutočných znalcov a milovníkov kávy. Cappuccino bolo vynikajúce a krémové. Káva bola servírovaná v bielej šálke na striebornom podnose s pohárikom vody a napolitánkou. V ponuke majú miešané, teplé, nealkoholické a alkoholické nápoje. Jedlo sme síce neochutnali, ale z recenzií som sa dočítala, že varia veľmi dobre. Popíjali sme našu kávičku a sledovali sme ruch a meniacich sa ľudí na Hurbanovom námestí. Reštaurácia a Starý Dom sa mi veľmi páčila a určite odporúčam. Avšak pokiaľ budem niekedy nabudúce v Bojniciach, vyskúšam pre zmenu nejakú inú kaviareň.

Adresa: Hurbanovo námestie 6/9, 972 01 Bojnice

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 10 – 22

Starý Dom hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Starý Dom celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x4714ddf2a891119f%3A0xd67ede3233238751!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPseXr-XatvhdxLY-adfrtIwsL4IAG2_-YdP5yH%3Dw213-h160-k-no!5sStar%C3%BD%20Dom%20bojnice%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPseXr-XatvhdxLY-adfrtIwsL4IAG2_-YdP5yH&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjtuNHL0ajtAhUExYsKHUkGAN8QoiowCnoECBgQAw