Počas našej dovolenky v Karlových Varoch sme navštívili veľa kaviarní a jednou z nich bola práve Franz Joseph Caffé. Kaviareň Franz Joseph Caffé je súčasťou Hotela Windsor. Kaviareň sa nachádza v centre mesta na pešej zóne vedľa obľúbenej Mlynskej kolonády. Spomínaná Mlynská kolonáda je jednou zo štyroch kolonád v Karlových Varoch. Postavená bola v rokoch 1871–1881 v neorenesančnom slohu. Meria 132m a jej strechu nesie 124 korintských stĺpov. Kolonáda je zdobená 12 sochami – podobenstvá 12 mesiacov roka. Kolonáda sa využíva tiež k spoločenským akciám a koncertom. Je chránená ako kultúrna pamiatka. Poloha kaviarne je teda výborná.

Vonku sa pomaly stmievalo a my sme sa rozhodovali, či sa usadíme vo vnútorných priestoroch kaviarne alebo na letnej terase. Priestory kaviarne sú zariadené krásne v historickom štýle. Terasa zasa ponúka príjemné posedenie priamo pri Prameni Slobody č. 11. Vstupom do kaviarne skutočne nadobúdate pocit, že ste sa ocitli v období, kedy pôsobil rakúsky cisár Franz Joseph. V kaviarni dominuje krásna žltá farba, ktorá priestor nádherne rozžaruje. V miestnosti môžete vidieť dobový nábytok, krásne krištáľové lustre, lampy, závesy, obrazy, starodávny vešiak a veľa iného. Nakoniec sme sa predsa len rozhodli posadiť vonku a vychutnať si tak čaro tohto kúpeľného mestečka. Terasa ponúka naozaj pekný výhľad. Záhradný nábytok bol čierny kovový a sedelo sa v ňom pohodlne. Na každom stole bol pohár so živým kvetom. V rohu terasy bola obrovská šálka s logom Julius Meinl. Stmievanie pridávalo sedeniu na terase atraktivitu.

Pozorovala som, ako si kúpeľní hostia naberajú vodu z Prameňa Slobody a vtom prišiel čašník s otázkou, čo si dáme. Vzhľadom na to, že už bola celkom pokročilá hodina, rozhodla som sa pre bezkofeínové cappuccino. Čašník ma však upozornil, že kávu v bezkofeínovom prevedení momentálne nemajú. Tak som si nakoniec vybrala klasické cappuccino. Potešila som sa, že pripravujú kávu značky Julius Meinl. Obľúbená značka Julius Meinl je rakúska spoločnosť, ktorá bola založená niekedy v roku 1862 vo Viedni a začínala ako malá rodinná firma. Na tejto značke sa mi veľmi páči ich kultové logo. Logo totiž zobrazuje muža s červenou pokrývkou hlavy pod názvom fez. No z cappuccina som dlho nadšená nebola, pretože bolo priveľmi silné. Milovníci silnej kávy by si tu isto prišli na svoje. Cappuccino bolo v hodnote 65Kč, čo sa mi zadalo vzhľadom na lokalitu celkom prijateľné. Za veľké mínus pokladám, že ku káve neservírujú pohár s vodou. Oceňujem však profesionalitu a ústretovosť čašníka. Keď som čašníkovi povedala, že kávu som nevypila, pretože bola dosť silná, povedal, že ho to mrzí a mohol mi radšej ponúknuť caffe latte, ktoré by bolo jemnejšie, keďže som chcela bezkofeínovú kávu. Koniec-koncov, to mohlo napadnúť aj mne. V každom prípade sa mi toto čašníkove gesto veľmi pozdávalo. Bolo cítiť, že personálu záležalo, aby bol zákazník spokojný. V kaviarni ponúkajú rôzne kávy, samozrejme aj ľadovú kávu, čaj, horúcu čokoládu, limonády, miešané nápoje, pivo, destiláty, víno, nealkoholické nápoje, dezerty podľa dennej ponuky, zmrzlinový pohár, bagety, panini a veľa iného. Aj napriek tomu, že ma cappuccino neohúrilo a nabudúce by som si určite vybrala niečo iné, prístup personálu a romantický vzhľad kaviarne ma natoľko uchvátil, že Franz Joseph Caffé vrelo odporúčam.

Adresa: Mlýnské nábř. 507/5, 360 01 Karlovy Vary, Česko

Otváracie hodiny: Po – Ne: 9- 20

Franz Joseph Caffé hodnotím: personál = 1, káva = 2-, prostredie = 1-

Franz Joseph Caffé celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47a099439b5d5b01%3A0x84828a16abdd54dd!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMqf5Y4O6mzco68gSZzRNqsMTwDTRHfJGVCuXQQ%3Dw213-h160-k-no!5scaffe%20franz%20joseph%20karlovy%20vary%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMqf5Y4O6mzco68gSZzRNqsMTwDTRHfJGVCuXQQ&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiH1rTmg5bsAhWHsKQKHc1gAwcQoiowCnoECBEQAw