Dnes by som vás zobrala na moje obľúbené miesto. Toto miesto si ma získalo už na obrázku, keď som pozerala aké miesta sa nachádzajú ešte aj v Nitre. Aj stránky, ktoré vám odporúčajú výlety vám povedia, že toto musíte vidieť. A aj musíte. Ja som tiež tomu neverila. Som si hovorila, že obyčajná kaviareň zas nejaká, len má dobrú reklamu. Ale nebolo to tak. Stačí keď zaparkujete pod hradom, kde sa dostanete pomocou super značiek. A potom prejde kúsok cez park. Stretnete aj srnky či jelene. A potom prídete aj k samotnému hostincu, ktorý vyzerá naozaj pútavo. A poďme sa teraz pozrieť naň trošku bližšie…

Prostredie biskupského hostinca je dosť špecifické. Máte tam drevené stoly, stoličky. Naopak sú tam aj gauče a moderné prvky. Nedá sa povedať, že by sa jednalo o niečo konkrétne – niečo buď moderné alebo iba nejaké rustikálne. A navyše v strede miestnosti nájdete aj výstavu nejakých obrazov. Skoro vždy tam niečo je, takže ak ste založení na umení, tak to bude niečo pre vás. A aj pre neznalcov umenia je to dobré. Aspoň sa trošku môžete vzdelávať. Najlepšie je, keď máte kamaráta umelca ako ja a on vám všetko vždy rád povie. Za to ho milujem. Pre deti tam nejaká zóna nie je. Rovnako vonku je ale terasa. Vonku sa v lete dá kúpiť aj zmrzlina. A môžete si posedieť na slamených sedačkách. Hovorím… z každého rožka trošku.

Ponuka je dosť veľká, keďže ide o reštauráciu. Môžete sa tam plnohodnotne najesť. Rovnako tak môžete oceniť ich alko či nealko. Samozrejme. Všetko tam nájdete. Veď sa jedná o reštauráciu. A veď aj v dobrej reštaurácii nájdete chutnú kávu. A toto nie je výnimka. Nájdete ju tu. V ponuke majú dosť na výber, takže si vyberiete určite aj vy. A my sme si dali capucino. A neľutujem.

Káva – tak tu nadviažeme na to, že neľutujem. A to naozaj. To mlieko bolo skutočne dobre spravené, hoci môjmu kamošovi sa to nepáčilo. Ale on pracuje v gastro, takže asi to pre to. Ale tak ja ako laik môžem povedať, že to chutilo naozaj dobre a rovnako tak aj vyzeralo. On si dal flatwhite.

Ceny v tejto kaviarni lomeno reštaurácii sú také trošku pritiahnuté za vlasy. Sú jemne vyššie. Káva nás v priemere stála okolo 3 euro, čo je celkom dosť. My sme si dali koláčik, ktorý trošku poplietla obsluha, takže som dostala niečo iné. Ale tak nevadí, stáva sa. Nesťažovali sme sa. Ani sme sa nenazdali a platili sme za dve kávy a dva koláčiky 12 euro. Ale tak stalo to za to. Ja rada investujem do jedla.

Celkové hodnotenie kaviarne je dobré. Aj keď môj kamarát by teraz povedal, že to určite nie. A že by polovicu vecí spravil lepšie. A možno aj áno. Jediné čo mi vadilo, tak bola obsluha. Vážne. Tá buď zazrela alebo poplietla tie koláčiky. A to sme tam boli pri nich. Ale inak vám poviem, že to stálo za to. Všetko. A tak ostatným bodom dávam jednotku. No za tú obsluhu dávam dvojku ako celkové hodnotenie. Ale určite skúste.. .je to zážitok a dovtedy možno zmenia aj obsluhu.

 

Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Star%C3%BD+Biskupsk%C3%BD+Hostinec/@48.3195222,18.0837267,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476b3f26a449bd17:0xe5aef28edfaed79e!8m2!3d48.3195187!4d18.0859154 v strede parku Sihoť