Na Nitrianskej ulici v Piešťanoch sídli zaujímavá kaviareň Déjà Vu. Názov kaviarne je trochu netradičný. Pre zaujímavosť, slovo Déjà Vu pochádza z francúzštiny a doslovný preklad znamená „Už videné“. Déjà Vu Coffee má výbornú polohu, nakoľko sa nachádza hneď oproti Auparku v Piešťanoch.Táto lokalita je v Piešťanoch veľmi vyhľadávaná, takže aj kaviareň sa teší obľúbenosti. Ja túto kaviareň rada navštevujem v letných mesiacoch, vtedy má k dispozícii aj letnú terasu. Človek tak sedí na terase, popíja limonádu, pozoruje ruch mesta a necháva čas voľne plynúť.

Tentokrát sme Déjà Vu Coffee navštívili v zime, takže sa nám žiadalo zahriať sa šálkou horúcej kávy. Teda kávu som si objednala len ja, ostatní si dožičili varené vínko. Konkrétne som si objednala veľké cappuccino v hodnote 2€. Kávu servírujú značky CAFÉ RESERVA. Pravdupovediac, s touto značkou som sa stretla po prvýkrát. Takže som „naštartovala“ Google a zisťovala som, o akú kávičku sa jedná. A dočítala som sa niečo v tomto znení: Jedinečný koncept prémiových kávových zmesí CAFÉ RESERVA vytvorili spoločne s ikonou talianskej kávy pánom Gian Luigi Norou, majstrom v danej oblasti. Tieto prémiové kávové zmesi certifikované Rainforest Alliance sú pražené v Taliansku pod dohľadom pána Gian Luigi Nory, viceprezidenta talianskej kávovej spoločnosti, ambasádora Cafe de Brasil a najmä uznávaného milovníka a znalca kávy. Výsledkom tohto procesu je unikátna chuť a vôňa kávy CAFÉ RESERVA – 100% RAINFOREST. Chuť kávy CAFÉ RESERVA je výnimočná preto, lebo zrná kávy pochádzajú z malých plantáží v Afrike, Indii, Strednej a Južnej Amerike. Všetky ich dodávateľské farmy sú držiteľmi certifikátu Rainforest Alliance Certified™.  Kávovníky na týchto farmách tak rastú prirodzene v tieni dažďových pralesov. Káva sa tu pestuje bez použitia chemických hnojív, umelých pesticídov alebo herbicídov. Tieto pestovateľské postupy dopomáhajú udržiavať zdravé životné prostredie a taktiež prispievajú k ochrane čistej podzemnej vody. Takže som bola milo prekvapená, akú kvalitnú kávu v kaviarni Déjà Vu podávajú. Vzhľadom k tomu sa mi cena za kávu zdá prijateľná. Kávu vám na požiadanie pripravia aj v bezkofeínovej variante. Keď sa pozriete za barový pult, uvidíte, že táto kaviareň má v ponuke široký výber rôznych destilátov. V ponuke majú alkoholické a nealkoholické nápoje, limonády, kokteily a veľa iného. Čašníčka, ktorá nás obsluhovala, bola veľmi ochotná a milá.

Kaviareň Déjà Vu prednedávnom prešla rekonštrukciou. Musím poznamenať, že v novom šate sa mi priestor kaviarne oveľa viac páči. Najväčšia zmena, ktorá v kaviarni prebehla, bolo premiestnenie barového pultu. Toto umiestnenie baru považujem za oveľa dômyselnejšie. Kaviareň disponuje atypickým priestorom, pretože jedna časť miestnosti je vyvýšená. V kaviarni sa spája moderný dizajn s retro štýlom. Zariadenie kaviarne je pestrofarebné, ale dominantnou farbou je zelená. Výrazným prvkom kaviarne sú steny, ktoré sú obložené tehlami a tapetami s potlačou lístia. Nad barom sa nachádzajú jedinečné lustre, ktoré sú vyrobené z pohárov na víno. Na sedenie sú použité rôzne stoličky, kreslá, ale aj pohovka. Taktiež stoly sú tu rôznych tvarov. Takže jednotvárnosťou táto kaviareň určite nedisponuje. V miestnosti nájdete elektrický krb, stenu z kníh, kaktusy. Kaviareň je pekná, len mi prekážal cigaretový dym, ktorý sa tiahol miestnosťou. Aspoň už viete, prečo uprednostňujem posedenie na letnej terase. Ja viem, že pre fajčiara je cigaretka ku káve neodmysliteľnou súčasťou, ale potom táto kaviareň pôsobí skôr ako bar. A to je v prípade Déjà Vu Coffee veľká škoda.

Adresa: Nitrianska 1841/13, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8 – 23, Pia – So: 8 – 3, Ne: 15 – 23

Déjà Vu hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Déjà Vu celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b5485dffe708d%3A0x88fbd310c71ce917!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipONE_-hY3P4IGONxqUzigbmdL7tBRi-fKYF420U%3Dw240-h160-k-no!5zRMOpasOgIFZ1IHBpZcWhxaVhbnkgLSBIxL5hZGHFpSBHb29nbG9t!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipONE_-hY3P4IGONxqUzigbmdL7tBRi-fKYF420U&sa=X&ved=2ahUKEwiAy7mewsnnAhUJbcAKHY8kCTQQoiowCnoECAwQBg