V Trenčíne nájdete hneď niekoľko pekných kaviarní, kde si môžete vychutnať skvelú kávu a iné dobroty. No nás zlákala kaviareň Ona pečie. Túto kaviareň sme prvýkrát objavili v roku 2022 a s istotou môžem povedať, že si okamžite získala naše srdcia. Odvtedy sme, samozrejme, spomínanú kaviareň navštívili viackrát. Teraz keď idem do Trenčína, tak bez návštevy kaviarne Ona pečie si to akosi neviem predstaviť.

Kaviareň Ona pečie nájdete na ulici Jozefa Braneckého s popisným číslom 163/3. Majiteľka kaviarne pani Ivana Šinkovičová začínala v malej výrobni a svoje zákusky a torty dodávala do rôznych kaviarní. Postupom času sa z výrobne Madame Patisserie stala pozoruhodná kaviareň Ona pečie. Povedala by som, že kaviareň je zariadená v Hygge štýle a máte v nej tak pocit harmónie a útulnosti. Hygge v preklade znamená pohodlie. Kaviareň sa ukrýva v presklenej budove, odkiaľ máte výhľad na mesto. Na oknách sú zavesené svetielka, ktoré túto  príjemnú atmosféru len umocňujú. Na stene je krásna tapeta. Kaviareň je ladená do hnedých farieb doplnená o výrazné modré a žlté pohodlné kreslá. Pokiaľ sa vám lepšie sedí za stolom, kaviarnička ponúka aj takúto možnosť. Na stoloch vo vázach sú vždy čerstvé kvety. Kaviareň je dotvorená veľmi zaujímavými lampami, zrkadlami a nechýbajú ani črepníkové kvety, lampáše a rôzne drobné dekorácie. V letných mesiacoch sa môžete usadiť na romantickej letnej terase.

V Ona pečie si prídu na svoje milovníci sladkých, ale tiež slaných chutí. Zo širokej ponuky si môžete vybrať rôzne rezy, torty, klasické i moderné zákusky. V ponuke majú výber koláčov pre ľudí s bezlepkovou diétou. O bezlepkových punčových rezoch sa hovorí vraj široko ďaleko. V podniku pripravujú aj vynikajúce raňajky, brunch, skvelú kávu, ktoré vám skvelo naštartujú deň. Taktiež ponúkajú chlebíčky a iné slané pochutiny. V trenčianskej cukrárni Ona pečie však neplatí, že kvantita ide na úkor kvality. Používajú poctivé suroviny, akými sú mascarpone, maslo, šľahačku, kvalitnú čokoládu, čerstvé ovocie a veľa iného. Uznávam, že ceny sú o niečo vyššie, ale ako sa hovorí, za kvalitu sa platí. Pani majiteľka sa neustále zaujíma o nové trendy v oblasti gastronómie, a to je na výslednom produkte, samozrejme, cítiť. V Ona pečie sme vyskúšali už viacero zákuskov a dokonca aj skvelé raňajky. No musím sa priznať, že nás očarili ich povestné veterníky z odpaľovaného cesta. V spomínanej kaviarni vždy siahnem po výbornom cappuccine. Kávička je servírovaná na drevenom podnose v elegantnej bielej šálke. Ku káve podávajú pohár s vodou, ako sa na kaviareň takejto kvality patrí. Cappuccino je veľmi lahodné. Personál je tiež veľmi milý a ústretový. Ak pochádzate z Trenčína a blízkeho okolia, tak túto kaviareň vám isto predstavovať nemusím, lebo jej skvelá povesť ma už dávno predbehla. No pokiaľ sa chystáte do Trenčína na výlet pozrieť napríklad ich veľkolepý Trenčiansky hrad, tak túto kaviareň si určite pridajte na zoznam miest, ktoré v Trenčíne musíte bezodkladne vidieť. A pokiaľ tak urobíte, tak ja pevne verím, že budete nadšení.

Adresa: Jozefa Braneckého 163/3, 911 01 Trenčín

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po: 9 – 18, Ut – Pia: 8 – 18, So – Ne: 9 – 18

Ona pečie hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

Ona pečie celkovo hodnotím známkou: 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=ona+pecie&oq=ona+pecie&aqs=chrome.0.0i355i512j46i175i199i512j0i512j0i22i30l3.2379j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8