Kaviareň Olive Café sa nachádza v košickom Auparku, na prízemí pri eskalátoroch neďaleko miestnych potravín. Celý priestor je nefajčiarsky.

Talianský industrializmus

Prvý dojem tvorí vždy interiér, ktorý je tu ladený do industriálnejšieho štýlu s nádychom Talianska. Nájdeme surové materiály ako tehly, kov či koža. Paleta farieb tu bije do zemitých odtieňov ako je terakotová, béžová či viacero odtieňov hnedej. Osvetlenie je mäkké a celý dojem činí útulnejším. Vzhľadom na to, že priestor je malý, stena, ktorá oddeľuje kaviareň od zvyšku obchodného centra je sklenená, čo síce prevzdušní, ale naruší súkromie. Preto je moje odporúčanie nasmerované na ľudí, ktorí sú radi v centre diania, radi sú videní a radi pozorujú ostatných. Vnútornému dizajnu nie je veľmi čo vytknúť. Ako väčšina kaviarní a reštaurácií v obchodných centrách, ani Olive nedisponuje vlastnými toaletami.

Od A po Z

Čo sa týka výberu, je tu naozaj všetko a vyberie si každý. Od klasických káv po kávové dezerty, sezónne špeciality + pre nemilovníkov kofeínu aj čaje, čerstvé džúsy, horúce čokolády. Keďže kaviareň nesie v mene „brunch“ prívlastok, je samozrejmé, že v ponuke nájdeme aj občerstvenie v podobe malých rýchlych jedál. Bagety, sendviče, quesadillas, wrapy, flaguetty, croissanty, toasty, šišky, koláče, aaaaah – opäť je tu výber extrémne široký.

Moja objednávka pozostávala z klasiky – cappuccina. Káva prišla aj s „oblohou“ – malý pohárik s vodou, keksík však nikde. Asi nás navádzajú na svoj široký výber zákuskov. Pri pene si minimalisti si prídu na svoje – čistá, pevná, biela pena, ktorá chutila dosť dobre. Samotná káva nechutila zle, avšak prišla mi viac horká ako by bolo vhodné. Rozhodne by som ju nezaradil medzi top 10 v Košiciach. Značka kávy: Musetti

Hodnotenie

  • Prostredie: 4,5/5
  • Káva: 3,5/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 4/5

Olive Café & Brunch je skvelou voľbou, ak máte chuť na niečo špeciálne a máte aj hlad. Isto by som pre obyčajné espresso či cappuccino nevyhľadával práve tento podnik, jedine ak by ma k nemu dotlačil hlad. Mrzí ma teda, že som neokúsil žiaden brunch. Ceny sú vzhľadom na to, že sa nachádzame v centre Košíc a vo frekventovanom nákupnom centre na mieste, celkovo ich označím ako stredne vysoké. Kaviareň sa hodí na prestávku počas nákupov, posedenia s kamarátkami, rýchle pracovné obedy, desiaty či olovranty. Ak máte radi pokoj, ticho a hlavne súkromie, zvoľte inú alternatívu.