Dnes vás zavediem do výnimočnej kaviarne Café Pupp. Táto kaviareň je neodmysliteľnou súčasťou architektonického skvostu Karlových Varov Grandhotela Pupp. Veľkolepý Grandhotel Pupp sídli v historickom centre mesta, len niekoľko metrov od Kúpeľnej kolonády. Grandhotel Pupp sa môže popýšiť vskutku fascinujúcou históriou. Ani dejinné zvraty, revolúcia, vojny a spory majiteľov nedokázali Grandhotel Pupp položiť na lopatky. História Grandhotelu Pupp siaha už do roku 1701, kedy bol založený cukrárom Johannom Georgom Puppom. Najstaršia časť hotela – dnešná Parkside bola založená v roku 1877 u pôvodnej Puppovskej aleje. Hlavná budova hotela – dnešná Riverside je unikátna neobaroková stavba, ktorá bola slávnostne otvorená v roku 1894.

Café Pupp je kaviareň s kúzlom monarchie. Kaviareň je neodmysliteľnou zastávkou nielen hotelových hostí, ale aj výletníkov a turistov prechádzajúcich sa po kolonáde. Priestor kaviarne je naozaj veľkorysý. Pôsobí luxusným a zároveň historickým dojmom. Krásny drevený nábytok dopĺňa veľké množstvo zrkadiel, ktoré kaviarni dodávajú netradičnú atmosféru. Usadiť sa môžete do pohodlných kresiel a pohoviek, ktoré sú doplnené o mramorový stôl. Dominantnou farbou v kaviarni je modrá. Miestnosť zdobia predovšetkým prekrásne lustre, lampy, obrazy. Veľmi sa mi páčil barový pult s vitrínou na zákusky. Kaviareň je krásne presklená a ponúka tak pekné výhľady. Zariadenie kaviarne je jednoducho dokonalé. Café Pupp disponuje aj milou letnou terasou.

Grandhotel Pupp ponúka ubytovania v 228 izbách v najvyššom štandarde. Izby sú zariadené v tradičnom štýle, na stropoch majú fresky a kryštálové lustre. Izby sú vybavené TV a niektoré majú balkón a ponúkajú výhľad na kolonádu, rieku Teplá, námestie, park alebo les. V Prezidentskom a Cisárskom apartmáne pravidelne bývajú hviezdy filmového festivalu. Hostia majú k dispozícii jedinečné wellness centrum s liečebnými procedúrami. V ponuke majú viac ako 30 procedúr, od fyzioterapeutických až po skrášľovacie. Taktiež tam nájdete relaxačný bazén, suchú a parnú saunu, soľnú jaskyňu, ale aj posilňovňu. Hotel ponúka večernú zábavu a živé hudobné vystúpenia. Priamo v hoteli a jeho tesnej blízkosti nájdete butiky s exkluzívnou módou, šperkami, kabelkami. Očarujúce a reprezentatívne priestory Grandhotela Puppa samozrejme jeho meno dodajú vašej akcii prestíž. K dispozícii sú salóniky: Salóniky Bohemia, Salóniky Beethoven sú veľmi vhodné pre organizovanie školení či konferencií. Dychberúca Slávnostná sála je vhodná na kongresy, svadby, módne prehliadky. Grandhotel Pupp má aj niekoľko reštaurácií. V hotelových reštauráciách varia z čerstvých surovín od lokálnych dodávateľov. Podávajú české špeciality a jedlá medzinárodnej kuchyne. Pre ilustráciu:

MALÁ DVORANA je nádherná reštaurácia. Dominantnými prvkami tohto secesného priestoru je veľkolepý krištáľový luster a krásny sklenený bar zdobený zlatom. Na stenách sú veľké fotografie osobností svetového filmu, ktoré bývali v Grandhoteli Pupp. Autorom fotografií je Tono Stano a zaujímavosťou je, že všetky fotografie vznikali priamo v priestoroch hotela.

ZRKADLOVÝ SÁL & GRANDRESTAURANT je unikátny priestor pre jedinečné príležitosti. Zrkadlová sála tvorí spolu s Grandrestaurantom veľkorysý a luxusný priestor pre dokonalú svadbu, rodinné oslavy, firemné večierky a ďalšie spoločenské udalosti.

