Objavte čaro mestského parku na Sihoti:

V srdci Nitry, v tieni vznešených stromov mestského parku na Sihoti, sa ukrýva malebná kaviareň LAVANDA CAFÉ, ktorá je pravým rajom pre milovníkov kvalitného espressa, domácich koláčov a idylickej atmosféry. Kaviareň LAVANDA CAFÉ ponúka svojim návštevníkom nielen únik pred ruchom mesta, ale aj príjemné posedenie vo vychladenom interiéri alebo na slnečnej letnej terase. Po prechádzke parkom, ktorý ponúka nespočetne veľa aktivít a taktiež krásny výhľad na Nitriansky hrad, sme do kaviarne zašli na výborné cappuccino. Po prechádzke mestským parkom, kde je možné vychutnať si množstvo aktivít a nádherný výhľad na Nitriansky hrad, sme si v kaviarni dali vynikajúce cappuccino.

Interiér plný rustikálneho šarmu

Predstavte si malebnú kaviareň skrytú uprostred zelene, ktorá svojim návštevníkom ponúka neobyčajný pokoj a pohodu. Budova kaviarne je skvostne zdobená závesnými kvetinovými košíkmi, ktoré dodávajú fasáde živý farebný akcent. Okolo budovy sú rozmiestnené pohodlné sedenia z bielych paliet – ideálne na lenivé popoludnia pri šálke kávy alebo chutnom občerstvení. Tieto palety sú doplnené mäkkými vankúšmi pre pohodlie. Farebné slnečníky sú rozmiestnené nad vonkajším sedením a poskytujú tak príjemný tieň a ochranu pred letným slnkom. Záhrada okolo kaviarne je plná sviežej zelene a kvitnúcich kríkov, čo vytvára príjemnú atmosféru. Kaviareň poteší návštevníkov svojím prívetivým interiérom, ktorý kombinuje rustikálny šarm s modernými prvkami, čím vytvára útulnú atmosféru pre každého hosťa. V jednej z miestností dominujú masívne drevené stoly a stoličky, ktoré sú harmonicky usporiadané. Steny zdobia umelecké diela a dekorácie s motívmi srdca pridávajúce miestnosti osobitý charakter. Druhá časť kaviarne láka na relax v rohovom sedení obklopenom knihami, kde si môžete vybrať z bohatej ponuky literatúry. Bielo lakované drevené stoly a stoličky zdôrazňujú svetlý a vzdušný charakter miestnosti, zatiaľ čo jemné dekoračné prvky ako sú biele lampáše a srdiečka zavesené na vetvičkách, dotvárajú nežnú a pokojnú atmosféru. Kapacita kaviarne je 25 ľudí, čo zaručuje intímnu atmosféru a osobný prístup k obsluhe každého zákazníka. Pre rodiny s deťmi je pripravený aj vonkajší detský kútik, vďaka ktorému si rodičia môžu užívať chvíle pokoja pri dobrom jedle a nápoji, zatiaľ čo ich deti sa bezpečne zabavia na čerstvom vzduchu. Ak plánujete oslavu alebo stretnutie s priateľmi, LAVANDA CAFÉ poskytuje ideálne prostredie pre rodinné oslavy, promócie, krstiny alebo firemné akcie.

Bohatý výber

Medzi špeciality kaviarne patrí bohatý výber teplých nápojov vrátane kvalitnej talianskej kávy MUSETTI, horúcich limonád a alkoholických nápojov, kde si každý vyberie podľa vlastného gusta. Gurmáni a milovníci sladkého určite ocenia bohatú ponuku domácich zákuskov, ako sú bezlepkový cheesecake či lahodné poháre. Výnimočnosť kaviarne podčiarkuje aj ponuka ľahkých jedál vrátane sezónnych šalátov, cigánskej pečienky a domácich panini. Objednali sme si cappuccino, ktoré bolo podávané v štýlových porcelánových šálkach s logom značky Musetti. Káva je servírovaná na tácke spolu s pohárom vody a cukrovinkou. “Musetti” je uznávaná talianska kávová značka. Musetti bola založená v roku 1934 Luigim Musettim v meste Piacenza, v Taliansku.

Miesto pre relax a čítanie

LAVANDA CAFÉ je otvorená pre všetky vekové kategórie a ponúka príjemné posedenie s dokonalým servisom. Či už na rýchlu kávu počas obednej pauzy, alebo na dlhé posedenie s priateľmi, Lavanda Café vám vždy ponúka útočisko, kde každý návštevník odchádza spokojný a plný nových zážitkov. V kaviarni  majú návštevníci možnosť začítať sa do knihy z miestnej knižnice alebo prelistovať noviny z dennej tlače. Tento príjemný zvyk umožňuje každému pohodlne sa uvelebiť v útulnom prostredí kaviarne a stratiť sa v príbehu alebo aktualitách dňa.

 

Adresa: Sihoť 1627/1627, 949 01 Nitra

LAVANDA CAFÉ hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1

LAVANDA CAFÉ celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=LAVANDA+CAF%C3%89&oq=LAVANDA+CAF%C3%89&aqs=chrome..69i57j46i175i199i512j0i22i30l5j69i61.3024j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8