Jednou z našich zastávok v Karlových Varoch bol aj nádherný hotel Imperial. Hotel bol postavený ešte začiatkom 20. storočia a je známou pamiatkou v Karlových Varoch. Zaujímavosťou je, že k tomuto hotelu vás zavezie Lanovka Imperial. To bol mimochodom tiež veľmi pekný zážitok odviesť sa lanovkou. Keď sme vystúpili na dolnej stanici lanovky, naše kroky smerovali do Kavárny U Divadla. Už jej samotný názov prezrádza, že sa nachádza v tesnej blízkosti Karlovarského mestského divadla. Kavárna U Divadla je nádherná, maličká kaviarnička s očarujúcim výhľadom nachádzajúca sa priamo pri rieke Teplá. Kaviareň svojím prevedením pripomína výletnú loď a je zakotvená na ulici Nová Louka.

Usadili sme sa na úchvatnej vonkajšej terase. Objednala som si viedenskú kávu v hodnote 89Kč. Keď som sa spýtala, či mi vedia kávu pripraviť v bezkofeínovom prevedení, čašníčka mi len odvrkla, že nemá bezkofeínovú kávu. Musím povedať, že ceny v kaviarni boli neprimerane vysoké, dokonca až predražené. No najviac ma sklamal samotný prístup personálu. Čašníčka bola skutočne veľmi nezdvorilá. V reštauračných zariadeniach by ľudia s takýmto prístupom ku zákazníkovi vôbec nemali pracovať. Musím sa priznať, že predtým, než sme do tejto kaviarne išli, som si prečítala recenzie, v ktorých som sa dočítala nelichotivé poznámky smerované práve na obsluhu. Ani sa mi nechcelo veriť, že to môže byť pravda, ale žiaľ, potvrdilo sa to. Je naozaj veľká škoda, že takémuto úžasnému miestu robí zlú reklamu práve neochotný personál. Káva bola inak fajn, aj keď na môj vkus dosť silná. Oceňujem, že použili domácu šľahačku, to považujem za veľké plus. Kávu som vzhľadom na jej intenzitu nedopila. Koniec-koncov, v ten deň to rozhodne nebola moja prvá káva. V kaviarni ponúkajú rôzne kávy, teplé, alkoholické a nealkoholické nápoje, dezerty a niečo drobné pod zub. Zákusky vyzerali lákavo, no my sme im odolali.

Vnútorné priestory tejto kaviarničky sú zariadené veľmi romanticky a štýlovo. Kaviareň je zariadená dreveným nábytkom. Povedala by som, že je zariadená v provensálskom štýle. Na oknách nájdete zavesené krásne biele závesy s levanduľami. Taktiež na každom stole nájdete biely črepník s umelými levanduľami. To, že levanduľa patrí k obľúbeným dekoráciám v tejto kaviarni, svedčí aj to, že ju objavíte na obrazoch, črepníkoch, ale tiež zobrazené na obrusoch. Ja osobne mám tiež levanduľu veľmi rada. Priestor dekorujú zavesené srdiečka v okne, drevený anjel zavesený na zrkadle, lampy, hodiny, fotky v rámiku, črepníkové kvety, črepníková zeleň a veľa iného. Na stropoch sú zavesené prekrásne rustikálne lampy. Prevedenie kaviarne je takým balzamom na dušu. Na prislúchajúcej letnej terase sa nachádzajú ratanové stoličky a guľaté sklené stoly, na ktorých je drobná dekorácia. Túto terasu však najviac skrášľujú červené muškáty vysadené v črepníkoch. Skutočne sa jedná o okúzľujúcu kaviareň na brehu rieky Teplá. Čiže nachádza sa na prestížnom mieste, kde, žiaľ, zlyháva ľudský faktor. Ale táto kaviareň ma očarila natoľko, že ak by som sa niekedy v budúcnosti vylodila v Karlových Varoch, tak tejto kaviarni pripomínajúcej loď by som ešte jednu šancu určite dala.

Adresa: Nová Louka, 36001 Karlovy Vary, 360 01, Česko

Otváracie hodiny: Po – Ne: 10 – 19:30

Kavárnu U Divadla hodnotím: personál = 3-, káva = 2-, prostredie = 1-

Kavárnu U Divadla celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Kav%C3%A1rna+u+divadla/@50.2211642,12.8813355,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipPp62uYvExPx-z2aZzWLWlV8mQ8y8TC860chvhe!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPp62uYvExPx-z2aZzWLWlV8mQ8y8TC860chvhe%3Dw114-h86-k-no!7i4032!8i3024!4m5!3m4!1s0x0:0xc06d4f47a355bd38!8m2!3d50.2212396!4d12.8812471