BECHER’S BAR je štýlový nočný bar. Zariadený je v štýle anglického klubu. BECHER’S BAR je otvorený napríklad počas filmového festivalu, na rôznych podujatiach v Slávnostnej sále a taktiež je možné si priestory baru prenajať pre uzavretú spoločnosť.

GOLF RESTAURANT tvorí ústredný bod ihriska. Milovníci golfu môžu využiť služby tejto reštaurácie. Reštaurácia ponúka jednoduché, avšak starostlivo zostavené menu. V ponuke má široký výber alkoholických a nealkoholických nápojov, kávy. V letných mesiacoch je k dispozícii terasa pre 100 hostí s prekrásnym výhľadom na golfové ihrisko.

Pre zaujímavosť, v Grandhoteli Pupp boli v minulosti ubytované významné osobnosti, ako je Johann S. Bach, Ludwig van Beethoven, Napoleon Bonaparte, Franz Josef I., Petr Veliký, Marie Terezie, Antonín Dvořák, Sigmund Freud, Alfons Mucha, Václav Havel, T. G. Masaryk, Karel Gott. Bývali tam aj hviezdy karlovarského filmového festivalu, akými sú napríklad Ornella Muti, Richard Gere, Mel Gibson, Sharon Stone, Gerard Depardieu a nespočetne veľa ďalších slávnych osobností. Napokon Grandhotel Pupp a film patrí neodmysliteľne k sebe. Jeho chodbami kráčali stovky festivalových hostí. A pre svoju jedinečnú architektúru je veľmi obľúbený aj u filmových produkcií.

Ako som už spomínala, naše kroky nás zaviedli do kaviarne Café Pupp. Objednali sme si cappuccino v hodnote 75Kč. Káva bola servírovaná v krásnej, malej, bielej, porcelánovej šálke. Za nedostatok považujem, že ku káve nepodávajú pohár s vodou a drobnú maškrtu. Cappuccino bolo chutné a krémové. Obsluha bola síce milá, úctivá a vkusne oblečená, ale veľmi dlho trvalo, než si nás vôbec všimli a obslúžili nás. V ponuke majú tradičné zákusky, polievku podľa dennej ponuky, ale aj obložené chlebíčky alebo plnené praclíky. Však skutočnou pýchou Café Pupp je originálna Pupp torta, ktorá sa stále pripravuje podľa takmer tristo rokov starej receptúry zakladateľa dynastie Pupp. Jeho receptúra ​​obsahuje tiež tradičný karlovarský bylinný likér Becherovku. Johann Georg Pupp sa vyučil ako cukrár na zámku grófa Chotka vo Veltrusích. V Karlových Varoch pracoval u cukrárskeho majstra Mitterbachera, neskôr si zobral jeho dcéru a podnik prevzal. Vyhlásenú kaviareň a cukráreň potom viedol mnoho rokov. V kuchyni a v cukrárni Grandhotela Pupp pripravia aj skvelý catering presne podľa želania zákazníka. A na mieste sa do posledného detailu postarajú o dokonalý servis. Ich vinotéka ponúka najlepšie vína z tuzemských i zahraničných vinárstiev. S voľbou vhodného vína vám ochotne pomôžu someliéri. Pokiaľ sa niekedy ocitnete v Karlových Varoch, určite sa bežte minimálne pozrieť na ikonický Grandhotel Pupp. Pokojne sa tam aj ubytujte, ak vám to vaša peňaženka dovolí. Ale určite si v Café Pupp doprajte šálku kávy a ich vyhlásenú tortu Pupp, ktorej receptúra pochádza z konca 18. storočia. Ešte teraz banujem, že som tortu Pupp neochutnala. Každopádne návšteva Café Pupp bola pre nás nezabudnuteľným a krásnym zážitkom.

Adresa: 2, Mírové nám. 316, 360 01 Karlovy Vary, Česko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 9 – 19

Café Pupp hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1

Café Pupp celkovo hodnotím známkou 1 –

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47a0995b87fe1e83%3A0x358e7806832c55c2!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOxofXZVKfDI-zJXVMesFTytfwADu3xl7fM1NAI%3Dw240-h160-k-no!5zQ2Fmw6kgUHVwcCAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOxofXZVKfDI-zJXVMesFTytfwADu3xl7fM1NAI&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiwncyMg9XrAhVPDuwKHcokBH4QoiowE3oECBMQBg