Z času na čas veľmi rada zájdem do kúpeľného hotela Granit. Hotel Granit sa nachádza v centre Piešťan, okolo neho sa rozprestiera úhľadne upravený park, je to prostredie plné kvetinových záhonov a zelene. Budova tohto hotela je z roku 1853 a pripomína mi kaštieľ. Z celej stavby možno vnímať históriu, čo je pre mňa veľmi príjemné.        Niekedy si do hotela idem zaplávať, inokedy tam idem len za oddychom a relaxom. Takmer vždy zavítam do Lobby Bar, ktorý je súčasťou tohto komplexu a vychutnávam si tam cappuccino. V bare je cítiť pohodovú náladu, nakoľko klientmi sú väčšinou kúpeľní hostia a dovolenkári, ktorí sa nikam nenáhlia. Vždy sa tam aspoň nachvíľku cítim, akoby som bola aj ja súčasťou dovolenkovej atmosféry.

K baru prináleží vonkajšia terasa, biliard, knižnica, detský kútik. Zariadenie je veľmi vkusné, pohodlné, pôsobí honosným dojmom, ale musím uznať, že už nie je najmodernejšie. Táto kaviarnička je v odtieňoch bielej, béžovej, hnedej, šedej farby a na celej podlahe sa rozprestiera hnedý koberec. Miestnosť je veľká, priestranná a človek sa tu cíti uvoľnene. K pohodlným kreslám prináleží dostatočne veľký biely stôl. V rohu miestnosti je krásny šedý klavír, na ktorom je položený starodávny telefón. Tento kútik vždy pritiahne moju pozornosť. Jedna pani,pôvodom z Ruska, tam chodieva hrávať na klavír, príjemná hudba sa vznáša starými klenbovými stenami. Veľmi zaujímavým prvkom miestnosti je stôl so šachom, ktorý niekedy hostia využívajú na hru. Kávička a partička šachu k sebe dokonalo korešponduje, až mi je ľúto, že som sa ho nenaučila hrať. Priestor veľmi príjemne dotvárajú lampičky, tapety, veľké nápadné zrkadlo so „zlatým rámom“, svietniky, lustre a niekedy zdobia stoly aj rezané kvety z tunajšieho parku. Miestnosť je svetlá, nakoľko disponuje veľkými oknami, z ktorých je pekný výhľad na terasu a priľahlý park.

Terasa je využívaná predovšetkým počas letných mesiacov, ale, samozrejme, fajčiari ju používajú celoročne, aby si ku káve mohli zapáliť svoju obľúbenú cigaretku. Ako nefajčiarka oceňujem, že sa cigaretový dym nedostáva do vnútorných priestorov. Terasa je zariadená pekne, jednoducho, s hnedým ratanovým nábytkom a drevenou podlahou. Ponukový lístok je obmedzený, ale ceny sú viac ako prijateľné, keď beriem do úvahy, že sa nachádzam v centre Piešťan, v kúpeľnom rezorte.

Cappuccino je podávané na striebornom podnose s pohárikom vody. Mám rada originalitu, preto chválim šálky, čokoládu, cukor s vlastným motívom a nadpisom. Mimochodom, čokoláda, ktorú podávajú ku káve je veľmi chutná, niekedy neviem, či sa viac teším na práve spomínanú čokoládu alebo cappuccino. Celkovo, kávu považujem za dobrú a chutnú.

Čašníci sú veľmi ochotní, ale viac-menej rezervovaní. Musím vyzdvihnúť ich oblečenie, ktoré pozostáva z čiernych nohavíc, bielej košele, vesty, čierneho motýlika a elegantných topánok. Tento štýl obliekania je z môjho pohľadu pre čašníkov pracujúcich v hotelovom zariadení veľmi vhodný. Hotel Granit určite navštívim aj v nadchádzajúcich dňoch.

 

Adresa: Teplická 81, 921 01 Piešťany

 

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne = 10 – 22

 

Celkovo hodnotím Lobby Bar dobre: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

 

Celkovo hodnotím Lobby Bar známkou 2

 

Link na Google maps:

 

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b548f173d29bf%3A0xbb10a7d9f9be21dd!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOsXUG8IQqO-I5n2_n2oUZUlHKByIgaLNyzo8VL%3Dw240-h160-k-no!5shorel%20granit%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOsXUG8IQqO-I5n2_n2oUZUlHKByIgaLNyzo8VL&sa=X&ved=2ahUKEwjIx7fHx4fjAhVDJFAKHZ21CHUQoiowDnoECBAQBg

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokStarý Biskupský Hostinec
Ďalší článokCafé Omar Trenčín