Kaviareň Ovečka v Trenčíne…

Vlastná pražiareň kávy znamená podľa mňa prvý krok k úspechu. I keď nikde nie je napísané, že kaviareň s vlastnou pražiarňou má vyhraté, v tomto prípade to veľmi neplatí.

Ochutnali sme a oplatilo sa. Napokon, posúďte sami.

Vďaka tomu, že používajú vlastnú pražiareň, ako prví v Trenčíne, vyrábajú kvalitnú 100% arabiku s presným termínom praženia. Čo sa týka práve praženia, prikláňajú sa k druhému stupňu,  čo je blízko maxima, aby bola chuť kávy vyvážená.

Kaviareň nájdeme v uličke Marka Aurélia v Trenčíne. Očarí nás hneď pri vstupe príjemným zariadením, drevené stoly a stoličky nesú v sebe kúsok histórie. Súčasťou je aj krásna záhradná terasa, priamo na nej si môžeme zakúpiť či už kávu so sebou, do auta a počas pracovného kolotoča sa posilniť, ale aj domov, a tak si vychutnať dobrú kávu v pohodlí domova so svojimi blízkymi. V ponuke však okrem kávy majú aj chutné víno, či pivo, takže každý si príde na svoje.

Túto “ ovečku” hodnotíme veľmi pozitívne, cítili sme sa tu prijemne a útulne, preto patrí usmiatemu personálu a ich káve veľká pochvala! Radi sa sem vrátime, tak čo navštívite ju aj vy? J

ako uvádzajú na svojom webe

Pri pražení preferujeme stredný stupeň praženia kávových zŕn, kde káva získava všetky atribúty blízko maxima. V aróme cítiť čokoládové a sladkasté tóny. V chuti je príjemne vyvážená typická kyslosť so sladkosťou nápoja. Káva má výrazné telo a príjemnú dlhú dochuť.