Do Hlubokej nad Vltavou nás prilákal novogotický zámok Hluboká. Zámok patrí k turisticky najatraktívnejším pamiatkam v Čechách. Takže ako isto uznáte, museli sme ísť tento zámok pozrieť. Za veľkú nevýhodu však považujem, že v zimných mesiacoch sú jeho vnútorné priestory uzavreté, preto sme popozerali len okolie zámku. Inak Hluboká nad Vltavou je veľmi pekné mesto. Leží na ľavom brehu rieky Vltava. Na mesto bola povýšená v roku 1908. Hluboká je pre turistov veľmi lákavá. Okrem zámku sa tu nachádzajú ďalšie atraktívne ciele: Kniežací dvor a Alšova juhočeská galéria, ZOO Ohrada, golfové ihrisko. V blízkosti mesta sa nachádza druhý najväčší rybník Českej republiky Bezdrev, ktorý je vhodný pre vodné športy. Na Podskalskej lúke sa každoročne konajú dostihy. Poprechádzali sme sa po okolí zámku a než sme išli do ZOO, skočili sme na kávu do kaviarne JeštěKAFE.

Kaviareň JeštěKAFE nájdete hneď vedľa starobylého Kostola sv. Jána Nepomuckého. Svätenie tohto kostola bolo vykonané za veľkej slávy 16. mája 1847. Piť svoju šálku kávy na terase a pozerať sa na tento historický skvost, by ma asi nikdy neomrzelo. No dosť bolo snívania, my sme sa vzhľadom na zimné počasie museli usadiť vo vnútorných priestoroch kaviarne. Je vidieť, že sa jedná o novootvorenú kaviareň. JeštěKAFE je vcelku malá kaviarnička, ale je veľmi pekne a moderne zariadená. Na jednej stene je vyobrazený zámok Hluboká, čo považujem za veľmi dobrý a výstižný nápad. Kaviareň je zariadená minimalisticky, ale má svoj šmrnc a ducha. Páčia sa mi vkusne zvolené svetlohnedé ratanové stoličky. Komu nevyhovuje tento druh sedenia, môže sa usadiť do zelenej a na prvý pohľad pohodlnej pohovky, samozrejme, len ak nebude práve obsadená. Barový pult má veľmi pekné prevedenie a je srdcom celej prevádzky. Miestnosť zútulňuje skrinka s knihami a časopismi. Taktiež tu nájdete police, na ktorých majú uloženú napríklad kávu na predaj od značky Piazza d´Oro. V tejto kaviarni je cítiť skvelú a pohodovú atmosféru. Dalo by sa tu posedávať donekonečna.

Aby som však bola objektívna, musím poznamenať, že veľmi dlho sme čakali, než prišiel čašník pre našu objednávku. Pritom išiel okolo nášho stola niekoľkokrát, vždy nám len povedal, aby sme chvíľočku počkali. Nakoniec sme sa ho, samozrejme, dočkali. Kaviareň nebola až tak plná, aby od nás nemohol zobrať objednávku. Čašník sa nám za dlhé čakanie pekne ospravedlnil. Na druhej strane bol čašník vskutku veľmi milý a ochotný, tak má prepáčené. Nakoľko sme vedeli, že si ešte jednu kávičku chceme dať v Českých Budejoviciach, tak sme si objednali bezkofeínové cappuccino. Následné donesenie našej kávy bolo veľmi rýchle. Podávajú kávičku výbornej značky Piazza d´Oro. Cappuccino bolo nádherne servírované, nakoľko mu čokoládovým topingom na pene vytvorili nádherné obrazce. S týmto druhom servírovania som sa stretla prvýkrát a bola som veľmi očarená. Káva mala prijateľnú cenu 59Kč. Trochu sme nakoniec banovali, že sme si zvolili bezkofeínové cappuccino. Toto cappuccino malo síce dobrú chuť, ale cítili sme viac mlieko ako kávu. Bolo naozaj dosť slabé. A keď som si doňho zamiešala čokoládový toping z peny, tak som nevedela, či pijem kávu alebo kakao. Až vtedy som pochopila pravý význam názvu kaviarne JeštěKAFE, lebo po takejto slabej káve by som si veru ešte jednu dala. Z vitríny ma lákali zákusky, ktoré boli naozaj veľmi pekné a určite aj chutné. V ponuke majú raňajky, lievance, dezerty, torty, tiramisu, vafle, kávové nápoje, limonády a veľa iného. Myslím, že si tu vyberie naozaj každý. Každopádne kaviarničke držím palce, aby mala veľa spokojných zákazníkov, akými sme v konečnom dôsledku boli aj my. Ak vás vaše cestovateľské plány zavedú do Hlubokej nad Vltavou, vedzte, že sa tu nachádza skvelá kaviareň JeštěKAFE.

Adresa: Masarykova 81, 373 41 Hluboká nad Vltavou, Česko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 9 – 18

JeštěKAFE hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

JeštěKAFE celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x477353d7a39436b5%3A0x7d96935529c7c42e!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOXXmPldebC9te3H4_NemL6utwXSOo3a6xNiBt7%3Dw284-h160-k-no!5zamXFoXTEmyBrYWZlIGhsdWJva8OhIG5hZCB2bHRhdm91IC0gSMS-YWRhxaUgR29vZ2xvbQ!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOXXmPldebC9te3H4_NemL6utwXSOo3a6xNiBt7&sa=X&ved=2ahUKEwj196z5m5DnAhV2QEEAHcnKDgEQoiowCnoECA4QBg