Tentokrát sme navštívili jednu zaujímavú divadelnú kaviareň. Táto divadelná kaviareň Café Ántré sa nachádza v srdci Českého Krumlova. Kaviareň je umiestnená priamo v mestskom divadle. Mestské divadlo Český Krumlov nadväzuje na bohatú divadelnú tradíciu tohto mesta. Budova divadla v Hornej ulici prešla na prelome 80-tych a 90-tych rokov minulého storočia kompletnou rekonštrukciou. Pre verejnosť boli jej brány otvorené 22. júna 1993 predstavením hry Johna Steinbecka „O myšiach a ľuďoch“. V súčasnej dobe je divadlo moderným a kultúrnym zariadením. Všetky spoločenské priestory sú riešené bezbariérovo. Divadelná sála má kapacitu až 280 miest. Konajú sa tu taktiež fotografické výstavy. Vďaka vybavenosti divadla sa tu môžu konať konferencie a iné spoločenské akcie. Nechýba tu nefajčiarsky divadelný klub Café Ántré, kde sa môžete napríklad pred začiatkom divadelného predstavenia občerstviť.

Ántré v divadelnej reči znamená vstup herca na scénu. Café Ántré má naozaj skvelú lokalitu, pretože sa nachádza len 200 metrov nad námestím v tesnej blízkosti známeho hotela Ruže. Hotel Ruže je zrekonštruovaný bývalý kláštor, ktorý ponúka 5-hviezdičkové luxusné ubytovanie dýchajúce históriou. Kaviareň je otvorené celoročne. V letných mesiacoch Vás privíta vonkajšia terasa s prekrásnym výhľadom na zámok a rieku Vltavu. Keďže sme do kaviarne prišli cez zimu, museli sme sa usadiť vo vnútri. Interiér kaviarne je zariadený v štýle Art Deco. Na oživenie podotknem, že Art Deco bolo populárne hnutie, ktoré zažilo svoj najväčší rozmach v rokoch 1920 až 1939. Tento umelecký smer by sme mohli označiť ako funkčný, nadčasový a, samozrejme, elegantný.

Pravdupovediac, mne táto kaviareň pripomínala skôr retro štýl. Kaviareň je celkom veľká, pričom je opticky rozdelená na dve miestnosti. Bola som prekvapená, že kaviareň bola plná hostí. Hneď ako niekto odišiel, prišli ďalší a podobne. To naznačuje, že táto kaviareň patrí k obľúbeným. V miestnosti nájdete zaujímavý komponent, akým je napríklad javisko, ktoré má dvojité využitie. Keď sa v tejto kaviarni konajú nejaké podujatia, slúži ako divadelné dosky a v bežný deň tam sú stoly, kde sa môžu hostia usadiť. Páči sa mi toto jeho dômyselné využitie. Na javisku je umiestnený aj opustený klavír, pričom verím, že nie vždy je opustený. Zaujímavým prvkom je aj barový pult, na ktorom sú maľby hudobníkov a spevákov. Posadiť sa môžete ku guľatému stolu a na klasické retro stoličky, ktoré však neboli veľmi pohodlné. Viac pohodlné mi prišli kreslá, ktoré ale boli obsadené.  Objavíte tu napríklad aj stoličku, pre ktorú neplatí gravitačný zákon, pretože nie je položená na podlahe, ale je na strope. Čo ma v kaviarni trochu rušilo, bolo tmavozelené a tmavočervené vymaľovanie stien. Kaviareň má unikátnu výzdobu z keramických búst známych osobností kultúry od šikovných umelcov z miestnej ĽŠU. Dovolím si povedať, že táto kaviareň pohladí dušu všetkým ľudom s umeleckým duchom. Počas víkendu môžete natrafiť na koncert živej hudby, príjemná hudba vám ešte dlho bude znieť v mysli.

Jedlo pripravujú iba v sezóne, a to od 1.6 do 30.9. Vtedy pripravujú obedy a večere priamo na grile výhradne z čerstvých a kvalitných surovín. Na svoje si príde milovník mäsa, tak i zeleniny. Taktiež servírujú vynikajúce domáce lievance. Ak na terase vydržíte sedieť až do západu slnka, budete z tejto scenérie isto uchvátení. Počas zimnej návštevy v kaviarni sa zahrejete šálkou horúcej kávy, čokolády, dobrého čaju alebo vareného vína. Ochutnať môžete napríklad nakladaný syr Camembert, utopenca alebo Panini s talianskou šunkou Prosciutto. Ja som si objednala cappuccino v hodnote 55Kč. Podávajú taliansku kávu s kvalitnou a silnou chuťou 90% Arabica. Cappuccino mi veľmi chutilo. Pôvodne som si síce chcela objednať bezkofeínové cappuccino, ale čašníčka mi povedala, že mi ho môže pripraviť len ako Caro cereálny nápoj, tak som si to nakoniec rozmyslela. A urobila som dobre, pretože moja káva bola vskutku výborná. Čašníčka ale bola príjemná a ochotná. Atmosféra v kaviarni Ántré má v sebe akési zvláštne čaro.

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 11 – 22

Ántré hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 3

Ántré celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x47735d76f79f7b67%3A0xe72a496e28cf4697!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNrcXYwjcbBr781hh-1fXOW9XCTMcugUZtekqGC%3Dw213-h160-k-no!5zw4FudHLDqSBjZXNreSBrcnVtbG92IC0gSMS-YWRhxaUgR29vZ2xvbQ!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNrcXYwjcbBr781hh-1fXOW9XCTMcugUZtekqGC&sa=X&ved=2ahUKEwj6wKbjnJDnAhXjmFwKHb7ZBA8QoiowCnoECBAQBg