Dnes vás zavediem do kaviarne Grand Café Septime v Karlových Varoch. Túto romantickú kaviareň s koktailovým barom nájdete v Dvořákových sadoch. Dvořákovy sady sa rozprestierajú na začiatku kúpeľnej zóny. V týchto sadoch sa nachádza aj známy kúpeľný hotel Thermal a Sadová kolonáda. Park je pomenovaný podľa svetoznámeho českého hudobného skladateľa – Antonína Dvořáka, ktorý je tam zvečnený v podobe sochy. Kaviareň Grand Café Septime leží priamo oproti spomínanému hotelu Thermal. Karlove Vary sú cez leto mestom zážitkov, konajú sa tam rôzne podujatia. Tento júnový večer sa zhodou náhod na Thermal stage konal koncert jednej z najhranejších českých skupín súčasnosti – MIRAI. Nakoľko mám túto skupinu rada, veľmi som sa potešila. „Chci tančit zimou i létem, projít bez starostí celým širým světem. Večer pít víno, na nebe se dívat, počítat hvězdy dokud nezačne svítat…Vždyť teď je tady a zítra je v dálce, včera už tu bylo, tak mi dovol smát se. Tak nech mě jenom dýchat, na chvíli běž. Dej si klidně na čas, jestli chceš…“Aj takéto krásne a motivačné tóny sa ten večer tiahli Karlovými Varmi. A my sme si v tejto pokojnej atmosfére na terase kaviarne Grand Café Septime vychutnávali výbornú kávu.

Kaviareň Grand Café Septime sa zameriava na kvalitne pripravenú kávu. Objednali sme si cappuccino v hodnote 50 Kč. Cappuccino bolo servírované v bielej šálke s nápisom: „Někdo to rád sladké.“ Pripravujú taliansku kávu značky Cosmai 100% Arabica. Talianska pražiareň kávy Cosmai Coffee je známa svojou láskou ku káve. Prioritou kaviarne sú domáce a talianske dezerty, zakladajú si na ich kvalite a jedinečnosti chuti. Ako špecialitu odporúčajú domáci mrkvový koláč. Ďalej sa špecializujú na alkoholické a nealkoholické miešané nápoje. Musím povedať, že aj personál bol milý a ochotný zodpovedať mi niektoré moje otázky. Cappuccino bolo naozaj výborné.

Kaviarnička je naozaj veľmi maličká. Nachádza sa na brehu rieky Teplá, kde som sledovala, ako šantia kačky. Budova kaviarne je celá presklená, takže ponúka krásne scenérie. No my sme si sadli na letnú terasu, odkiaľ boli výhľady priam rozprávkové. Terasa je priamo spätá s prírodou, nájdete na nej stromy, zeleň, kvety. Čo viac si človek môže priať. Vonku sa stmievalo a moju pozornosť pútala rieka Teplá a vysvietený hotel Thermal. Terasa bola zariadená rôznym záhradným nábytkom, boli na nej ratanové kreslá, ale tiež plastové stoličky, na ktorých sa sedelo celkom nepohodlne. Stoly na terase boli taktiež rôznorodých tvarov a rozmerov. Zaujalo ma, že boli všade samé kvety kamilky. Napríklad kamilka bola vyobrazená na vnútornej strane šálky, uzriete ju hneď, ako si zo svojej kávy vypijete prvý dúšok. Taktiež na nápojovom lístku boli nakreslené tieto krásne kvietky. Vo vázach spolu s poľnými kvetmi boli samozrejme aj kamilky. A na obale od cukru bol nápis: Cukrárna Kamilka – Ovo bar – „Někdo to rád sladké.“ Tak som trošku pozerala na internete a zistila som, že takáto cukráreň sa skutočne nachádza v Karlových Varoch. Preto predpokladám, že obe prevádzky patria rovnakému majiteľovi alebo spolu aspoň spolupracujú. Kaviareň Grand Café Septime si ma svojím prevedením, službami, výhľadom a samozrejme kávou získala.

Adresa: Zahradni 29 (Dvořákovy sady), Karlovy Vary 360 01, Česko

Otváracie hodiny: Po – Ne: 11 -19

Grand Café Septime hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Grand Café Septime celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47a099ba1e6b4bd1%3A0xc3f3184fcae2c1ef!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPlEpiqXCa5G1Y_OUyopaYnMsX1cqMt32cHbXaz%3Dw213-h160-k-no!5sgrand%20cafe%20septime%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPlEpiqXCa5G1Y_OUyopaYnMsX1cqMt32cHbXaz&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjk2-OagJbsAhUQsaQKHdKhCGYQoiowCnoECBIQAw