Pražiarnička By Caffé Vita v Piešťanoch je mladšia sestra rovnomennej pražiarne, ktorá sa nachádza v centre mesta Trenčín. Mala som to šťastie navštíviť obe tieto kaviarne – pražiarne. Kaviareň Caffé Vita má skvelú polohu priamo na Winterovej ulici, stojí hneď vedľa obchodu SLOVENKA. Takže nájsť ju je veľmi jednoduché. Inak všimli ste si, že Caffé Vita v Piešťanoch ako aj Caffé Vita v Trenčíne sa môžu popýšiť svojou skvelou lokalitou? O Trenčianskej kaviarni vám však napíšem v ďalšej recenzii. Teraz vás zavediem do Caffé Vita v Piešťanoch.

Pražiarnička By Caffé Vita je štýlová a moderne zariadená kaviareň. Jedná sa však o malú kaviareň. V letných mesiacoch sa môžete usadiť na jej terase, ktorá sa rozprestiera v centre mesta. V tejto kaviarni som bola zatiaľ len dvakrát, ale vždy som sa usadila na rovnaké miesto – do žltého kresla. Nielen, že toto kreslo pekne vyzerá, ale je aj pohodlné a máte z neho skvelý výhľad na ulicu. Priestor kaviarne pozostáva z dvoch miestností. Prvá miestnosť sa môže považovať za srdce kaviarne, nakoľko sa tu nachádza barový pult a veľké okná, ktoré prepúšťajú do priestoru dostatok svetla. Druhá miestnosť je o niečo menšia a zavedie vás do nej malá úzka chodbička. Mimochodom, z tejto mini chodbičky sa dostanete aj na WC – len ak by niekto potreboval vedieť. Zariadenie kaviarne niektorými prvkami až nápadne pripomína kaviareň v Trenčíne. Samozrejme, je to pochopiteľné. Na jednej stene nájdete veľkú mapu. Na sedenie si môžete vybrať kreslo, stoličku alebo lavicu. Toto sedenie je doplnené o guľaté stoly. V kaviarni nájdete rôzne dekoračné prvky, ako sú vankúše, vrecia na kávu, lampy, drobné aranžmány na stoloch a podobne. Páči sa mi moderné osvetlenie. Takisto barový pult aj napriek tomu, že je maličký, je veľmi pekný. Vo výklade je polica v tvare rebríka, na ktorej sú vystavené kávy, čokolády, čaje a iné drobnosti určené na predaj. Tento výklad veľmi dobre vyzerá aj keď si ho prezeráte z ulice. V miestnosti sa nachádza drevený rám, ktorý pripomína okno. Keď sme v tejto kaviarni boli po prvýkrát, v spomínanom ráme bol pekný obrázok s kávovým motívom, čo sa do kaviarne veľmi hodí. Teraz, keď sme tam boli, zaregistrovala som, že obrázok v ráme vymenili, ale toto rozhodnutie považujem za nie veľmi dobré, pretože teraz táto, povedzme dekorácia, pôsobí veľmi pochmúrne. Vedľa tohto rámu je aj nový obraz, ktorý ma tiež veľmi neoslovil – možno len nerozumiem tomuto druhu umenia. Inak je kaviareň veľmi príjemným miestom na posedávanie pri šálke kávy.

Ako som už načrtla, v tejto kaviarni som sa ocitla druhýkrát. Aj vtedy, aj teraz sme si objednali cappuccino. Pričom prvýkrát cappuccino bolo síce veľmi dobré, ale aj veľmi slabučké. Tentoraz však bolo cappuccino ako sa patrí. Cappuccino stojí rovné 2€. Kávu servírujú s pohárom vody. Samozrejme, používajú kávu, ktorú si sami pražia. Každý deň majú v ponuke dva druhy čerstvo upraženej kávy ako aj bezkofeínovú, len je škoda, že nám nedali vybrať. Všetky kávy ponúkajú aj vo variantoch so sójovým a bezlaktózovým mliekom, čo považujem za veľké plus, ale zároveň ma zaráža doplatok 1€. Takisto výberové druhy káv sú účtované s doplatkom 1€. Čašníčka bola milá, len nám nepriniesla ponukový lístok, ale zato nám ponúkla krémeš. V ponuke majú široký výber káv, alkoholické a nealkoholické nápoje. Z dezertov, ako som si mohla všimnúť, mali v ponuke len ten krémeš. Inak ponúkajú na predaj ich balené kávy, čaje a čokolády. Takže ak pôjdete nabudúce okolo Pražiarničky By Caffé Vita, bolo by škoda nechať ju bez povšimnutia.

Adresa: Winterova 30, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 10 – 20, Pia – So: 10 – 21, Ne: 10 – 20

Caffé Vita hodnotím: personál = 2, káva = 1, prostredie = 1-

Caffé Vita celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b55970ce7d021%3A0xa01dd38d7e4d9f17!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOkwDs-vIRhr2seg_9_qJTE3oP-GTYmHeyb9OZE%3Dw213-h160-k-no!5zUHJhxb5pYXJuacSNa2EgQnkgQ2FmZsOpIFZpdGEgLSBwaWXFocWlYW55IC0gSMS-YWRhxaUgR29vZ2xvbQ!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOkwDs-vIRhr2seg_9_qJTE3oP-GTYmHeyb9OZE&sa=X&ved=2ahUKEwienuXLvuLnAhXVoVwKHbWCBLAQoiowE3oECBIQBg