Vedeli ste, že svetoznámy likér Becherovka je neoficiálne nazývaný 13. karlovarským prameňom? Aby sme sa o tomto „liečivom nápoji“ dozvedeli niečo viac, vybrali sme sa do múzea Becherovky. Vstupnou bránou do tohto originálneho múzea je Námestie Becherplatz. V múzeu Jána Bechera sa zoznámite s viac ako 200 ročnou históriou Becherovky. Vrámci vstupného máte možnosť pozrieť si jedinečný film natočený priamo pre Becherovku. Dokonca nahliadnete do tajov výroby Becherovky. Prehliadka múzea bola veľmi pútavá a zaujímavá. Po prehliadke sme mali samozrejme aj ochutnávku tohto opojného nápoja. Celú prehliadku môžete zakončiť návštevou obchodu Becherovky, kde si môžete zakúpiť rôzne suveníry a predmety s logom Jana Bechera. Po tomto skvelom zážitku sme pokračovali do reštaurácie.

Pivovar Karel IV. je štýlový podnik a nachádza sa tam, kde kedysi zrela Becherovka. V priestoroch reštaurácie a pivovaru bola využitá veľká časť pôvodného vybavenia pivníc. Reštaurácia sa rozprestiera pod klenbenými stropmi, čo jej dodáva punc histórie. Môžete sa napríklad posadiť na pohodlné stoličky, ktoré boli vyrobené z dreva starých sudov. Zohriať sa môžete pri kúrení, pre ktoré boli využité nerezové rozvody Becherovky. Reštaurácia Karel IV. je zariadená v drevenom štýle v kombinácii s tehlami. Steny zdobia nádherné maľby, z ktorých som nevedela spustiť zrak. Táto originálna prevádzka si ma okamžite získala.

V reštaurácii Karel IV. ponúkajú každý pracovný deň obedové menu. Taktiež pripravujú niečo dobré k pivu, polievky, studené a teplé predkrmy, špeciality z grilu, českú klasiku, minútkové jedlá, ryby, šaláty. Každý deň ponúkajú široký výber zmrzlín a dezertov od vlastnej cukrárky. Samozrejmosťou je bohatá ponuka pív z Pivovaru Karla IV. V ponuke majú aj alkoholické, nealkoholické a kávové nápoje, destiláty, víno a veľa iného. Musím oceniť veľmi milý a ochotný personál. Čašníkovi, ktorý nás obsluhoval, nechýbal úsmev na tvári. Objednali sme si obedové menu, ktoré bolo mimochodom vynikajúce. Jedlo bolo nielen chutné, ale aj krásne naservírované.  A k obedu nesmel chýbať zlatistý mok – Karol IV. svetlý 11° a šálka voňavej kávy. Z kávovej ponuky sme si vybrali Espresso Lungo s mliekom za 42Kč. Ako sami vidíte, ceny v reštaurácii boli naozaj ľudové. Kávu pripravujú značky Zicaffé. Káva bola lahodná. Ako už bolo spomenuté, súčasťou reštaurácie je malý pivovar. Pivovar Karel IV. produkuje:

Karol IV. svetlý 11° – pivo plzeňského typu nefiltrované a nepasterizované, varené z moravských sladov a českých chmeľov.

Karol IV. polotmavý 12° – jantárové nefiltrované a nepasterizované pivo s jemnou horkosťou. Je uvarené zo štyroch druhov sladov, ktoré sa v pive vyznačujú ľahkou orieškovou chuťou.

Karol IV. pšeničné 12° – vrchné kvasené pivo s ľahko kyslastou a osviežujúcou banánovou chuťou.

Karol IV. tmavý 13° –silnejšie tmavé pivo varené zo štyroch druhov sladov s veľkým zastúpením farebných sladov, ktoré v pive robia kávovú chuť.

Karol IV. špeciál 15° –silné hutnejšie pivo s vyváženou horkosťou a dlhšou dobou zrenia.

Aj napriek tomu, že pivo v obľube nemám, nedalo mi a ochutnala som jeden dúšok. A musím

poznamenať, že toto pivo bolo najlepšie, aké som kedy ochutnala. Takže ak raz budete v Karlových

Varoch, určite nevynechajte návštevu tejto reštaurácie/pivárne nachádzajúcej sa na

pozoruhodnom Námestí Becherplatz.

Adresa: T. G. Masaryka 282, 360 01 Karlovy Vary, Česko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 11 – 0

Pivovar Karel IV. hodnotím: personál = 1, káva = 1-, prostredie = 1

Pivovar Karel IV. celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47a0996c23d443e1%3A0x77e276bd17d00ddb!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNFE_5qc_KktkEON-eJM3A7sLUJcfLLkRmCSi8u%3Dw128-h160-k-no!5sRe%C5%A1taur%C3%A1cia%20a%20Pivovar%20Karel%20IV%20Karlovy%20Vary%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNFE_5qc_KktkEON-eJM3A7sLUJcfLLkRmCSi8u&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjE47zL29TrAhWNNOwKHfbcBkgQoiowCnoECBMQBg