Dnes vás zoberiem do kaviarne, ktorá sa nachádza na Mierovom námestí v Trenčíne. Trenčín skrýva plno podkladov v podobe dobrých kaviarní. Ale o tých neskôr… V dnešnom článku sa pozrieme na jednu z nich a to konkrétne teda na Café Omar.

Café Omar disponuje terasou vonku, čo sa takto v lete hodí. Okrem toho má vnútri plno stolov a stoličiek. Tiež tam je maličký bar, ktorý bol v našom čase návštevy v prestavbe. Je to taká dlhšia, úzka kaviareň. Vo vnútri je dosť tmavá, preto odporúčam skôr vyjsť von na terasu, ktorá je priamo na mierovom námestí. Môžete sledovať ľudí, užívať si slnko a tiež aj výbornú kávu. Samozrejme, terasa je krytá množstvom slnečníkov, ale sem tam sa niečo prederie aj cez tie. Vybavenie terasy je skôr moderné. Vo vnútri je to skôr jednoduché, také tie stoličky a stoly, ktoré sa dávajú na terasy – také čierne železné. Ale sú pohodlné, máte sedáky. A na terase sú mäkké gauče v podstate.

Ponuka v tejto kaviarni je dosť veľká. Okrem množstva káv tam nájdete aj ponuku drinkov, alko či nealko alebo aj nejaké slané pochutiny. Ak máte zálusk priamo na kávu, tak aj tu máte z čoho vyberať. Nás zaujala ruská káva alebo ešte jedna podobná, ktorá sa skladá z alkoholu a šľahačky. Čo vám poviem… niektoré rána sú skutočne ťažké. ? Ale bol by to zážitok. My sme takú odvahu nemali, no dali sme si jedno Latte a kamarátka skúsila aj jeden drink.

Káva a drink boli super. Ale poďme po rade. Drink bol super – ananásový džús, nejaký sirup a kus ananásu. Ale na môj vkus to bolo dosť sladké a to keď ja už poviem, čo sladké milujem, tak to je čo povedať, ale určite to bolo výborné! Káva bola tiež veľmi chutná. My sme si teda dali klasické Latte neochutené. Bolo tak akurát dosť kávy, mlieka a všetkého. Mlieko hore bolo skutočne vyšľahané. Normálne slamka v ňom stála. Ku káve a aj ku drinku ste dostali pohár vody. Rovnako tak ste dostali keksíky a cukre. Slamka bola klasická plastová, čo je také mínus v dobe, kedy poznáme už aj sklenené či kovové. A teda inde to majú. Mne osobne to výrazne nevadí, ale viem, že sú ľudia, ktorí si na toto potrpia. Káva bolo chuťovo ale výborná.

Obsluha bola tiež veľmi rýchla. Bolo tam nejaké dievča, ktoré stíhalo absolútne samé. Šikovná bola. Nič nepoplietla. Trvalo jej to asi 10 minút všetko pripraviť – aj s tým drinkom pre kamarátku. A podarilo sa jej to na jednotku, hoci mala sťažené podmienky, keďže bar pretvárali a ona tam behala pomedzi pracovníkov. Palec hore! A aj sa pár krát zastavila či nám ešte nič nechýba a podobne.

A teda celkové hodnotenie? Celkové hodnotenie je veľmi dobré. Káva bola výborná. Tam nie je o čom – presvedčilo ma to, že mi stála tá slamka v tej káve a to je čo povedať, keď dnes všade dostanete pomaly vodu ochutenú. Takže káva jednotka. Obsluha je tiež na jednotku, dôvody som hovorila vyššie. Prostredie – haló, sedela som na námestí v krásnom počasí. Čo viac som si mohla priať? Ale celkovo aj prostredie bolo pekné. Vonku. Vnútri to bolo dosť tmavé, takže ja dávam dvojku, ale vďaka tej tmavej atmosfére vnútri. Inak terasa je TOP. Čo sa týka cien, tak tie boli lacné. Také klasické a neboli vôbec predražené za to, že sedíte na námestí. Takže za mňa určite odporúčam…

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Caf%C3%A9+Omar/@48.894595,18.0389311,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714a189219da053:0xb72e178d703a7a2!8m2!3d48.8945915!4d18.0411198 priamo na námestí oproti škole pri kostole.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokLobby Bar – Hotel Granit
Ďalší článokArtforum Košice